קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה

אשכולות דומים

1. [דיון] האם היא באמת מתה? *ספוילרים*
    על ידי -iDo- בפורום גיבורים
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 16-02-2009, 17:07
  2. תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 08-05-2008, 23:43
  3. [עזרה] האם היא באמת אוהבת אותי?
    על ידי משתמש אנונימי בפורום מתבגרים ומתגברים
    תגובות: 22
    הודעה אחרונה: 03-04-2008, 02:01
  4. מחקר...האם האקס החדש באמת מביא בחורות?
    על ידי Li0rz בפורום דיבורים
    תגובות: 30
    הודעה אחרונה: 16-07-2007, 16:05
  5. תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 10-03-2006, 19:40
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 15

האם היהדות היא באמת דת של חוקים? או שיש משו מעבר לטקסטים הקדושים?

משתמש מכור האוואטר של -Flame-
    שם פרטי
    אדם
    לייקים
    290
    נקודות
    155
    משפט מחץ
    אני שונא אנשים מפגרים

ברירת מחדל האם היהדות היא באמת דת של חוקים? או שיש משו מעבר לטקסטים הקדושים?

אנשים רבים מתייחסים לתורה ולהלכה כתור טקסט מתעלמים ללא ספק על המילים שמעבר לטקסט עצמו, בואו ואנסה להאיר את עינייכם.
    לפני שנתחיל, אני לא כאן בשביל לשכנע אף-אחד, רק כדי לתת לאתאיסט תשובות, ולמאמין סיבות. ולכן במקום לכתוב מילים שמשייכות אותי לצד מסוים, כי אם אני יכתוב אלוקים, עושה רושם שאני מאמין, ואם אני כותב "אלוהים" עושה רושם שאני אתאיסט, לכן במקום להסתבך אני אכתוב X, ואתם תשלימו איך שבא לכם.
    שנתחיל?

אפשר להסביר את כל התורה, ואת כל הסיבה להלכה ולחוקים הדתיים במשפט הבא: "אדם חייב להבדיל בין המטרה האמתית, לבין הדרך שאליה מגיעים למטרה"
    קשה להבין מה אני אומר ולכן באתי מוכן עם דוגמה מצוינת. שבת. המטרה בשבת היא ל"ט אבות מלאכה? המטרה בשבת היא שהאדם לא ידליק אש? התשובה היא בצורה ברורה לא! גם האתאיסט הכי גמור מאמין שבנאדם לא יכול לעבוד 24/7, גם אתאיסט יכול להבין שאם האדם כן היה עובד 24/7 הוא היה קורס בסופו, ולכן צריך להבין שהמטרה של שבת היא שיהיה יום מנוחה. מנוחה מן עולם העסקים, מנוחה מן עולם המסכים, ניתוק טוטאלי מין חיי היום-יום, פשוט לנפץ את השגרה! להתרפק על ספה בבית ולקרוא, לצאת לשחק עם חברים כדורגל, לאכול 3 סעודות מטורפות עם המשפחה שלך, לדבר על ספורט, או בקיצור לקחת הפסקה מן העולם המודרני, המלחיץ והגועש. הכל בחוץ צבעוני ורץ, הכל מהיר ונגיש, ואם הוא לא, זה מעצבן! אם ייקח לדף אינטרנט להיטען יותר מ5 שניות, זה מעצבן! למה זה מעצבן? כי אנחנו רגילים שהכול בא חד וחלק, מהיר ונגיש, וזה נוראי. אם מעצבן ילד כיום שלוקח לדף באנטרנט להטען יותר מ5 שניות, איך הוא ישב 45 דקות וילמד? למשך 12 שנה מהחיים שלו? הדור החדש גרוע? חכו לראות מה יצא מהדור שאותו הוא יחנך! צריך לדעת יום אחד לעצור את השעונים, לכבות את המחשבים והפלאפונים, ולנוח. זאת המטרה. לא ההלכה והמצוות! אבל אם X לא היה נותן הלכה ומצוות, איך היום המיוחד הזה היה נראה? כמו כל יום! אז מה הרווחנו?

כשאתה נתקל בהלכה, מצווה, חוק, ולא ברור לך מה X רוצה, ומדוע הוא משתמש ב"נשק" הזה של ענישה ואיומים למוות וכו', אתה צריך לחשוב מה המטרה הסופית של אותה הלכה\מצווה\חוק, ושהדרך היחידה שנציית ונעשה מה שטוב לנו היא דרך איומים ועונשים כי זה פשוט השפה היחידה שהאדם מבין.

אנשים יקרים! תתרכזו בבקשה במטרות של X, ולא בדרכים שלו להגיע לאותם המטרות, כי את הדרכים שהוא סלל לאותם מטרות, אלו כנראה הדרכים היחידות שבהם אנחנו יודעים ללכת...

אם יש לכם שאלות לגבי הלכות שקשה לכם להבין מה מטרתם, צרו קשר או צטטו אותי באשכול הזה, אמהר להגיב.
    חינוך לכבוד, יציל את הדור החולף
    חינוך לעושר, יציל את הדור החדש
    חינוך לערכים, יציל את העולם מהדור החדש

"חינוך הוא נשק שהשפעתו תלויה במי שמחזיק אותו בידיו ובמי שהוא מכוון עליו" (סטאלין)

2. קישורים ממומנים

משתמש מתקדם האוואטר של moshe7007
    שם פרטי
    משה
    לייקים
    63
    נקודות
    74
    משפט מחץ
    "החכמה - אבידת המאמין, צריך שיבקשנה אפילו בדברי הכופרים." (ר' שלמה אבן גבירול)

ציטוט נכתב במקור על ידי -Flame- צפיה בהודעה
    אנשים רבים מתייחסים לתורה ולהלכה כתור טקסט מתעלמים ללא ספק על המילים שמעבר לטקסט עצמו, בואו ואנסה להאיר את עינייכם.
    לפני שנתחיל, אני לא כאן בשביל לשכנע אף-אחד, רק כדי לתת לאתאיסט תשובות, ולמאמין סיבות. ולכן במקום לכתוב מילים שמשייכות אותי לצד מסוים, כי אם אני יכתוב אלוקים, עושה רושם שאני מאמין, ואם אני כותב "אלוהים" עושה רושם שאני אתאיסט, לכן במקום להסתבך אני אכתוב X, ואתם תשלימו איך שבא לכם.
    שנתחיל?

אפשר להסביר את כל התורה, ואת כל הסיבה להלכה ולחוקים הדתיים במשפט הבא: "אדם חייב להבדיל בין המטרה האמתית, לבין הדרך שאליה מגיעים למטרה"
    קשה להבין מה אני אומר ולכן באתי מוכן עם דוגמה מצוינת. שבת. המטרה בשבת היא ל"ט אבות מלאכה? המטרה בשבת היא שהאדם לא ידליק אש? התשובה היא בצורה ברורה לא! גם האתאיסט הכי גמור מאמין שבנאדם לא יכול לעבוד 24/7, גם אתאיסט יכול להבין שאם האדם כן היה עובד 24/7 הוא היה קורס בסופו, ולכן צריך להבין שהמטרה של שבת היא שיהיה יום מנוחה. מנוחה מן עולם העסקים, מנוחה מן עולם המסכים, ניתוק טוטאלי מין חיי היום-יום, פשוט לנפץ את השגרה! להתרפק על ספה בבית ולקרוא, לצאת לשחק עם חברים כדורגל, לאכול 3 סעודות מטורפות עם המשפחה שלך, לדבר על ספורט, או בקיצור לקחת הפסקה מן העולם המודרני, המלחיץ והגועש. הכל בחוץ צבעוני ורץ, הכל מהיר ונגיש, ואם הוא לא, זה מעצבן! אם ייקח לדף אינטרנט להיטען יותר מ5 שניות, זה מעצבן! למה זה מעצבן? כי אנחנו רגילים שהכול בא חד וחלק, מהיר ונגיש, וזה נוראי. אם מעצבן ילד כיום שלוקח לדף באנטרנט להטען יותר מ5 שניות, איך הוא ישב 45 דקות וילמד? למשך 12 שנה מהחיים שלו? הדור החדש גרוע? חכו לראות מה יצא מהדור שאותו הוא יחנך! צריך לדעת יום אחד לעצור את השעונים, לכבות את המחשבים והפלאפונים, ולנוח. זאת המטרה. לא ההלכה והמצוות! אבל אם X לא היה נותן הלכה ומצוות, איך היום המיוחד הזה היה נראה? כמו כל יום! אז מה הרווחנו?

כשאתה נתקל בהלכה, מצווה, חוק, ולא ברור לך מה X רוצה, ומדוע הוא משתמש ב"נשק" הזה של ענישה ואיומים למוות וכו', אתה צריך לחשוב מה המטרה הסופית של אותה הלכה\מצווה\חוק, ושהדרך היחידה שנציית ונעשה מה שטוב לנו היא דרך איומים ועונשים כי זה פשוט השפה היחידה שהאדם מבין.

אנשים יקרים! תתרכזו בבקשה במטרות של X, ולא בדרכים שלו להגיע לאותם המטרות, כי את הדרכים שהוא סלל לאותם מטרות, אלו כנראה הדרכים היחידות שבהם אנחנו יודעים ללכת...

אם יש לכם שאלות לגבי הלכות שקשה לכם להבין מה מטרתם, צרו קשר או צטטו אותי באשכול הזה, אמהר להגיב.
    אם נכבה לך האור בשבת אתה חייב להישאר בחושך (אם אין גוי) ולא להדליק את האור. איזה סבבה זה, זכינו שיש לנו שבת שבה מנפצים את השגרה ולא עושים מלאכה.
    רוצה לעלות במעלית? סבבה. רק זה יקח לך פי 10 זמן, כי המעלית צריכה לעצור בכל קומה כי הרי אסור ללחוץ על הקומה שאתה צריך. איזה כיף זה תודה לבורא עולם!!
    כואב לך הראש? לא נורא תסבול. אסור לקחת כדור, זה שחיקת סממנים.
    להציג את האיסורים של שבת בתור דבר טוב זה קל, אבל מי שמכיר את זה יותר טוב יודע שזה ממש לא המצב.
    לשבת ולדבר על ספורט בשבת? אתה יודע ש"בקושי התירו לומר שלום בשבת"?
    יום מנוחה כמו שאתה מתאר באמת נשמע טוב, אבל שבת לפי ההלכה, זנ ממש לא זה.

קרדיט לי

"אם חפץ אתה בשלוות נפש ובאושר - האמן, אם נוהה אתה אחרי האמת - חקור..."
    פרידריך ניטשה.

שם פרטי
    אדם
    לייקים
    290
    נקודות
    155
    משפט מחץ
    אני שונא אנשים מפגרים

ציטוט נכתב במקור על ידי moshe7007 צפיה בהודעה
    אם נכבה לך האור בשבת אתה חייב להישאר בחושך (אם אין גוי) ולא להדליק את האור. איזה סבבה זה, זכינו שיש לנו שבת שבה מנפצים את השגרה ולא עושים מלאכה.
    רוצה לעלות במעלית? סבבה. רק זה יקח לך פי 10 זמן, כי המעלית צריכה לעצור בכל קומה כי הרי אסור ללחוץ על הקומה שאתה צריך. איזה כיף זה תודה לבורא עולם!!
    כואב לך הראש? לא נורא תסבול. אסור לקחת כדור, זה שחיקת סממנים.
    להציג את האיסורים של שבת בתור דבר טוב זה קל, אבל מי שמכיר את זה יותר טוב יודע שזה ממש לא המצב.
    לשבת ולדבר על ספורט בשבת? אתה יודע ש"בקושי התירו לומר שלום בשבת"?
    יום מנוחה כמו שאתה מתאר באמת נשמע טוב, אבל שבת לפי ההלכה, זנ ממש לא זה.
    ניטפל אל הקטנות
    קודם כל לגבי הכדור, אנשים לוקחים אל תעבוד על עצמך זה צורך של חולה.
    והייתי מסכים לשבת בחושך (רוב השבת היא ביום) והייתי מסכים לעלות במדרגות ולא להיות עצלן ולהשתמש במעלית בשביל שיהיה לי את היום המדהים הזה.

"חינוך הוא נשק שהשפעתו תלויה במי שמחזיק אותו בידיו ובמי שהוא מכוון עליו" (סטאלין)

מנהל ההתקנים האוואטר של rcl-nadav
    לייקים
    267
    נקודות
    6,593

חחחחח צחקתי כל הדרך אל התגובה...

אני מעדיף להתרכז במה אמיתי ומה לא. במדע ולא בנחשים מדברים ותפוח שנותן לך שכל או בחור שאסף חיות לתיבה שהוא בנה.
    לא מעניינת אותי מה המטרה של X אם הדרך שלו היא של מפלה נשים, גזען, פרמיטיבי, נקמן, גאוותן ועוד כהנה וכהנה.

ולפני שאתה מבקש שנתמקד במטרות של X ולא בדרכו, תשאל האם הוא בכלל קיים. (הוא לא)

"Adults with imaginary friends are stupid"
    ...

שם פרטי
    משה
    לייקים
    63
    נקודות
    74
    משפט מחץ

ניטפל אל הקטנות
    קודם כל לגבי הכדור, אנשים לוקחים אל תעבוד על עצמך זה צורך של חולה.
    והייתי מסכים לשבת בחושך (רוב השבת היא ביום) והייתי מסכים לעלות במדרגות ולא להיות עצלן ולהשתמש במעלית בשביל שיהיה לי את היום המדהים הזה.
    אנשים לוקחים ועוברים על איסור. בעיקרון אם זה חולה שאין בו סכנה אסור.
    אני מכיר הרבה אנשים שלא לוקחים.
    ואתה פשוט מפספס את הנקודה. אני ממש לא אומר את זה כדי להתפס בקטנות. הנקודה היא שלמעשה היום ההלכה קטנונית לחלוטין והיא הופכת בעצמה את האמצעים למטרה ע"י זה שהיא גורמת לקשיים מסויימים במהלך השבת בגלל האיסורים שלה.
    הדוגמאות שהבאתי זה קצה קצהו של הלכות שמאבדות את המטרה והופכות את שבת לנטל. יש הרבה כאלה, אין צורך שתתיחס בכלל לכל אחת ואחת.
    כמו שאמרתי שבת כמו שאתה מתאר זה באמת סבבה אבל זה לא השבת על פי ההלכה. ההלכה אוסרת עליך דברים שיעשו את היום יותר מדהים.
    לא צריך לשמור שבת ע"פ ההלכה כדי שיהיה לך את היום הזה. אתה יכול לקבוע לעצמיך שבשבת אתה יוצא מהשיגרה אבל מותר לך להדליק את האור אם אתה צריך. זה לא חייב ללכת ביחד.

קרדיט לי

פרידריך ניטשה.

שם פרטי
    אדם
    לייקים
    290
    נקודות
    155
    משפט מחץ
    אני שונא אנשים מפגרים

אנשים לוקחים ועוברים על איסור. בעיקרון אם זה חולה שאין בו סכנה אסור.
    אני מכיר הרבה אנשים שלא לוקחים.
    ואתה פשוט מפספס את הנקודה. אני ממש לא אומר את זה כדי להתפס בקטנות. הנקודה היא שלמעשה היום ההלכה קטנונית לחלוטין והיא הופכת בעצמה את האמצעים למטרה ע"י זה שהיא גורמת לקשיים מסויימים במהלך השבת בגלל האיסורים שלה.
    הדוגמאות שהבאתי זה קצה קצהו של הלכות שמאבדות את המטרה והופכות את שבת לנטל. יש הרבה כאלה, אין צורך שתתיחס בכלל לכל אחת ואחת.
    כמו שאמרתי שבת כמו שאתה מתאר זה באמת סבבה אבל זה לא השבת על פי ההלכה. ההלכה אוסרת עליך דברים שיעשו את היום יותר מדהים.
    לא צריך לשמור שבת ע"פ ההלכה כדי שיהיה לך את היום הזה. אתה יכול לקבוע לעצמיך שבשבת אתה יוצא מהשיגרה אבל מותר לך להדליק את האור אם אתה צריך. זה לא חייב ללכת ביחד.
    נכון, התורה היא דבר נצחי, ולכן היא צריכה לזוז קדימה עם הדורות ולא להשאר בגלות. אבל כל עד עם ישראל ימשיך להתנהג כמו עם שבגלות, אנחנו בחיים לא נגיע לגאולה.
    הלכות צריכות להשתנות, הליכים צריכים לרדת, צודק, אבל אלו הדברים הקטנים. כי אני יודע שהם זמניים, ואני מקווה שגם אתה.
    ידוע שאין קשר בין אש להדלקה של אור, אבל אנשים לא יודעים מה לעשות בימינו, אין מרכז רוחני שינהיג את העם, לכן יש את כל הזרמים.
    תאמין לי שהיהדות היא הרבה יותר מעבר להלכה, היהדות היא התרבות העתיקה ביותר בעולם. והיא תשאר כאן לעוד הרבה זמן, רק צריך לדעת שהשינוי שאתה חושב שלא יבוא, הוא יבוא, הרי נראה לך שבאמת יהיו קורבנות בבית המקדש השלישי? קורבנות נועדו בשביל לתת מענה לצורך מסוים שהיה לאדם בעבר, צורך אלילי כזה, לא מוסבר, היום זה אחרת ולכן זה ישתנה.
    שוב אני אומר, היהדות היא דבר נצחי, לא תקוע, ולכן היא תשתנה, תמיד. השאלה היא עד כמה באמת אנחנו קרובים לגאולה הזו?
    אתה לא יכול להגיד שמלחמת יום העצמאות לא הדליק לך איזו נורה אדומה. כאילו צבא שאינו מתפקד מנצח 5 מדינות השולטות באיזור? זה לא אומר לכם כלום?

שם פרטי
    משה
    לייקים
    63
    נקודות
    74
    משפט מחץ

נכון, התורה היא דבר נצחי, ולכן היא צריכה לזוז קדימה עם הדורות ולא להשאר בגלות. אבל כל עד עם ישראל ימשיך להתנהג כמו עם שבגלות, אנחנו בחיים לא נגיע לגאולה.
    הלכות צריכות להשתנות, הליכים צריכים לרדת, צודק, אבל אלו הדברים הקטנים. כי אני יודע שהם זמניים, ואני מקווה שגם אתה.
    ידוע שאין קשר בין אש להדלקה של אור, אבל אנשים לא יודעים מה לעשות בימינו, אין מרכז רוחני שינהיג את העם, לכן יש את כל הזרמים.
    תאמין לי שהיהדות היא הרבה יותר מעבר להלכה, היהדות היא התרבות העתיקה ביותר בעולם. והיא תשאר כאן לעוד הרבה זמן, רק צריך לדעת שהשינוי שאתה חושב שלא יבוא, הוא יבוא, הרי נראה לך שבאמת יהיו קורבנות בבית המקדש השלישי? קורבנות נועדו בשביל לתת מענה לצורך מסוים שהיה לאדם בעבר, צורך אלילי כזה, לא מוסבר, היום זה אחרת ולכן זה ישתנה.
    שוב אני אומר, היהדות היא דבר נצחי, לא תקוע, ולכן היא תשתנה, תמיד. השאלה היא עד כמה באמת אנחנו קרובים לגאולה הזו?
    אתה לא יכול להגיד שמלחמת יום העצמאות לא הדליק לך איזו נורה אדומה. כאילו צבא שאינו מתפקד מנצח 5 מדינות השולטות באיזור? זה לא אומר לכם כלום?
    הדת שאתה מתאר באמת נשמעת סבבה (יחסית לדת) אבל זה פשוט לא היהדות.
    זה מאוד יפה שאתה אומר סברא משלך על למה היו קורבנות, ולמען האמת זה די דומה לסברא שלי, אבל מה לעשות שאף אחד לא מהראשנים ולא מהאחרונים אומר את זה.
    הגישה שלך נחשבת בעני היהדות האורתודוקסית כגישה רפורמית לכל דבר. עם רפורמים אין לי הרבה בעיות.
    לא הבנתי מה אתה אומר פה "ידוע שאין קשר בין אש להדלקה של אור, אבל אנשים לא יודעים מה לעשות בימינו, אין מרכז רוחני שינהיג את העם, לכן יש את כל הזרמים." יש זרם אורתודוקסי אחד שאומר שאין קשר בין הדלקה של אור לאש ומתיר להדליק אור בשבת?
    ובכלל, אתה שוב פספסת את אותה נקודה. הנקודה שלי היא שבגלל שהלכה קטנונית יוצא שהיא אוסרת דברים שהיום כבר לא נחשבים למלאכה, (גם אם הדלקה של אור זה הבערת אש, אתה לא צריך לשפשף אבנים או עצים, אתה רק לוחץ על מתג) ובכך היא מוכיחה שבימנו השבת היא כבר אוסף של חוקים יבשים ולא סתם יום שלא עושים בו מלאכה ויוצאים מהשיגרה. ייתכן בהחלט שהשבת של זמן התנך היתה יום נפלא שכולם שובתים מעבודתם ואוכלים סעודה חגיגית וכו', אבל היום שההלכה תופסת את הכל כחוק יבש זה כבר לא זה. זה נטל.
    וסתם לידע כללי, היהדות היא ממש לא התרבות העתיקה בעולם.
    נערך לאחרונה על ידי moshe7007; 13-09-2012 בשעה 00:07.

קרדיט לי

פרידריך ניטשה.

שם פרטי
    אדם
    לייקים
    290
    נקודות
    155
    משפט מחץ
    אני שונא אנשים מפגרים

הדת שאתה מתאר באמת נשמעת סבבה (יחסית לדת) אבל זה פשוט לא היהדות.
    זה מאוד יפה שאתה אומר סברא משלך על למה היו קורבנות, ולמען האמת זה די דומה לסברא שלי, אבל מה לעשות שאף אחד לא מהראשנים ולא מהאחרונים אומר את זה.
    הגישה שלך נחשבת בעני היהדות האורתודוקסית כגישה רפורמית לכל דבר. עם רפורמים אין לי הרבה בעיות.
    לא הבנתי מה אתה אומר פה "ידוע שאין קשר בין אש להדלקה של אור, אבל אנשים לא יודעים מה לעשות בימינו, אין מרכז רוחני שינהיג את העם, לכן יש את כל הזרמים." יש זרם אורתודוקסי אחד שאומר שאין קשר בין הדלקה של אור לאש ומתיר להדליק אור בשבת?
    ובכלל, אתה שוב פספסת את אותה נקודה. הנקודה שלי היא שבגלל שהלכה קטנונית יוצא שהיא אוסרת דברים שהיום כבר לא נחשבים למלאכה, (גם אם הדלקה של אור זה הבערת אש, אתה לא צריך לשפשף אבנים או עצים, אתה רק לוחץ על מתג) ובכך היא מוכיחה שבימנו השבת היא כבר אוסף של חוקים יבשים ולא סתם יום שלא עושים בו מלאכה ויוצאים מהשיגרה. ייתכן בהחלט שהשבת של זמן התנך היתה יום נפלא שכולם שובתים מעבודתם ואוכלים סעודה חגיגית וכו', אבל היום שההלכה תופסת את הכל כחוק יבש זה כבר לא זה. זה נטל.
    וסתם לידע כללי, היהדות היא ממש לא התרבות העתיקה בעולם.
    הדת שאמרתי היא הדת היהודית. אתה יודע כיצד נוצר התושב"ע? אתה יודע איזה "חללים" התושב"ע משלים? כאילו מישו פה בכלל למד על התיאולוגיה של היהדות?
    אתה חושב שהיהדות שאתה מכיר היום היא כמו היהדות של תקופת הבית ה-I? כשתבין את המושג גלות ואת הסכנות הטמונות בזה, כשתבין שכל ההלכה שנוצרה מאז חורבן הבית ה-II ועד היום נוצרה בשביל לשמור על מסורת בזמן גלות, אבל תבין כשהגאולה תגיע אלינו הכל(!) הולך להשתנות, שוב, ואז לא יהיו הלכות כאלה ואחרות, היהדות שוב תחזור להיות דת-שהיא-תרבות ולא דת-שהיא-הלכה, יהיה סנהדרין כשר בארץ שיחזיר את הדרת היהדות שהלכה לאיבוד כשהתפזרנו בגלובוס. מבין?

משתמש מתקדם האוואטר של firya
    לייקים
    97
    נקודות
    50

חס וחלילה, שכחת להוסיף.

דת ארכאית מיושנת גזענית ומסוכנת באופן כללי.
    "One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad"
    יצאתי מדעתי... מיד אשוב.

שם פרטי
    אדם
    לייקים
    290
    נקודות
    155
    משפט מחץ
    אני שונא אנשים מפגרים

ציטוט נכתב במקור על ידי firya צפיה בהודעה
    חס וחלילה, שכחת להוסיף.

דת ארכאית מיושנת גזענית ומסוכנת באופן כללי.
    אמר...? firya מפורום אטרף, אחד שיודע באמת מה מסתתר מאחורי דת.
    רק תפנים שמה שאני ואתה יודעים ביחד, זה חלק קטן מאוד, מהידיע הכללי בנושא.
    דע מקומך.

אמר...? firya מפורום אטרף, אחד שיודע באמת מה מסתתר מאחורי דת.
    רק תפנים שמה שאני ואתה יודעים ביחד, זה חלק קטן מאוד, מהידיע הכללי בנושא.
    דע מקומך.
    אל תתייחס אליו בכלל. זה סוג הבן אדם זה מה שהוא יודע לעשות. להפוך את עצמו לצודק בנושאים כאלו ואחרים בעזרת זלזול והשפלה של הצד השני. מנסה להוציא אותך קטן בשביל להראות בעצמו יותר גדול ואז אוטומטית המוחות הקוראות את התגובות האלו חד פעמי מוציאות אותו צודק. הוא לא יודע את מקומו ולא מבין שלא רק מה שהוא יודע זה חלק קטן מאוד מאוד אלא גם הוא בעצמו איש קטן מאוד מאוד.
    אם אתה רואה עוד התנשאות מצידו אל תגיב לו אני יודע כמה זה דורש להביא לו כאפה לפנים מה שאנחנו לא יכולים לעשות אז עדיף פשוט להתעלם

משתמש מתקדם האוואטר של firya
    לייקים
    97
    נקודות
    50

אני מזלזל בך, כי אתה מאמין לי בנחשים מדברים. מזל שאתה לא טוען שאני לא יודע מה באמת מסתתר מאחורי הארי פוטר..

מצד שני, אתה מזלזל בידע שלי. רק בגלל שאתה מאמין פטתי במה שסיפרו לך מבלי לחשוב על זה ברצינות, לא אומר שאני טועה.
    אנשים שהופכים למלח, אנשים שחיים בדגים, מבול שמציף את כל העולם (ולא משאיר סימן) חוץ ממשפחה אחת לאכלס את כדור הארץ (שוב גילוי עריות, איכסססס), ים שנחצה לשניים.
    רק שלא תתבלבל עם פיות גם על הדרך.
    מצד שני, אולי זה סך הכל משל. ולא באמת מתייחסים ל״פשט״ (במילים אחרות לטמטום שבסיפורים האלו).
    "One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad"
    יצאתי מדעתי... מיד אשוב.

אני מזלזל בך, כי אתה מאמין לי בנחשים מדברים. מזל שאתה לא טוען שאני לא יודע מה באמת מסתתר מאחורי הארי פוטר..

מצד שני, אתה מזלזל בידע שלי. רק בגלל שאתה מאמין פטתי במה שסיפרו לך מבלי לחשוב על זה ברצינות, לא אומר שאני טועה.
    אנשים שהופכים למלח, אנשים שחיים בדגים, מבול שמציף את כל העולם (ולא משאיר סימן) חוץ ממשפחה אחת לאכלס את כדור הארץ (שוב גילוי עריות, איכסססס), ים שנחצה לשניים.
    מצד שני, אולי זה סך הכל משל. ולא באמת מתייחסים ל״פשט״ (במילים אחרות לטמטום שבסיפורים האלו).
    ואולי אתה בסה"כ טמבל? נראה לי שכן. אני לא זלזתי אף פעם אחת בידע שלך ואתה כן מזלזל בי ובכל הפורום בגלל שאתה אידיוט.
    אתה לא יודע במה אני מאמין אתה לא יודע אם אני מאמין פתטי במה שמספרים לי אתה לא יודע בכלל אם אני מאמין באלוהים אתה לא יודע עלי שום דבר ובכל זאת מחליט בפומבי שאני כל הדברים שאמרת כאילו אנחנו מכירים כבר שנים. אז בשביל כל הפורום הבן אדם לא מכיר אותי דקה לא יודע מי אני מה המנהגים שלי במה אני מאמין כלום ועדיין מזלזל אז קחו לתשומת ליבכם אם זה האדם שאתם רוצים להאמין לו.

שם פרטי
    אדם
    לייקים
    290
    נקודות
    155
    משפט מחץ
    אני שונא אנשים מפגרים

אני לא מזלזל בידע שלך, אתה מזלזל בדת שקיימת יותר מכל דת אחרת בעולם, והיהדות היא ללא ספק התרבות העתיקה ביותר! כאילו תסתכל מול מה אתה משתין יא ילד קטנצ'יק אחד, אני אומר שהידע שלי ושלך ביחד לא מספיקים כדי להכריע את המערכה הזו, מה שאנחנו עושים זה בקושי קרב קיסמים, כשתבין את זה שאנחנו שפלים, אני יוכל לקחת אותך ברצינות, אבל אתה סך הכל ילד! נער שבקושי סיים את ההקדמה לחיים שלו, איפה הכבוד שלך? ככה בנאדם "משכיל" מדבר? אם נראה לך שככה בנאדם משכיל משיג את המטרות שלו, מצטער אתה בדיחה! אתה וכל אתאיסט משכיל שמזלזל, ולא מכבד, עושים פשוט צחוק מעצמכם! רציני תסתכל לרגע עליך, מדבר כמו איזה ערס צעצוע מינימום תלמד מסכת ואז תירה לכל כיוון, אבל ידע בסיסי ביהדות אין לך. מה שמצחיק זה שאתה אשכרה חושב שיש לך מושג מזה יהדות בכלל...

שם פרטי
    משה
    לייקים
    63
    נקודות
    74
    משפט מחץ

הדת שאמרתי היא הדת היהודית. אתה יודע כיצד נוצר התושב"ע? אתה יודע איזה "חללים" התושב"ע משלים? כאילו מישו פה בכלל למד על התיאולוגיה של היהדות?
    אתה חושב שהיהדות שאתה מכיר היום היא כמו היהדות של תקופת הבית ה-I? כשתבין את המושג גלות ואת הסכנות הטמונות בזה, כשתבין שכל ההלכה שנוצרה מאז חורבן הבית ה-II ועד היום נוצרה בשביל לשמור על מסורת בזמן גלות, אבל תבין כשהגאולה תגיע אלינו הכל(!) הולך להשתנות, שוב, ואז לא יהיו הלכות כאלה ואחרות, היהדות שוב תחזור להיות דת-שהיא-תרבות ולא דת-שהיא-הלכה, יהיה סנהדרין כשר בארץ שיחזיר את הדרת היהדות שהלכה לאיבוד כשהתפזרנו בגלובוס. מבין?
    תסמוך עלי אני לא צריך שאתה תסביר לי על יהדות.
    אני מרגיש שאני מבזבז את הזמן שלי סתם, תקרא מה כתבתי שוב ותבין שמה שאתה אומר ממש לא עונה על מה שאמרתי.
    אתה לא צריך לחזור על הנקודה שלך שוב ושוב במילים אחרות, אני הבנתי אותך. כנראה שאתה לא הבנת אותי אם זה מה שאתה עונה לי.

קרדיט לי

פרידריך ניטשה.

+ תגובה לנושא

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך

כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 14:43.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,806,489 | הודעות: 7,504,009 | משתמשים: 315,626 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect