ביטחון עצמי

היידה רוי • October 5, 2017

אנחנו הולכים להיכנס עמוק היום לנושא של חוסר ביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך, עם דגש נרחב על תקשורת בין אישית.
לגברים רבים יש את הבעיה של ביטחון עצמי נמוך, הם ממש ממש מתקשים עם זה. אנחנו הולכים להביא אותכם למצב היום שאחרי שתקרא את המאמר הזה תבין הרבה דברים שיעזרו לך להעלות את הביטחון העצמי ואיך שלא יהיה לך אכפת ממה שאנשים אחרים חושבים.
המטרה של הכתבה הזאת היא קצת לשחק עם המוח שלך ולהוציא לאור כל הדברים שאתה מפחד מהם. הדרך שבה נעשה את זה היא על ידי שינוי הפרדיגמה שלך ב-180 מעלות.
הסיבה שכלכך חשוב להיות בטוח בעצמך – בעיקר כשמדובר בביטחון עצמי עם נשים – אם אתה רוצה לקחת מישהי הביתה מהמועדון, בר או סתם להכיר מישהי בבית קפה או משהו בסגנון, כדאי שתצפה שהיא קצת "תציק לך" בכל הנוגע לדברים שאתה לא ממש מרגיש בנוח איתם. למה ? כדי לראות אם היא רוצה לעשות השקעה גנטית של 9 חודשים בזרע שלך. בנות יהיו נחמדות אל מישהו רק כדי להיות נחמדות, זה ברור… אבל היא רק חושבת על לשכב איתך ביולוגית כדאי לך להיות הדבר האמיתי – והיא תרצה לברר אם זה נכון. לדוגמא בוא נגיד שאתה מיעוט גזעי מסוים ושאתה אסייתי, (יש לנו הרבה לקוחות שבוכים על זה כל הזמן" כדאי שתהיה מוכן לשמוע את הערה על הזין הקטן. אם אתה בחור הודי כדאי שתהיה מוכן לשמוע על קארי וכדאי לך לקוות שתשמע את אחת מהערות הללו כי אני יכול להגיד לכם בבטחה שכשאני לוקח הביתה מישהי שנראית ממש טוב אני שומע משהו על זה שאני רזה מדיי, מקריח, לבקן, נמוך, צלקות על הפנים, לא נראה טוב מספיק, שהזקן שלי נראה כמו קקטוס שגודל לי על הפנים… לא משנה מהזה יהיה אני מצפה לשמוע את זה – כל פעם שבחורה אומרת לי "אתה נמוך מדיי ! אתה גמד, אני לא אצא עם מישהו מתחת למטר שמונים" התרגום שאני שומע בראש שלי הוא: "רוי, אני חושבת על לשכב איתך היום בלילה, אני צריכה לדעת אם אתה בסדר עם החסרונות שלך, אני בסדר איתן, אבל האם אתה ?" .
כמו כן יש לנו חבר בצוות שיש לו כמות עצומה של שיער על החזה (בר) ומדי פעם הוא מגלח אותו, הרבה פעמים בנות יקראו לו ויגידו לו "אתה מגלח את החזה שלך !?" מה התשובה הכי טובה לומר ? הוא יכול לומר בניסיון להגן על עצמו "אוי… את יודעת… זה פשוט להיות מאוד גברי אוקיי !!" אבל מה שבר בדרך כלל אומר זה – " זה ? לא… אמא שלי מגלחת לי את החזה, את לא אוהבת את זה ? אני אתקשר לאמא שלי עכשיו ונראה אותך אומרת לה את זה". או נגיד שיש לך קרס בירה או משהו בסגנון, היא אומרת "אתה שמן" קח את היד שלה ותשים אותה על הבטן שלך תסתכל לה בעיניים תחייך ותנסה לא למות מצחוק. כל אחת מהערות הקטנות האלה יגרמו לבנות להעריך אותך כלכך הרבה יותר עד למצב מסוים שלפעמים עדיף שיש לך קרס ועשית את זה מאשר שהיו לך ריבועים.
הנקודה היא שבאמת יש רק שני דרכים להשיג בנות ולהגיש טוב עם עצמך:
  1. להיות מושלם מכל בחינה שטחית שהחברה מכתיבה לנו והבחורה מצפה לה.
  2. להפסיק לקחת את עצמך בכזאת רצינות, תקבל את עצמך ותהפוך לבטוח מאוד בעצמך.
השיעור הראשון שאני רוצה להעביר לך הוא החשיבות של בריחה מפרדיגמת ההשוואה אל עבר פרדיגמת הקבלה העצמית.
תן לי להפנות אל תשומת ליבך מספר דברים שכנראה מעולם לא שמת לב אליהם: נגיד שאתה לא מרוויח הרבה כסף, או שאתה לא כזה גבוה, או לא נראה כלכך טוב. עכשיו דמיין שאתה מרוויח חצי מיליון שקל בשנה, נשמע דיי הרבה לא ? מה אם אני אגיד לך שכשאתה עושה בערך חצי מיליון בשנה אתה עובר לשכונה שבה יש לך חברים שמרוויחים 2 מיליון שקל בשנה או אפילו 5. מה קורה אם אתה מרוויח 5 מיליון ש"ח בשנה ? אתה תעבור לשכונה שבה הסובבים אותך מרוויחים 10 מיליון בשנה. מה אם תרוויח עשר מיליון בשנה ? אתה תהיה מוקף באנשים המרווחים 50 מיליון. אתה חושב שתרגיש מלא בביטחון עצמי עם נשים אם תרוויח 50 מיליון ש"ח בשנה ? אתה חושב שכן נכון ? האמת היא שאתה לא, אם לא תתקן את הבעיה הפנימית זה לא יקרה… כי כשאתה מרוויח 50 מיליון בשנה עכשיו אתה משווה את עצמך לאנשים שנקראים "כסף דורות" ו"כסף דורות" צוחק בפנים של 50 מיליון בשנה. למעשה, אתה בחיים לא תנצח הפרדיגמה הזאת. אני זוכר שהייתי ברודאו דרייב שבבוורלי הילס, ונכנסתי עם בן דוד שלי לחנות שעונים שקוראים לה "ארתור מילר" ויש להם שעונים של 100,000 דולר. מתוך סקרנות שאלתי את המוכרת – "איך את מוכרת את אלו, מי מעוניין בדברים כאלה" ועם הקול הכי מתנשא אבל כנה בעולם היא ענתה " ובכן, כשאתה לא יכול להביא את היאכטה שלך למסעדה אתה יכול לענוד את השעון של ארתור מילר שלך " ולמה אנשים עושים את זה ? הם עושים זאת כי הם צריכים שאנשים יראו שיש להם את היאכטה הגדולה כדי שהם ירגישו בטוחים בעצמם. זה כאילו שכשהיאכטה שלהם לא בסביבה הם מרגישים עירומים, זה כמו בשבילך כשיש לך את החולצה האהובה עלייך וכשאתה לא לובש אותה לא מרגיש בנוח, כשיש לך יותר ויותר כסף אתה קונה דברים יותר ויותר יקרים אתה לא מרגיש בנוח אם אין לך היאכטה האהובה עלייך ביותר איתך. בכל מעגל חברתי שתהיה בו, תמיד יהיה מישהו שיש לו יותר. אמינמם מדבר על זה " ראפרים, אנחנו חושבים שאנחנו כלכך מגניבים ומסודרים כי יש לנו רולס רויס או שעון רולקס, יש אנשים עם פיסת אומנות בבית שלהם ששווה יותר מכל הרכוש שלך ". המסקנה הברורה היא שאם תמשיך להשוות את עצמך אתה לא תנצח ולעולם לא תרגיש מספיק בטוח עם עצמך ועם מה ששעשית בחיים. לא משנה כמה אתה מרוויח – אתה חייב לצאת מהפרדיגמה הזו.
מה בנוגע לאיך שאתה נראה, חלמת פעם על להיות 180+ ס"מ ? אני יודע… אני 173 ס"מ והייתי עושה הכל כדי להיות מעל מטר שמונים. תראה אני לא שונה שונה ממך אם גם אתה לא עובר מטר שמונים אבל הנה מה שמצחיק בזה – יש גברים שהם מטר שישים שמסתכלים עליי בקנאה ואומרים שהם היו הורגים כדי להיות מעל מטר שבעים ולא מבינים למה אני מתלונן אבל יש לי גם חברים שהם מטר שמונים והם בוכים כל היום על זה שהם לא מטר שמונים וחמש ומרגישים שזאת הסיבה שבנות לא אוהבות אותם ואז יש לי חברים שהם מטר תשעים, תשעים וחמש שמרגישים שהם גבוהים מדי ומתלוננים שזה לא נוח והם תמיד צריכים להתכופף כדי לדבר עם בנות. שוב זה לעולם לא נגמר וגם ואנשים אחרים שנמצאים במקום שאתה היית רוצה להיות מסתכלים אחריך ומתפללים לפני שהם הולכים לישון בלילה שהם יתעוררו במקום שלך.
מה לגבי בנות שנראות מדהים ? ברמה מסוימת הן האנשים הכי הרבה ביטחון עצמי בעולם כי הן יודעות שאם הן לא תורמות שום ערך לחברה, רק על ידי זה שהן נראות טוב אז יש להן ערך ויטפלו בהן במידה מסוימת, בתור גבר בטוח הרגשת פעם את חוסר הביטחון הזה כשזה נוגע לכך שאם אתה לא מפיק ערך מסוים לחברה אתה נדפק – אישה יפיפייה לא מרגישה את זה. אבל הנה מה שמעניין – אישה יפה עדיין משווה את עצמה לבנות יפות אחרות – אז למשל אם אתה גר בצפון תל אביב ונגיד שאתה עושה 2 מיליון שקל בשנה, ובכן כל שאר האנשים סביבך עושים את אותם סכומים של כסף ויותר אז יכול להיות שאתה לא מרגיש כלכך בטוח בעצמך כי אתה רגיל לקחת את הביטחון עצמי שלך מהסביבה ולא מבפנים ומשווה את עצמך לצפון תל אביבים אחרים. אם אתה גר בישראל, מדינה מתפתחת ומתקדמת, אתה לא משווה את עצמך למישהו בעולם השלישי – אתה משווה את עצמך לאמריקאים אחרים. אישה יפיפייה – נגיד שהיא באחוזון העליון מבחינת מראה חיצוני, בדרך כלל אם תדברו עם בנות כאלה אתם תראו שהדרך שבה הן מרגישות לגבי עצמן היא פשוט מגוחכת ולא קרובה למציאות, בנות שגברים היו מוכנים לקטוע יד עבורן, אותן בנות מרגישות שהן 6 אולי 7 ושאף אחד לא לוקח אותן ברצינות עבור הן האמיתיות והאישיות האמיתית שלהן ושלכולם רק אכפת מאיך שהן נראות.
בסדרה ניפ/טאק כריסטיאן טרוי פוגש את קימבר ואחרי שהוא שוכב איתה היא עושה מהלך קלאסי של בחורה שווה: "אתה יודע ד"ר טרוי, הייתי בתור למועדון לפני כמה ימים והאחראי בכניסה לקח אותי מהתור ואמר 'היי 10, בואי תכנסי, את לא מהבחורות שצריכות לחכות בחוץ', זה נכון ד"ר טרוי, שמעתי אותי אומרת את זה, אני עשר, עשר מושלמת". כריסטיאן טרוי עונה לה "מתוקה, אל תעבדי על עצמך, את שמונה" משם הוא לוקח אותה למראה, לוקח לה את הליפסיטיק מהתיק ומסמן איתו כל פגם קטן שיש לה בעצמה, מפרק אותה מהוולדיציה שלה לגמרי עד שבסוך היא שואלת בכמעט בכי " אני באמת כלכך מכוערת " וכריסטיאן טרוי עונה " אל תדאגי, אנחנו נסתדר אותך ". זו דוגמה מעולה במקרה של ניתוחים פלסטיים ובעיות דימוי עצמי נמוך.
אני מכיר בנות מדהימות שהן כלכך יפות אבל בגלל שיש להם פוצ'י קטן, כל מה שהן יכולות לחשוב עליו זה הפוצ'י הקטן שלה, תדמיין מישהי מושלמת שיושבת מולך, חזה מושלם, פנים מושלמות, עיניים גדולות, תחת ענק, פשוט מדהימה, כולם עוצרים אותה כדי להגיד לה כמה יפה היא נראית אבל יש לה פוצ'י קטן וכל מה שהיא יכולה לראות בתמונות זה הפוצ'י הקטן שלה.
כי ה-RAS שלה מתמקדת עליו בצורה אגרסיבית מדיי, נגיד ואתה מנסה להגדיל מסת שריר, אז אתה אוכל בהפרש קלורי + , אנשים שה-RAS שלהם ממוקד בלנסות להיות שרירים יותר יסתכלו עלייך ויגידו "וואו גבר אתה נהיה שרירי" אבל אנשים שמתמקדים בהרזייה יתסכלו עלייך וגידו "גבר אתה נהיה שמן". זה הכוח המטורף של RAS ומה שהיא ממוקדת בו, מה שאתה תמצא זה שאם נשים ברמות הגבוהות הן עושות את זה לעצמן למקום שאני יושב עם חבר שלי ג'יימס עם כמה דוגמניות קצת לפני שאנחנו יוצאים ביחד לארג'ייל שבהוליווד, ואחת מהן מספרת לי " כאילו, כן אני יכולה להשיג את הבחורים שאף אחת לא רוצה אבל למה בחור שיש לו הרבה בנות במתעניינות בו יבחר בי בתור חברה שלו, הוא יכול פשוט ללכת ולזיין את מי שהוא רוצה, אני בחיים לא אמצא חבר… אז עדיף שאני פשוט אשכב עם כל מני בחורים רנדומליים, החיים שלי בזבל " אני מסתכל עליה ובראש שלי אני כזה " את אחת מהבנות הכי יפות בעולם. ואת חושבת שאת לא יכולה להשיג חבר, כמה דפוקה את יכולה להיות ? " שוב, זה לעולם לא נגמר ואתה כגבר, אם אתה פשוט יכול להתגבר על עצמך, להפסיק להשוות לאנשים אחרים ולהבין שאתה בחיים לא תנצח במשחק ההשוואה כי תמיד יהיה מישהו עם יותר שגורם לך להרגיש לא בנוח ולכן אם אתה בתור גבר יכול לצאת מזה יש לך את היכולת ללכת לדבר עם בנות מדהימות ולהינות יותר מהן, להיות יותר בטוח בעצמך מהן, וכתוצאה מכך: הכנסת אותן לעולם שלך, אתה יוצא איתן והחיים שלך יהיו הרבה יותר מלאים.
בעיות הדימוי עצמי המרכזיות הן בדרך כלל:
  1. סטריאודים.
  2. ניתוח פלסטי.
בטח ראית גברים שלוקחים סטרואידים, הם מתחילים עם זרעות של 35 סנטימטר ורוצים להגיע לגודל של 40 סנטימטר, אז הם לוקחים קצת סטרואידים, אין ביג דיל, אולי אפילו יהיו אנשים שיגידו שכמות כזו היא לא כלכך מזיקה עבורך, אבל הדבר שאתה שם לב אליו הוא שכולם מחמיאים לך על זה שאתה נראה שרירי, משם המוח שלך לוקח בצורה תת-מודעית את החוויה החיובית ואומר " אני מקבל הכרה ומקבלים אותי כשאני גדל פיזית " ואז מקבל על עצמך את הזהות החדשה הזו של להיות הבחור הגדול יותר, יש כוחות מעטים מאוד בטבע האנושי החזקים יותר מלרצות להיות מה שאנשים ואתה מצפה מעצמך להיות. אתה לקוח סטרואידים, בונה גוף, מסתכל במראה ומרגיש ממש טוב, אך לפתע אתה לא מרגיש כלכך גדול פתאום ומתחיל לקחת יותר ואחרי מספר שבועות עוד, ועוד והמעגל ממשיך להסתובב.
מה שקורה דומה מאוד למה שקורה לך כשאתה קונה חולצה חדשה, או מסתפר ואתה חושב שאתה נראה כלכך טוב אך כשאתה לובש את אותה חולצה שנה מאוחר יותר אתה לא מקבל את אותו בוסט לאגו שקיבלת לפני כן ואותו דבר קורה לבחור שלוקח סטרואידים או מחדש את עצמו בתספורת חדשה שזה בוסט לאגו כשהם מרגישים שהם עושים את התפקיד שמצופה מהם לעשות בחברה וזה הופך להיות ממכר.
אפשר לראות את אותו הדבר עם ניתוחים פלסטים שכאשר מישהו עובר את הניתוח פלסטי הקטן הראשון שלו זה מרגיש ממש טוב, ואז הם עוברים עוד קצת ניתוחים ועוד קצת ניתוחים אך אז הם מתמכרים להרגשה הזו ועושים יותר מדי ניתוחים והם הופכים לבובת ברבי אנושית.
תחשוב שחזרת מיציאה מעולה עם חברים לבר, התנשקת עם כמה בנות, לקחת אחת הביתה, או דמיין שבדיוק עשית מדיטציה במשך כמה שעות וכמה טוב אתה מרגיש, ובכן, אתה לא לקוח ממש טוב כשאתה בהרגשה הזו נכון ? הדבר האחרון שאתה חושב עליו כשאתה מרגיש טוב ובטוח בעצמך זה ללכת לקניות כדי שתוכל להרגיש טוב לגבי עצמך, או אם בדיוק עשית מדיטציה אתה לא חושב " אוי, אני צריך לעשות תספורת חדשה כדי להרגיש טוב לגבי עצמי ", למעשה אם אתה מסתכל במראה בדיוק אחרי לילה מטורף, או אחרי מדיטציה מופלאה מה שאתה תמצא הוא שאתה ממש אוהב את איך שאתה נראה, זה ממש כאילו הפנים שלך נרגעות ויש לך מבט כזה בעיניים שפשוט הופך אותך למושך אך יום לאחר מכן אם אתה לא מרגיש בנוח עם עצמך וחסר ביטחון אתה נראה כלכך שונה. התפיסה שלך מעצמך היא כלכך סובייקטיבית שזה מדהים איך הבנאדם הכי יפה בעולם יכול להרגיש מכוער והבנאדם הכי מכוער בעולם יכול להרגיש יפהפה, זה לא אומר שאתה לא צריך ללכת למכון, זה לא אומר שאתה לא צריך להתלבש יפה, אבל אלה דברים שאתה עושה בשבילך ולא כדי להשיג משהו חיצוני כי אנשים יתייחסו אליך כמו שאתה מתייחס לעצמך.
מהניסיון שלי האנשים שהכי קשה עם כל האלמנטים החיצוניים הם הגברים האלה שהם ממש כמעט הסטנדרט החברתי, אותם גברים שהם 177-178 סנטימטר והם מסתכלים על עצמם במראה ומנסים לדמיין כמה החיים שלהם היו שונים אם היו מטר שמונים. אותם גברים בדרך כלל יענו את עצמם עם המחשבות האלה כל חייהם.
בצד השני של המטבע, יש לי הרבה חברים מתחת למטר שבעים והם הבחורים הכי בטוחים בעצמם שאני מכיר, הסיבה לכך היא שהם במצב ללא התנגדות, אין להם אפשרות לשקר לעצמם שהם יהיו מטר שמונים, לעמוד מול המראה ולעשות פרצופים לא יעשה שום דבר עבורם אז הם פשוט משחררים, מקבלים את עצמם, נהנים, מצליחים ולומדים לאהוב את החיים כמו שהם.
בוא נדבר על החשיבות של ירידות, העלבות, צחוקים על חשבונך. כל דבר שפוגע ישירות באגו שלך. זהו חלק מאוד שממעיטים בערכו מאוד אך אחד הדברים המדהימים בלעשות פיקאפ הוא שדווקא שם בנות ירדו עלייך, ימתחו ביקורת, יעמידו אותך מול הסטנדרט של הבחור האידלאי שלהן וכמו בכל דבר בפיקאפ – אתה תקבל תגובות כאלה בלילה אחד משרוב הגברים מקבלים בשנה. ניקח לדוגמא את קנייה וואסט, יש לו אגו עצום וצוחקים עליו הרבה לאחרונה והוא מתעצבן מכך. קנייה הגיע מסביבה בה אף אחד לא האמין בו והוא חייב להאמין בעצמו בצורה עיוורת ממש מההתחלה אך כדי לעשות זאת הוא יצר אגו עצום, כדי כמובן להגן על הדימוי העצמי שלו וככה איך להעלות את הביטחון העצמי . אפשר להגיד שלרמה שבה פגעו בך הפלסטר שמגן לך האגו גדל.
למישהו שיש אגו גדול לא באמת בנוח עם עצמו והם חייבים להחביא את כל הדברים שהם לא מרגישים בטוחים בעצמם לגביהם וזאת הסיבה שככל שהאגו שלך יותר גדול ככה אתה בדרך כלל חסר ביטחון לגבי יותר דברים ולכן אתה צריך אגו גדול שיסתיר את כל הדברים הללו. מכאן מגיעים כל הבחורים עם המכוניות ספורט ובלי טיפת ביטחון עצמי ואז הוא מראה לבחורה את האוטו שלו בטוח שהיא תקפוץ פנימה ותתחיל למצוץ לו אבל לבחורה רק יורד ממנו בגלל המכונית כי היא יכולה להרגיש שהצורך הזה למכונית הוא כמעט סימן לזה שיש בולבול קטן או משהו בסגנון.
רוב האנשים שמקבלים כל הזמן ביקורת ושירדו עליהם הרבה בתיכון פעמים רבות גדלו להיות אנשים מצליחים מאוד בחברה שלנו וכן אתה יכול לחלק נתח גדול מההחלטה הזו למשמעת, רצון וכישרון אך סיבה גדולה לכך היא זה שהם כל הזמן היו צריכים לדחוף נגד כל האנשים שביקרו אותם וצחקו עליהם – בוא ניקח דוגמה חיצונית מהצד השני – יש לי מספר חברים שזקוקים לכיסא גלגלים כדי להתנייד ביומיום, הם יעידו לך שאחד הדברים שהכי מעצבן אותם הוא כמה שאנשים נחמדים אליהם כל הזמן, נותנים להם יחס מיוחד ומתנהגים לא בטבעיות לידם. אם אתה תעשה משהו לא בסדר מישהו יעיר לך על זה, כשהם עושים משהו לא בסדר אנשים מבקשים מהם סליחה. האם אתה היית רוצה לחיות בעולם כזה ? לכל מי שענה כן, אני רוצה שתחשוב על זה טוב… אם כשהיית ילד היית גדל לעולם בו ההורים שלך נותנים לך לעשות מה שאתה רוצה, להישאר ער עד 3 בבוקר ולאכול מקדונלדס כל יום היית גדל להיות תינוק שמן ובכיין. בסופו של דבר בתור אנשים אנחנו לומדים מהפידבק שאנחנו מקבלים מאנשים וכשאתה מקבל רק פידבק חיובי אתה לא יודע לשים לעצמך גבולות. אתה רוצה פידבק שלילי, אתה רוצה שאנשים יצחקו וירדו עלייך. אתה חייב להפסיק לקחת את עצמך בכזאת רצינות, אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על עצמך בדרך שבה החברים שלך צוחקים איתך. אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על הדבקים שאתה הכי חסר ביטחון בהם לגבי עצמך.
יש לנו חבר בהיידה שלפני שנתיים לקח מספר שיעורים של היפ-הופ הוא תמיד מספר שהוא ממש אבל ממש לא למד לרקוד מזה אבל זה כן לימד אותו לא לקחת את עצמו בכזאת רצינות ולהיות לחוץ ליד אנשים. המדריך היה מראה להם איך לעשות כל מיני תנועות מוזרות (וממש מצחיקות אם אני יכול להוסיף) ועם כמה שהוא היה גרוע בהן מה שהמורה שלו אמרה גרם לו להרגיש הרבה יותר טוב לגבי זה שהוא נראה כמו שרה נתניהו רוקדת ריקודי בטן על גליוטינה משפט הקסם היה: "אף אחד לא מסתכל עלייך הם מסתכלים על עצמם במראה" והוא הסתכל בפעם הראשונה על אנשים מסביב והבין שכולם רק אובססיבים לגבי עצמם. כנ"ל בחדר כושר כשאתה דואג שאתה לא עושה את התנועה נכון וכולם יצחקו עלייך, זה לעולם לא יקרה כי גם אם אתה תיפול על התחת ותתחיל לבכות כולם מרוכזים בעצמם ולא ישימו לב. אנחנו רואים גם משהו דומה כשגברים מחליטים שהן רוצים להרוויח קצת יותר כסף ולשפר את דירוג האשראי שלהם טיפה ואז הם מתחילים להבין מהר מאוד שיש להם הרבה יותר עבודה ממה שהם חשבו וזה גורם להם להרגיש רע לגבי עצמם ובכך להפסיק את תהליך הפיתוח העסקי שלהם. הפרדוקס הזה של שיפור עצמי לעומת קבלה עצמית תמיד יהיה שם כי הפעולה עצמה של לעבוד על עצמך לפעמים יכולה לגרום לך להרגיש פחות טוב משהרגשת קודם.
אז מאיזה פריים אני כן מגיע, אני בא ממקום של לא משנה מה אני עושה אני כבר מדהים ואני פשוט נהנה מהמסע של להפוך לעוד יותר מדהים. איפה שאני נמצא במסע שאני חושב שזה פאקינג מדהים, אני מת על המסע, בגלל שאם אתם שואלים אותי עידן הזהב זה עכשיו, עידן הזהב הוא ההווה אך אנשים לא רואים זאת כי אנחנו מאומנים להיות אובססיבים לגבי עצמנו ולהיות כלכך חסרי ביטחון בגלל שיווק מודרני. אנשים כלכך עסוקים בעצמם שכשאתה ניגש לדבר איתם כל מה שהם מרגישים הוא האנרגיה הכללית, אבל אתה חושב שהם שופטים אותך – זאת רק השקפה שלך שופט את עצמך.
כשאתה כל דבר חוץ מהאידאלי החברתי – המטר שמונים וחמש, עשיר, שרירי, לבן, עםלסת מושלמת ועצמות לחיים של הבחור הזה מדמדומים פאקינג דוגמן של אברקומבי. אם אתה כל דבר מעבר לזה – אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על עצמך בדרך שאנשים אחרים יצחקו עלייך. כל פעם שאני פוגש בחור אסייתי או הודי ואני מתגרה בו קצת על הגזע שלו והוא עונה לי "זה לא מצחיק, זה ממש לא מצחיק" אני כזה "אחי… אתה לא מבין מה הבנות האלה יעשו לך…" אתה חושב שאני צוחק איתך זה דפוק, הבנות האלה יגידו לך את זה. אחי אני מקריח עם מפרצים, אתה חושב שכשאני לוקח בנות הביתה מהמועדון הן לא כזה "אתה מקריח" הן יסתכלו לו בלבן של העיניים ויגידו "אתה צריך השתלת שיער, זה מגעיל", "הזקן שלך נראה כאילו יש לך קקטוס על הפנים", "אתה חייב לעשות ניתוח אף", "שמעת על קוסמטיקאית ? מזה כל האקנה הזה". אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על עצמך, כאילו אם יש לך מבטה אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על זה יותר משאנשים אחרים צוחקים על זה. זה כלום בשבילך. אני וחברים שלי נצחק שעות על כמה שאנחנו נמוכים ונבכה מצחוק. אתה לא יכול להרשות לעצמך שום רגישות בעניין בכלל. 0 התרגשות. אם אתה אסייתי, או סתם לבקן עם זין קטן (אני) אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על הסטראוטיפ הזה כאילו אתה רואה סטנדאפ של לואיס סי קיי. בפיקאפ אין סימפתיה לחולשה. 0. לא יכולה להיות לך חוסר ביטחון בשום נושא. מה שזה אומר זה שאתה חייב לשחרר… להתייחס לעצמך בתור בדיחה ענקית, לא לקחת את עצמך ברצינות. כל פעם שאני מקבל תלמיד ממיעוט, או נמוך, אם יש לי תלמיד שהוא מטר שישים אני חייב להיות מסוגל לצחוק איתו על זה שהוא מטר שישים והוא חייב להיות מסוגל לצחוק באמת. אתה חייב להיות מסוגל לצחוק על זה כאילו זה כלום. אתה רוצה לקבל כוס מבנות שנראות טוב ? אז אסור שתהיה לך איזושהי רגישות לנושא. האם בחורים אסייתים והודים מזיינים כוסיות ? אני מכיר כאלה שכן… אבל לחבר'ה האלה אין שום חוסר ביטחון שאתה יכול לשים לב אליו. רוצים לדעת למה לבחורים שנראים טוב יותר קל ? כשאתה נראה כמו ג'יימס בונד הרבה יותר קל להתנהג כמו ג'יימס בונד, הם לא חייבים לעבור שטיפת מוח ולהבין את מה שאתה מבין עכשיו. בשבילי כדי לקחת את הבחורה הכי יפה במועדון הביתה, אני יודע שאני לא המותג שהיא מחפשת, אז חייב לצחוק על זה לנקודה שהן מרגישות מגוחכות על זה שהן בכלל רוצות את המותג הזה ואז הן מתחילות להסתכל על המנהיגות שלי, הביטחון שלי, ההומור שלי, איך שאני קצת משוגע, יותר טוב במיטה, אני רוצה שעד סוף הזמן שלנו ביחד כשאני מזיין אותה היא חושבת שזה מפגר שהיא אי פעם שכבה עם בחורים גבוהים ושריריים. כי יש לה פאקינג אלוף בין הרגליים. אם אני רוסי עם מבטה כבד, כן הייתי לוקח קצת קורסים להכחדת המבטא, לא הייתי נמצא בקבוצות גדולות של חברי העדה שלי כשאני בחוץ, אבל מעבר לזה הייתי מתעלם מזה לגמרי. רוצים לדעת איך הגעתי לרמה הכי גבוהה בגיים ? שכחתי שאני מקריח ויש לי אף של עורב עם מלא שחורים על הפרצוף. אני לא ממש זוכר את זה. כשאני יוצא לדבר עם בנות אני פשוט מסתכל דרך העיניים שלי. כשאני מדבר עם הפצצה הזאת במועדון אני לא יודע שאני מקריח באותו רגע. אני פשוט מסתכל דרך העיניים שלי. מבחינתי באותו רגע אני נראה כמו לאונרדו דיקפריו. כי לבנות לא אכפת איך אתה נראה, לא אכפת להן כמה כסף יש לך, אכפת להן מדרכי ההתנהגות שיש לגברים שנראים טוב או עושים הרבה כסף בדרך כלל. זה המותג שהן הורגלו אליו – כמו שאתה יודע לצפות לטעם מסוים כשאתה בוחר בקולה, כן לפעמים הוא יוצא מקולקל אבל בדרך כלל הטעם הוא אותו הדבר כמו שאתה אוהב. מה שאתה מנסה לעשות זה להגיד לה "טוב אני יודע שאת אוהבת קולה אבל קחי תטעמי פפסי יותר טעים. יכול להיות שהיא באמת תשתה עכשיו פפסי בפעם הראשונה ותמות על זה (עלייך) ויש בנות שבכלל לא תצטרך לשכנע כי הן אוהבות פפסי ולא סובלות קולה. הכל בעולם של היום זה מותגים, הגבר הבלונדיני הגבוהה עם העיניים הכחולות הוא מותג, אתה עם המכנסי בובוספוג זה מותג. תהיה מוכן "למכור" את עצמך. כי פפסי זה הכי טעים.
אתם יודעים מה היידה אילי עשה לי במשך שנתיים ? אילי נולד להורים טורקים ובגובה צנוע של 2.01 עם כמויות של ביטחון עצמי שפת גוף וסקסאפיל. כשבמכבי תרגטו אותו לכוכב הגדול הבא (אחרי) והיינו יוצאים לילה לפני משחק למרות שיואב (המאמן) אמר שאסור. הייתי מוצא עצמי מדבר עם בחורה כשהוא הולך מאחורי מצביע על המפרצים שלי ואומר "קרחת… קרחת" הזרועות שלו ארוכות יותר משלי והוא היה מושיט את היד שלו, לוקח את הבחורה ממני, מרים אותה על הכתף כאילו היא הוביט והוא גנדלף והם בדרכם להילחם ב"דרקון". והוא עשה זאת שוב ושוב ושוב. הוא היה הולך לבנות מצביע עליי ואומר "חתיך או לא מה את חושבת", "איך את מדרגת אותו, פיזית איך את מדרגת את החבר שלי מ-1 עד 10", "הוא מקריח, קרחת, הוא גמד, הוא יצור" אפילו ראיתי אינפילד של אילי לוקח בנות הביתה(שלישיה) תוך כדי שהוא מצביע עליי ואומר "תראי אותו תסתכלי על היצור". הוא יצלם תמונות שלי מלמעלה והוא ישווה אותי לחזיר תינוק מנסה למצוץ לאישה גבוהה את הציצי. כשהוא היה עושה לי את זה הוא היה העוזר שלי ללא תשלום הוא נתן לי מלא כלים לשיפור הביטחון העצמי, יכולתי בכל שלב להגיד לו להפסיק הוא הורס לי את הסטים, אני מזיין בגלל החרא הזה והייתי חייב לעשות החלטה והיא הגיעה מהמחשבה שבעוד שנתיים מעכשיו אם אני יוצא עם אילי כשהוא יורד עליי ככה האם הרמה שלי תעלה או תרד ומה שהבנתי הוא שאני חייב להיות חופשי לגמרי מחוסר ביטחון. כשאתם מסתובבים עם בחור כזה הוא יצחק עליכם כלכך שפשוט לא יהיה אכפת לכם יותר.
אז במקום לנסות ללמוד איך להגיע לשיפור ביטחון עצמי תגביר את האהבה העצמית, הנרקיסיזם, אתה קובע את הסטנדרט. נניח ואתה הודי אתה צריך להסתכל מסביב ולהגיד "פיכסה תסתכלו על כל הלבקנים המסכנים האלה, כוח חום, קורמה, עוף וקארי, זה האוכל היחיד עבור הלוחם". פעם הגיים שלי היה בנוי לגמרי על סדרת הבנות "יומני הערפד" גיי רצח אבל נכון, הייתי דיימון, באד בוי, כל המשחק של אני לא טוב בשבילך, תני לי לנשוך את הצוואר שלך. הייתי מחזיר בנות הביתה לראות קומפליישן של פאקינג "יומני הערפד" ביוטיוב.
יש לך זיין קטן ? "זין פצפון כוכב הצפון, כן תמצצי את התולעת הקטנה".
אחת הדוגמאות הכי טובות שיש היידה דור שוכב במיטה עם מישהי והיא יורדת עליו בלי הפסקה "תראה אותך, שמן, כרס, סנטה קלאוס" והתגובה של דור "פאק יה". כלכך מאוהב בעצמו… וזה עובד.
עשרות פעמים שחברי היידה תפסו אותי מזיין מישהי עם סרטון של היידה רץ ברקע ואני צועק "תראי אותי איזה סקשואל הוק מטורף הבאתי לה אה".
מה שאתה לא יכול לתקן אתה מבליט. אתה חייב להפוך את התסריט על המאדרפאקרס. כשאני אסיים ואהיה קרח לגמרי כל מי שיראה אותי עושה גיים ילך לגלח את הראש.
תראה אם אתה יכול להתאים את עצמך לסטנדרט החברתי יופי ! אבל אם אתה לא יכול לפגוש את הסטנדרט הסטראוטיפי תהפוך את זה שלהיות כלכך כיפי, קול לסטנדרט החדש.
סתם לדוגמה אם אני הייתי הודי בנות היו אומרות עליי "וואו אני מתה על המבטא שלך, אתה מהודו, אתה מבין בכל הזן-האסייתי, כל הבחורים הלבנים האלה כלכך משעמים אתה יכול להראות את האוכל הספייסי וכל הבודהה" ואז כל מי שהיה רואה אותי היה הולך להישרף בשמש ולנסות לחקות את המבטא שלי. מי שבאמת טוב בגיים גורם לאנשים אחרים להרגיש חסרי ביטחון שהם לא אתה. כי כלכך כיף לך, אתה כלכך לא שם זין, שאתה מביא אנשים אחרים לעולם שלך ומזיין אותן בשירותים.
זאת הסיבה שאנשים נמוכים שולטים בעולם. כי גמדים כמוני היו חייבים ליצור יותר כוח ואישיות, אם ראיתם אותי מדבר אי פעם, אני נמוך אבל אני נשמע כמו מגפון. "אני נמוך, אני מקריח, תשתחוו לי" גברים גבוהים שנראים טוב לא מדברים ככה. כשאנשים שומעים שמארק וולדברג הוא מטר שבעים הם בשוק. למה ? כי שוב הוא יוצר המון אנרגיה בהופעות שלו ומדבר בכזו דומיננטיות שקשה להאמין שהוא כלכך נמוך. לא משנה מה אתה אתה חייב להיות בבעלות מוחלטת על זה, עכשיו זה לא אומר אל תתקלח, אל תלך למכון, תעשה מה שאתה יכול כדי לגרום לזה שלאנשים יהיה יותר קל להתחבר איתך אבל ברגע שעשית את מה שאתה יכול סתום את הפה וצא להתחיל עם קצת פש.
האם יש בנות שלא ידברו איתי בגלל המראה שלי ? ברור שיש. פעם אני והאקסית שלי ניסתה לשכנע מישהי לחזור איתנו, האקסית שלי מתנשקת איתה ואומרת "בואי נעשה שלישייה היום" הבחורה שלה מהנהנת בחיוב ומצביעה על בחור רנדומלי במועדון ואז האקסית שלי מצביעה עליי ואומרת "מה את חושבת על הבחור הזה ?" והבחורה עונה לה "אמממ יש לו… גבות יפות… אבל אני חושבת שאני אוהבת את האחד הזה" חוזרת להצביע על הבחור הראשון.
אז כן גבר, זה כואב, אבל הנה הקו התחתון, לא השתמשתי באישיות שלי, בחורים כמוני אני חייב להשתמש באישיות שלי. תמיד יהיו בנות שיחליטו לא לשכב איתי מכל סיבה שהיא. אבל אם לדוגמה אתה בעל של עסק וההורים שלך לא נתנו לך כסף בשביל זה ואז אתה משווה את עצמך לעסק בו הורים של מישהו השקיעו מיליוני דולרים. למי יותר קל ? ברור שאם ההורים שלך נתנו לך מיליונים כדי להתחיל עסק וקשרים וחינוך יהיה לך יותר קל. אבל תן לי לשאול אותך את זה; האם יש מקרים בהם אנשים התחילו עסק ששווה מיליארדים בלי שההורים שלהם נתנו להם כסף. ברור שיש. מה יקרה אם כל פעם שהבחור הזה שלא קיבל שקל מההורים שלו חווה חודש בהפסדים ובכל פעם שהתחלת לבדוק למה זה קורה במקום היית נכנס ללופ של איך למישהו אחר יותר קל כי ההורים שלו נתנו לו מיליונים. אז יש את כל הדברים האלה שאתה יכול לעשות כדי לשפר את המצב של העסק שלך אך במקום זאת אתה מתרכז באיך נדפקת בגלל שמישהו אחר מתחיל את המרתון כמה עשרות מטרים לפניך. כשההורים שלך נותנים לך כסף הסיכוי שתעבוד קשה הוא הרבה יותר נמוך. אז מה שאתה לא מרוויח בגלל הכסף של ההורים אתה מרוויח כי עבדת יותר קשה. עכשיו תחליף את המילה כסף במראה, או כל דבר אחר שאתה מרגיש חסר ביטחון לגביו, תבין שהגיע הזמן לתפוס את עצמך בידיים, ולחזור למסלול כי אולי מישהו מתחיל אותו בפור של קצת עלייך אבל כל דקה שאתה יושב ובוכה הם ממשיכים לרוץ.
תבין שאת מה שאתה לא מרגיש שאתה זוכה בלוטו הגנטי אתה זוכה כי האישיות שלך מוכרחת להיות יותר אגרסיבי, אני בעל סיכוי גבוה יותר ליצור מעגלים חברתיים ענקיים במרכז הארץ כדי להכיר את הסלקטורים, להיות מצחיק יותר, לגשת יותר, לדחוף חזק יותר בסגירה, גברים שזכו בלוטו הגנטי לא ידחפו את עצמם חזק כמוני ברוב המבקרים כי הם לא צריכים. אבל הנה מה שמגניב… כשהם מזדקנים ואז המראה שלהם הוא כבר לא יתרון לי יהיו את ההרגלים כדי להמשיך ללכת. הנה עוד מה שמגניב, מה שהם לוקחים כמובן מאליו, לזיין, בנות, כוס וכו' בשביל זה פאקינג מסע שלימד אותי יכולות שאני יכול להשתמש באזורים אחרים בחיים שלי. בשביליהם כשהם הולכים לבחורה והן לא חייבים להיות חדים, אני ? אני חייב להיות הרבה יותר ממוקד. תראו את כל הדברים שאני צריך ללמוד: אל תחפש אישור מאנשים אחרים, שלא יהיה אכפת לך ממה שאנשים זרים חושבים, תשעשע את עצמך, תהנה במהלך היום, תהיה חיובי, תהיה מרוכז, תיזום, תהיה הגורם לא המושפע ועוד כל כך הרבה. תראו את כל הדברים המגניבים האלה שאני צריך ללמוד, הבחורים האחרים לא היו צריכים ללמוד את זה לרמה שאני הייתי צריך אז במקום להתלונן על זה אני מסתכל על זה כאילו יש יתרון, אני אוהב את היד שחילקו לי. הדבר היחיד שמעולם לא ביקשתי הוא להיות מישהו אחר חוץ ממני. זה טוב להשוות את עצמך לתכונות מסוימות שאפשר לשלוט בהן ואולי אם תראה מישהו גבוה ושרירי אתה לא רוצה ממש להשוות את התוצרות שלך לשלו כשאתה לומד אבל תן לי לשאול אותך את זה: אתה חושב שאני משווה את התוצאות שלי לאלו של הקואצ'רים שלי בהיידה למרות שרובם נראים הרבה יותר טוב ממני ? בטח. אתם בחיים לא תראו אותי בסוף הלילה אם גלעד זיין ואני לא בוכה בפינה ואומר שזה בגלל שלגלעד יש עיניים כחולות והוא הצביע לי על האקנה. המוח שלי אפילו לא מעלה את זה בתור אפשרות. זה הפריים שאתה חייב להגיע ממנו, זה קשה, הרבה יותר קל רק להיות הסטראוטיפ ואז אתה לא חייב לצאת מהמטריקס של הנורמה החברתית. "אני מטר שמונים וחמש, אני חתיך והנורמה החברתית איז דה שיט" אך לאלו מאיתנו שלא מתאימים לתוך הנעליים הממש צרות שהחברה מכריחה אותנו לנעול אנחנו לא יכולים לתת לזה לשתק אותנו. וזאת הסיבה שאתה חייב להיפטר והמקנאה ולאהוב את עצמך עם כל חוסר השלמות שאתה רואה כשאתה מסתכל במראה. למרות שכולנו מתחננים שהיינו יכולים לקבל רשות מהחברה שאומרת לנו שאנו יכולים להצליח עם בנות ולהרגיש בנוח לגבי עצמנו אנחנו חייבים להתגבר על זה. זה תלוי בך כי אתה יכול לתרץ את כל התירוצים בעולם ולדבר על איך שהמערכת מכורה נגדך אבל בסוף היום יש בחורים שמגיעים ממקום הרבה נמוך משלך שידחפו ופאקינג ינצחו. זה אולי לא פייר, תנחש מה, החיים לעולם לא יהיו פיירים, אבל הדבר המגניב שהוא דווקא כן פייר בנוגע לחיים הוא שאנשים שנאלצים לנסות קשה יותר בדרך כלל מסיימים יותר טוב בסוף. תעשה עכשיו את ההחלטה שאם אתה בחור שיש לו חסרונות שאתה תנסה חזק יותר ואתה תמחץ את כל האנשים שהאלה שקיבלו את זה קל יותר ממך. אתה תצטרך לעבוד הרבה יותר שעות וזה פי 100 יותר קשה אבל התוצאה תהיה שווה את זה והיא משהו שאתה תהיה מאוד גאה בו. בהיידה תלמד יותר לעומק איך לפתח את הביטחון העצמי.
היידה.