קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה

אשכולות דומים

1. איזה כרטיס עדיף לצפיה בסרטים?
    על ידי RX7 בפורום חומרה ומודינג
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 07-02-2010, 06:10
  2. [בקשה] תנו ל כרטיס מסך לחבר עד 700 שקל
    על ידי orcho בפורום תמיכה טכנית
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 15-10-2005, 17:10
  3. כרטיס מסך-
    על ידי LinkinH בפורום תמיכה טכנית
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 15-10-2005, 17:05
  4. יש אלוהים!!!!! כרטיס מסך WORKSSS!!
    על ידי EriK בפורום דיבורים
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 14-09-2005, 18:13
  5. תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 09-09-2005, 19:07
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 10

כרטיס מסך לצפיה בסרטים (איכות HD)

ברירת מחדל כרטיס מסך לצפיה בסרטים (איכות HD)

אהלן,

אני מחפש כרטיס מסך למחשב שלי (את המפרט ניתן לראות כאן אם זה יעזור איכשהו).
    כשאני מנסה לצפות בו בסרטי HD המחשב מתאמץ יתר על המידה. bs-player למשל, לא מסוגל להראות בכלל את הסרטים בצורה נורמאלית (אי סינכרון בין אודיו לוידאו). הנגן שאני משתמש בו הוא VLC, והוא מצליח לנגן לי את הסרטים יחסית טוב (אם כי קיימים לאגים ברמה שלא מטרידה יותר מדי). הבעיה מתחילה בזמן שאני מריץ מחשב וירטואלי ברקע, או מפעיל דפדפן עם כמות טאבים מעל הממוצע (קורה לי המון).
    הבעיה היותר גדולה היא אם אני מנסה לראות את הסרט במהירות גבוהה יותר (ואני עושה זאת כמעט תמיד. ישנה אופציה בנגן VLC להגביר את מהירות הצפיה). כשהסרט רץ מהר יותר (גם אם ברקע לא רצה שום תוכנה מיוחדת), גם נגן VLC לא עומד בעומס.

אז לסכם מה חשוב לי בו:
    1. שיהיה מסוגל להריז סרטי HD (בכל מהירות) בלי שום בעיה ובאופן חלק. וכמובן שלא יעמיס על המחשב תוך כדי.
    2. אם הוא יוכל להקל איכשהו על הרצת מחשבים וירטואליים (בזמן הרצת סרטים וגם כשלא מתנגן סרט ברקע) - מה טוב (לא יודע אם יש קשר. לרוב אני לא מפעיל במחשבים הוירטואליים משהו שדורש יכולות גרפיות מיוחדות, וגם ככה אם אינני טועה, כרטיס מסך בודד משפיע רק על המחשב הפיזי ולא על הוירטואלי. אבל יכול להיות שאין לי מושג מה אני אומר).
    3. שיהיה חדש. רק חדש.
    4. מחיר סביר. קשה לי לתת טווח מחירים כי מצד אחד אני לא רוצה לקנות מפלצת (עם מחיר מפלצתי) שאנצל רק פסיק מתוכה, ומצד שני אני לא רוצה להתפשר במפרט ובסוף הכרטיס לא יענה על הדרישות שלי. במילים אחרות, אני מחפש את הכרטיס הכי זול שיענה לצרכים שלי (ואולי קצת יותר, אבל לא הכרחי. תמיד אני רוצה שתהיה לי האופציה להעמיס עוד קצת על המחשב מבלי להרגיש שאני משלם בביצועים). אני יודע שהתקציב שלי הכרגע הוא 250 לכל היותר, אבל אם אני אצטרך להתפשר על הדרישות בגלל המחיר הזה, אני פשוט אחכה להזדמנות אחרת (או שיהיה לי יותר כסף, או שהמחיר ירד, או גם וגם).
    5. שניתן להשיג בארץ באיזור ראשון. אני לא קונה מחול ולא קונה דרך האינטרנט. החנויות המועדפות עלי הם ksp ו- ivory (זולות יחסית, לא היתה לי בעיה עם שירות בעבר, קרובות למקום מגורי), אבל אם יש משהו בסביבה עם מחיר טוב יותר - גם טוב.

תודה רבה מראש לעוזרים

2. קישורים ממומנים

משתמש כבוד האוואטר של MuGi
    שם פרטי
    אלמוג
    לייקים
    105
    נקודות
    3,900

מאושר!מ א ו ש ר
    הודעה זאת נכתבה על ידי חבר בצוות התמיכה של פורום אטרף. ניתן לסמוך על תוכן הודעה זאת.

המחשב שהצגת יכול להריץ HD בלי בעיה בכלל :\ הטלפון שלי מריץ 720P בלי לגמגם אתה חושב שI5 ואינטל 4600 לא יצליחו?
    לא קשור כמה כרטיסי מסך יש לך מחשבים וירטואליים חולקים את המפרט יחד עם הדקסטופ הלא וירטואלי ככה שאין קשר למה שאתה אומר

אהלן אלמוג,

לשאלתך - אני לא חושב, אני מספר על עובדה קיימת. המחשב שלי לא מתמודד טוב עם סרטי HD. כמו שכתבתי, בהרצת סרט עם bs-player - אין בכלל מה לדבר. אין סנכרון בין האודיו לוידיו (וזו לא בעיית קודקים). עם VLC, הוא מצליח להריץ אותם, וכמו שכתבתי, כשאני מנסה להריץ את הסרט טיפה יותר מהר (מספיק אפילו לנסות x1.2) גם הוא כבר לא מתמודד עם זה כמו שצריך.
    בנוגע למה שכתבת על המחשבים הוירטואליים - זה אולי נכון כשיש כרטיס מסך אחד. בזה אני לא הכי בטוח. אבל אני כמעט סגור על שישנה אפשרות לקנפג מחשב וירטואלי כך שתקצה לו כרטיס מסך במיוחד בשבילו (תחת ההנחה שהמחשב שלך תומך בזה ושמותקנים אצלו כמה כרטיסי מסך).

אשמח לקבל המלצה לכרטיס, או לחלופין דרך לפתור את הבעיה שלי אם אתה חושב שהבעיות שאני חווה עם צפיה בסרטי HD לא אמורות לקרות.

שם פרטי
    אלמוג
    לייקים
    105
    נקודות
    3,900

מאושר!מ א ו ש ר
    הודעה זאת נכתבה על ידי חבר בצוות התמיכה של פורום אטרף. ניתן לסמוך על תוכן הודעה זאת.

חוסר היכולת של המחשב שלך להריץ סרטים בHD עם המפרט הנוכחי היא בודאות בעית קודקים, יכול להיות שאפשר אפשרות להגדיר למחשב וירטואלי כרטיס מסך משלו במידה ויש שניים, השאלה אם יש לך על לוח האם שני חיבורים PCI-E..
    כל כרטיס מסך ב200 שקל יעשה את העבודה של הרצת סרט בHD על מעבד הכרטיס בשיטת DXVA או CUDA (תלוי אם זה נוידיה או ATI).. הענין הוא שאם זאת המטרה היחידה אתה לא צריך כרטיס גם לא ב50 שקל. שלא נדבר שאם תקנה כרטיס זה לא בהכרח יפתור את הבעיה אם הבעיה היא קודקים..
    ממליץ לך למחוק את כל חבילות המקודדים שיש לך על המחשב, כל תוכנות הוידאו שיש לך על המחשב BSPLAYER VLC הכל הכל הכל.
    ואז להתקין VLC מחדש או MPC-HC (שהיא מועדפת עלי, אני באמת שונא את VLC ברמות שאי אפשר לתאר) ולראות אם סרט עובד כמו שצריך.

אלמוג, תודה על התגובה.

לגבי VLC מול MCP - אצלי זה ברור ש- VLC מנצח . מה גם שהוא זמין למערכות לינוקס שגם עליהם אני עובד.
    לגבי ההמלצה שלך - בעקרון אין לי בעיה לעשות זאת, אבל אני מתחיל לחשוד שזה לא העניין. בזמן האחרון אני מתחיל לקבל את התחושה שמדובר במשהו קצת יותר רציני מקודקים. אני חושב שזה המחשב שהתחיל לתפקד בצורה לא יעילה. היות ולא התקנתי עליו יותר מדי דברים (וגם מה שהתקנתי - לא משהו שונה מהסטנדרט), והיות ואני רואה באופן קבוע שה- CPU שלי עובד קשה, אני מרגיש שהחומרה של המחשב שלי קצת הלכה.
    תוכל להדריך אותי איך אני בודק את הנושא?

שם פרטי
    אלמוג
    לייקים
    105
    נקודות
    3,900

מאושר!מ א ו ש ר

אם המחשב שלך עובד חזק בלינוקס, אני ממליץ על התקנה מחד של לינוקס או בדיקה שההפצה בה אתה משתמש כבר נוסתה על מעבד כמו שלך.
    אם המעבד עובד חזק בוינדוס, זה בוודאות וירוס/תוכנה צד ג' שרצה ברקע/ ניהול לא נכון של המולטיטסקינג שלך (אם אתה מפעיל 3 משחקים במקביל ומכווץ את כולם ואז מנסה לגלוש.. זאת בעיה. לדוגמא כמובן)
    מעבד לא מאבד מכוחו במהלך השימוש, או שהוא עובד או שהוא מת, כנ"ל זכרונות.. הדבר היחיד שאיכשהו מאבד מיכולותיו (וגם בצורה יחסית מינורית) זה כונן קשיח (מכני) אבל כונן קשיח הוא לא סיבה לעומס על המעבד.. הייתי ממליץ לך לבדוק מה רץ אצלך ברקע, מה פועל מיד עם הדלקת המחשב (שיטת ה MSCONFIG ומנהל המשימות).

האמת, שלא התקנתי יותר מדי תוכנות על המחשב, כך שדברים גם לא אמורים לרוץ ברקע יותר מדי.
    קובץ ה- ISO הוא אותו אחד שהשתמשתי בו בעוד 3 מחשבים אחרים ובהם לא היתה בעיה כזו (טוב, באחד מהם היו קצת בעיות, אבל הוא מחשב נייד ישן מאוד שכבר עשה את שלו), כך שהסיכוי שההתקנה עצמה נגועה בדברים שרצים ברקע לא כ"כ גדול.
    בכל אופן, נשמעתי לעצתך והתחלתי לבדוק את ה- msconfig (משהו שלא עשיתי די מזמן). אכן היו שם דברים שלא רציתי שירוצו ברקע ומיד ביטלתי אותם. לגבי התוכנות עצמם שמותקנות לי על המחשב - הסרתי שלושה תוכנות שאני לא כ"כ משתמש בהם, ונותרתי עם 18 תוכנות שמותקנות בכל המחשב כולו (כן, כולל אופיס, vmware, כרום ועוד כמה דברים די סטנדרטיים ועוד טיפטיפה לא סטנדרטיים). לא הייתי אומר שזה נקרא מחשב עמוס. ואגב, במחשבים אחרים שלי, מותקנים אותם התוכנות בדיוק ועוד כמה תוכנות נוספות ובהם אין כל בעיה.
    בנוגע למנהל משימות, אני עובד איתו באופן קבוע.
    טוב, אז עכשיו לעוד קצת פרטים שאולי ישפכו קצת אור ואולי יעזרו כאן: אני עובד באופן קבוע עם מספר טאבים גדול מאוד בדפדפן כרום.
    כשהעמקתי קצת בבעיה, גיליתי שהיא לא נוגעת רק להרצת סרטים, אלא קיימת במחשב כולו. האמת היא שהתחלתי לחשוד בכך קצת לפני שפתחתי פה את האשכול, אבל לא הייתי סגור על זה. גם vmware סובל קצת מקשיים.
    היות והצלחתי לשלול את כל הסיבות האפשריות שנוגעות לתוכנה (לפחות מאלה שאני מכיר), והיות והמחיצה בה מותקנת לי מערכת ההפעלה כמעט ריקה (180GB פנוי מתוך 230GB), אני עדיין חושב שמדובר דווקא בחומרה.
    מה עשיתי בשביל לשלול את התוכנה?
    1. הסרתי תוכנות שיש לי פחות שימוש בהן (כפי שתארתי למעלה).
    2. עבדתי עם msconfig בשביל לא להריץ שום דבר לא רצוי בעלית המחשב (שוב, כמתואר למעלה).
    3. החלטתי לא לעבוד עם כרום (או עם כל דפדפן אחר, קרי אינטרנט אקספלורר), ואפילו לא טרחתי להעלות אותו לאחר שעשיתי בוט (כלומר, לא נתתי לו לעלות ואז סגרתי אותו. גם זה עשוי להשפיע קצת על ביצועי מחשב).
    4. לא הרצתי אף מכונה וירטואלית (ואפילו לא העלתי את vmware).
    5. בקיצור, רצתי על מחשב נקי ככל האפשר.
    6. לא ניסיתי כלום, רק כעבור לפחות 20 דקות מאז העליה (כדי לוודא שתהליך העליה הסתיים לגמרי).

עשיתי את זה וניסיתי להעלות סרט. החוויה היתה פשוט זוועה. אני כבר לא מדבר על הרצת הסרט במהירות גבוהה שכבר התייאשתי מזה מזמן. ואגב, הסרט לא היה אפילו באיכות HD.
    אגב, עשיתי את אותו תהליך בשביל להריץ גם את vmware (כלומר, במקום לנסות להריץ סרט, עשיתי בוט נקי ככל האפשר, המתנתי כ- 20 דקות ואז ניסיתי להריץ מכונה וירטואלית). שוב חוויתי איטיות.

אגב2, אמנם לא ציינתי זאת, אבל שאר המחשבים שלי הרבה פחות חזקים מהמחשב עליו אני מדבר. יש לי מחשב שחיברתי לטלוויזיה בסלון (מחשב דסקטופ ישן) שאפילו לא מסוגל להעלות מכונה וירטואלית מרוב שהוא כבר ישן. התקנתי עליו יותר דברים מהמחשב איתו יש לי בעיה. המפרט שלו הרבה יותר גרוע מהמפרט של המחשב הזה. ובכל זאת, אני רואה איתו סרטים ללא שום קושי ובעיה, גם כשאני מריץ אותם על מהירויות גבוהות במיוחד. הדבר היחיד שיש לי שם ושאין לי כאן זה כרטיס מסך (וזו הסיבה שהחלטתי לנסות ללכת על הכיוון הזה).

מה הלאה?
    אני יכול לצלם את מנהל המשימות לאחר עליה ולהראות שכמעט כלום לא רץ ברקע ושהמחשב עדיין מתאמץ קצת. אני גם יכול להראות מה קורה למעבד בשניה שאני מריץ סרט (או מכונה וירטואלית). ולא - לא רק ברגעים הראשונים של הרצת הסרט / מכונה וירטואלית. אם יש צורך אעשה זאת. אני גם יכול להוסיף צילומי מסך של aida64 שמראים את הניצול של הזיכרון (הפיזי והוירטואלי) - למיטב הבנתי הנתונים תקינים. אני גם יכול להסריט את זה (אם יש לך תוכנת הקלטה מומלצת. אף פעם לא עבדתי עם אחת כזו. אתמול ניסיתי להתקין את snagit אבל היא לא אפשרה לי לעשות בדיוק מה שרציתי).

כרגע, אני מנסה להשיג התקנה אחרת של windows7 כדי לשלול את האופציה שה- iso היה נגוע (למרות שהסבירות היא נמוכה ביותר). אני באמת לא רוצה ללכת בכיוון הזה, היות ואני כמעט סגור על זה שזה לא העניין, ואין לי כח להתחיל תהליך שיקח לי למעלה משבוע במקרה הטוב (יש לי מעט זמן בכל יום להקדיש לזה, ואני צריך להתחיל לשבת ולגבות את כל מה שצריך לגבות, כולל לינקים וקונפיגורציה, וכולל יצירת image של המחיצה - משהו שאני תמיד עושה לפני פעולות שכאלה).

אם אתה מצליח לראות סיבה למה המחשב שלי מתפקד ככה, בעיקר עם סרטים, או אם יש משהו שאתה חושב שאני צריך לעשות או מידע שחסר לך - אשמח לשמוע על כך לפני שאני מתקין מחדש את מערכת ההפעלה.

אגב3, בנוגע למחשב הספציפי הזה, לא מותקן עליו לינוקס. אני פשוט חושב שזה מדהים שאני יכול לעבוד עם אותו נגן מדיה (VLC) במערכות השונות שאני עובד איתם (מה גם, שעד היום, הוא היה הכי נוח לי מבין כולם. חסר לו רק היתרון היחיד שיש ל- BS Player עליו, שהוא יכולת להוריד תירגומים, ואת היתרון של GOM Player שהוא הפשטות, אבל חוץ מזה הוא פשוט מדהים בעיני).

שוב תודה

שם פרטי
    אלמוג
    לייקים
    105
    נקודות
    3,900

מאושר!מ א ו ש ר

תשתמש באיזה נגן שמתאים לך בסופו של דבר זה ענין שלך.
    הצעתי רק שתבדוק בעזרת נגן אחר (MPC_HC) כדי לשלול שVLC הוא הבעיה.

בכל מקרה לפי מה שאתה מתאר, אני עדיין חושב שזו בעיה תוכנתית... לא אומר שהISO נגוע, אומר שמשהו בזמן השימוש במערכת גם לבעיה (יכול להיות שעידכון של מיקרוסופט התקין את עצמו לא כמו שצריך) יכול להיות וירוס יכול להיות כל מיני דברים שאתה לא יכול להיות מודע אליהם אפילו דרך מנהל המשימות וגם לא דרך MSCONFIG. אני תמיד מממליץ על התקנה נקיה של וינדוס לפי שפונים לבדיקת החומרה.
    מה שכן, הייתי שמח אם היית בודק את מצב הכונן/נים הקשיחים שלך

1)מהירות קריאה כתיבה
    2)קלאסטרים תקינים/דפוקים/תקועים

בעזרת תוכנה כמו HDINFO או HD SENTINAL או CRYSTAL HD או מילון ואחד תוכנות (חינמיות אגב) בAIDA64 המלא לדעתי יש אפשרות לזה גם.
    הבדיקת קריאה כתיבה לוקחת כמה שניות-לכמה דקות, אחרי שמקבלים תוצאה מומלץ לבדוק אותה מול הממוצע של הכונן המסוים ברשת (נגיד לי יש WD AK320) אז אני אחפש בגוגל WD AK320 average read/write speed. אם אני נמצא קרוב למומצע אז הכל בסדר. אם אני נמצא מתחת לממוצע בהפרש ניכר, יכול להיות שהכונן גמור ובגלל מהיריות הקריאה כתיבה הנמוכות המחשב לא מצליח להפעיל שום דבר ללא תקיעות (מהסיבה שהמעבד מספק המון מחזורי שעון שלא מנוצלים כי לא מגיע מידע) אבל שוב זה לא מסביר לה המעבד ב90% עבודה.
    הבדיקה השניה מומלצת תמיד אבל חשובה בעיקר במקרה שאתה נמצא הרבה מתחת לממוצע מהירות קריאה כתיבה- אם הבדיקה הנ"ל (שיכולה לקחת כמה שעות) תראה שהרבה קלאסטרים (יחידות מידע מגנטיות) על הפלטות של הכונן תקועות או חמור מכך מתות אז זאת הסיבה למהירות קריאה כתיבה הנמוכה והכונן באמת הגיע לסוף חייו..

אהלן אלמוג,

הינה עדכון של הדברים שקרו ושעשיתי מאז הפעם האחרונה:
    1. הצצתי ב- Aida64 ולפי מה שהבנתי משם - הכונן הקשיח שלי היה תקין לפי מה שהוא הראה. בכל אופן, חיפשתי וניסיתי כל מני תוכנות שיבצעו לי את בדיקת המהירות של קריאה/כתיבה עד שנתקלתי ב- Parkdale. מכמה נסיונות שעשיתי איתה, ממוצע הקריאה והכתיבה עמדו על קצת יותר מ- 160mb/s כל אחד. אני חייב לציין שלפי מה שהצלחתי לדלות מהאינטרנט על המהירות הממוצעת של הכונן שלי, זה נתון לא הכי יפה, אבל הוא לא נופל בהרבה משל אחרים. בכל אופן, מה שאולי הייתי צריך לציין עוד קודם זה שבמחשב שבסלון אני משתמש בכונן חיצוני, כך שמהירות הקריאה/כתיבה בכונן הקשיח של המחשב שלי הרבה יותר טובה ממה שהולך שם. כדי להסיר ספק - חיברתי את הכונן החיצוני למחשב שלי וערכתי עליו בדיקה שהתוצאות שלה עמדו על פחות מ- 30mb/s (!!!) כל אחד. מה גם שבמחשב שלי הכונן (שתומך usb3) חובר ליציאת usb3 בעוד במחשב שבסלון הוא מחובר ליציאת usb2 (הכי טוב שיש לי במחשב שבסלון). שורה תחתונה - מהירות הקריאה/כתיבה לא אמורה להיות גורם לבעיה.
    2. בעודי יושב לגבות ולהכין את המחשב לקראת ההתקנה מחדש של מערכת ההפעלה - המחשב החליט להכבות לפתע פתאום. המקרה הזה מצטרף למקרה שקרה כמה שעות קודם לכן עוד מאותו היום. ואז נזכרתי - זה כבר קרה לי בעבר עם המחשב הזה. א-ב-ק!!! למחרת ניקיתי את המחשב מאבק וחיברתי אותו מחדש. השיפור בביצועי המחשב היה ניכר, אם כי עדיין לא מספיק.
    3. החלטתי להמשיך עם נושא ההתקנה מחדש של מערכת ההפעלה כדי לשפר עוד יותר את הביצועים. סיימתי עם הגיבויים וההכנות והתחלתי במלאכת ההתקנה. הפעם אפילו התקנתי פחות דברים על המחשב ממה שהיו מותקנים קודם.

לאחר ההתקנה מחדש של המחשב ניסיתי להריץ סרטים בכמה אופנים:
    1. בלי קודקים מיוחדים שהתקנתי (חוץ מכמה שבאו עם הנגנים שהתקנתי).
    2. לאחר התקנת חבילת Matroska Pack.
    3. לאחר התקנת חבילת K-Lite Pack.
    התוצאות היו ללא שיפור ממה שהיה לפני שהתקנתי את המחשב מחדש.

כמה הערות:
    1. כרגע המחשב מסוגל להריץ סרטים במהירות רגילה (וגם עם מהירות טיפטיפה מהירה יותר) באופן סביר. כשאני מנסה להריץ סרט במהירות של יותר מפי 2 - הוא כבר לא מתפקד. הייתי יכול לחשוב שאולי זה הגיוני, אבל כמו שציינתי - יש לי מחשב בסלון שהוא הרבה יותר ישן (בן 5) עם מפרט הרבה יותר גרוע והוא כבר חצי צולע. מותקנים עליו יותר דברים ורצים ברקע יותר דברים. אין לו שום בעיה לנגן את הסרטים במהירות x4. אני לא מצליח להבין למה המחשב הזה לא יוכל לעשות זאת גם כן...
    2. לגבי האבק - רק רציתי להעיר משהו קטן בנושא שהיה לי מוזר מאוד. פנים המחשב היה כמעט נקי לגמרי. ממש כמו חדש. יש לי על מאוורר הספק פילטר מבחוץ. הפילטר היה מפוצץ באבק. אני יכול להבין למה המחשב נכבה בגלל זה. הגיוני - הספק מתחמם ומפסיק לעבוד. אין ספק - אין חשמל - אין מחשב עובד. הגיוני.
    מה שלא הגיוני לי בעליל, זה איך לכל הרוחות, האבק שהיה על הפילטר של הספק (וכנראה גרם לו להתחמם יתר על המידה) השפיע על ביצועי המחשב??? הספק לא מזרים חצי חשמל ואז גורם למעבד (או כל רכיב אחר במחשב) לעבוד חצי כן וחצי לא. או שהוא מזרים מתח או שהוא לא מזרים! איך קרה שהאבק הזה בכל זאת השפיע על ביצועי המחשב???

בכל אופן,
    אשמח לשמוע רעיונות נוספים (או אולי המלצות לקודקים אחרים שאולי אמורים לפתור את הבעיה). כמו כן, אשמח לקבל חוות דעת לגבי המחשב (האם הוא נראה תקין עד כה? האם הנתונים שלו סבירים? האם המהירות קריאה/כתיבה נמוכה משמעותית או לא?). בנוסף - עדיין נראה לך שאני לא צריך כרטיס מסך למחשב?

תודה מראש.

שם פרטי
    אלמוג
    לייקים
    105
    נקודות
    3,900

מאושר!מ א ו ש ר

ציטוט נכתב במקור על ידי BugBag צפיה בהודעה
    אהלן אלמוג,

הינה עדכון של הדברים שקרו ושעשיתי מאז הפעם האחרונה:
    1. הצצתי ב- Aida64 ולפי מה שהבנתי משם - הכונן הקשיח שלי היה תקין לפי מה שהוא הראה. בכל אופן, חיפשתי וניסיתי כל מני תוכנות שיבצעו לי את בדיקת המהירות של קריאה/כתיבה עד שנתקלתי ב- Parkdale. מכמה נסיונות שעשיתי איתה, ממוצע הקריאה והכתיבה עמדו על קצת יותר מ- 160mb/s כל אחד. אני חייב לציין שלפי מה שהצלחתי לדלות מהאינטרנט על המהירות הממוצעת של הכונן שלי, זה נתון לא הכי יפה, אבל הוא לא נופל בהרבה משל אחרים. בכל אופן, מה שאולי הייתי צריך לציין עוד קודם זה שבמחשב שבסלון אני משתמש בכונן חיצוני, כך שמהירות הקריאה/כתיבה בכונן הקשיח של המחשב שלי הרבה יותר טובה ממה שהולך שם. כדי להסיר ספק - חיברתי את הכונן החיצוני למחשב שלי וערכתי עליו בדיקה שהתוצאות שלה עמדו על פחות מ- 30mb/s (!!!) כל אחד. מה גם שבמחשב שלי הכונן (שתומך usb3) חובר ליציאת usb3 בעוד במחשב שבסלון הוא מחובר ליציאת usb2 (הכי טוב שיש לי במחשב שבסלון). שורה תחתונה - מהירות הקריאה/כתיבה לא אמורה להיות גורם לבעיה.
    2. בעודי יושב לגבות ולהכין את המחשב לקראת ההתקנה מחדש של מערכת ההפעלה - המחשב החליט להכבות לפתע פתאום. המקרה הזה מצטרף למקרה שקרה כמה שעות קודם לכן עוד מאותו היום. ואז נזכרתי - זה כבר קרה לי בעבר עם המחשב הזה. א-ב-ק!!! למחרת ניקיתי את המחשב מאבק וחיברתי אותו מחדש. השיפור בביצועי המחשב היה ניכר, אם כי עדיין לא מספיק.
    3. החלטתי להמשיך עם נושא ההתקנה מחדש של מערכת ההפעלה כדי לשפר עוד יותר את הביצועים. סיימתי עם הגיבויים וההכנות והתחלתי במלאכת ההתקנה. הפעם אפילו התקנתי פחות דברים על המחשב ממה שהיו מותקנים קודם.

לאחר ההתקנה מחדש של המחשב ניסיתי להריץ סרטים בכמה אופנים:
    1. בלי קודקים מיוחדים שהתקנתי (חוץ מכמה שבאו עם הנגנים שהתקנתי).
    2. לאחר התקנת חבילת Matroska Pack.
    3. לאחר התקנת חבילת K-Lite Pack.
    התוצאות היו ללא שיפור ממה שהיה לפני שהתקנתי את המחשב מחדש.

כמה הערות:
    1. כרגע המחשב מסוגל להריץ סרטים במהירות רגילה (וגם עם מהירות טיפטיפה מהירה יותר) באופן סביר. כשאני מנסה להריץ סרט במהירות של יותר מפי 2 - הוא כבר לא מתפקד. הייתי יכול לחשוב שאולי זה הגיוני, אבל כמו שציינתי - יש לי מחשב בסלון שהוא הרבה יותר ישן (בן 5) עם מפרט הרבה יותר גרוע והוא כבר חצי צולע. מותקנים עליו יותר דברים ורצים ברקע יותר דברים. אין לו שום בעיה לנגן את הסרטים במהירות x4. אני לא מצליח להבין למה המחשב הזה לא יוכל לעשות זאת גם כן...
    2. לגבי האבק - רק רציתי להעיר משהו קטן בנושא שהיה לי מוזר מאוד. פנים המחשב היה כמעט נקי לגמרי. ממש כמו חדש. יש לי על מאוורר הספק פילטר מבחוץ. הפילטר היה מפוצץ באבק. אני יכול להבין למה המחשב נכבה בגלל זה. הגיוני - הספק מתחמם ומפסיק לעבוד. אין ספק - אין חשמל - אין מחשב עובד. הגיוני.
    מה שלא הגיוני לי בעליל, זה איך לכל הרוחות, האבק שהיה על הפילטר של הספק (וכנראה גרם לו להתחמם יתר על המידה) השפיע על ביצועי המחשב??? הספק לא מזרים חצי חשמל ואז גורם למעבד (או כל רכיב אחר במחשב) לעבוד חצי כן וחצי לא. או שהוא מזרים מתח או שהוא לא מזרים! איך קרה שהאבק הזה בכל זאת השפיע על ביצועי המחשב???

בכל אופן,
    אשמח לשמוע רעיונות נוספים (או אולי המלצות לקודקים אחרים שאולי אמורים לפתור את הבעיה). כמו כן, אשמח לקבל חוות דעת לגבי המחשב (האם הוא נראה תקין עד כה? האם הנתונים שלו סבירים? האם המהירות קריאה/כתיבה נמוכה משמעותית או לא?). בנוסף - עדיין נראה לך שאני לא צריך כרטיס מסך למחשב?

תודה מראש.
    קודם כל ספק חם, כן מייצר פחות מתח מספק שעובד בצורה אופטימלית..

תמחק את כל חבילות המקודדים שלך. תתקין MPC-HC בלבד ותבדוק.
    עכשיו לגבי הרצה של סרטים מהר: כרטיס מסך ב200 שקל מריץ סרטים טוב יותר ממעבד ב5000 שקל (בגלל שכל אחד מהם מתאים לעבודה אחרת, כרטיס מסך למשל טוב יותר בחישוב נקודה צפה- שזה בידיוק מה שצריך כדי להריץ סרט).
    אם סרט ב1080P לדוגמא עובד לך מצוין בלי תקיעות בMPC-HC (ללא מקודדים1!!) ושאר המחשב המחשב עובד בצורה טובה (פתיחת מסמכים, הפעלת תוכנות וכו') אז הכל תקין ואם אתה רוצה לנגן סרטים מהר יותר (לא שאני מבין למה)/לשחק משחקים אז אכן כרטיס מסך זה הפתרון.. (אפילו שאין סיבה שכרטיס המסך המובנה שלך לא יריץ סרטים ולדעתי הבעיה היא התקנת דריבר לא נכונה/הגדרת דריבר לא נכונה)..
    אם בכללי המחשב מאוד איטי אז הבעיה כבר אחרת
    נערך לאחרונה על ידי MuGi; 16-02-2014 בשעה 12:52.

+ תגובה לנושא

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך

כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 00:20.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,780,927 | הודעות: 7,478,397 | משתמשים: 315,626 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect