קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה

אשכולות דומים

1. תגובות: 14
    הודעה אחרונה: 13-09-2012, 23:58
  2. [דיון] האם מרסדס היא עבודה חזקה ?
    על ידי SPQR בפורום Maple Story
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 12-01-2012, 22:28
  3. SHIFT - האם הרצפה היא הגג? האם הגג הוא הרצפה?
    על ידי martinimi בפורום משחקי פלאש ודפדפן
    תגובות: 12
    הודעה אחרונה: 31-03-2010, 22:11
  4. תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 15-11-2009, 17:47
  5. תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 08-05-2008, 23:43
+ תגובה לנושא
עמוד 2 מתוך 4 << ראשון 1234 אחרון >>
מציג תוצאות 16 עד 30 מתוך 50

האם דת היא הכרחית? - עמוד 2

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    דוד
    לייקים
    0
    נקודות
    0
    משפט מחץ
    "I have the Talking Pilow now"

בהחלט! הדת היא מערכת החוקים בעלת כושר ההרתעה הגדול ביותר, בזכות ידיעת בני האדם שתמיד יש מי שצופה בהם. אם לא תהיה דת תהיה אנרכיה, והרבה אנשים אולי לא ירתעו מלעשות פשעים חמורים רק מכיוון שהם לא צריכים לתת לאף אחד דין וחשבון. זה מתחיל בגניבת כמה מוצרים מהסופר ויכול להיגמר ברצח של מישהו שלא " נראה" למישהו .
    נערך לאחרונה על ידי bogo333; 29-10-2013 בשעה 04:09. סיבה: הרגשתי ככה יותר שלם עם עצמי!

2. קישורים ממומנים

משתמש מתחיל
    לייקים
    1
    נקודות
    0

אין להם כל כך בעיה לעשות את זה גם עכשיו, אז איך בדיוק דת עוזרת פה?

וגם בימי הביניים,לא רק שדת לא עצרה את הנוצרים ממסעות הצלב,אלא הם השתמשו בה כתירוץ לכל המוות הזה.
    כיום יש מוסלמים שמפרשים את הקוראן בצורה כזו שתאפשר להם להילחם ביהודים (או כל בני דת אחרת לצורך העניין)..

על מה אתה מדבר bogo? דת נותנת את התירוץ הכי טוב בשביל אנרכיה בין בני אדם.
    נערך לאחרונה על ידי SkyNet1; 29-10-2013 בשעה 18:16.

משתמש מתחיל
    לייקים
    1
    נקודות
    0

ציטוט נכתב במקור על ידי bogo333 צפיה בהודעה
    בהחלט! הדת היא מערכת החוקים בעלת כושר ההרתעה הגדול ביותר, בזכות ידיעת בני האדם שתמיד יש מי שצופה בהם. אם לא תהיה דת תהיה אנרכיה, והרבה אנשים אולי לא ירתעו מלעשות פשעים חמורים רק מכיוון שהם לא צריכים לתת לאף אחד דין וחשבון. זה מתחיל בגניבת כמה מוצרים מהסופר ויכול להיגמר ברצח של מישהו שלא " נראה" למישהו .

וגם בימי הביניים,לא רק שדת לא עצרה את הנוצרים ממסעות הצלב,אלא הם השתמשו בה כתירוץ לכל המוות הזה.
    כיום יש מוסלמים שמפרשים את הקוראן בצורה כזו שתאפשר להם להילחם ביהודים (או כל בני דת אחרת לצורך העניין)..

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    דוד
    לייקים
    0
    נקודות
    0
    משפט מחץ

ציטוט נכתב במקור על ידי SkyNet1 צפיה בהודעה

באמת? תאמין לי שאם היה לך שוק שלם של אנשים שלא מאמינים בשום מהות לחיים, תאמין לי שרק שוטר היה מפריד ביניהם לבין גניבת בסטות שלמות...
    מסעות הצלב היו דמגוגיה של הכנסיה, ולא היה לזה שום קשר לדת. מה גם שמלחמות הינן בלתי נמנעות.
    גם אם לא היה קוראן, היו לנו אויבים, אל תדאג. להיפך, אם המוסלמים היו קשובים לקוראן הם היו רואים שמוחמד מודה שישראל שלנו! בקיצור, השימוש בדת אינטרסנטי גרידא ואין לו שום קשר אליה, אלא עקב רצון לכבוש ולכבוש יותר שטחים. פשוט מאוד. בלי דת, היה יותר גרוע... מלחמת העולם ה2 הייתה ללא דת לידיעתך. כל המדינות היו חילוניות.

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    דוד
    לייקים
    0
    נקודות
    0
    משפט מחץ

באמת? תאמין לי שאם היה לך שוק שלם של אנשים שלא מאמינים בשום מהות לחיים, תאמין לי שרק שוטר היה מפריד ביניהם לבין גניבת בסטות שלמות...
    מסעות הצלב היו דמגוגיה של הכנסיה, ולא היה לזה שום קשר לדת. מה גם שמלחמות הינן בלתי נמנעות.
    גם אם לא היה קוראן, היו לנו אויבים, אל תדאג. להיפך, אם המוסלמים היו קשובים לקוראן הם היו רואים שמוחמד מודה שישראל שלנו! בקיצור, השימוש בדת אינטרסנטי גרידא ואין לו שום קשר אליה, אלא עקב רצון לכבוש ולכבוש יותר שטחים. פשוט מאוד. בלי דת, היה יותר גרוע... מלחמת העולם ה2 הייתה ללא דת לידיעתך. כל המדינות היו חילוניות.

משתמש מתחיל
    לייקים
    1
    נקודות
    0

אוקיי, נגיד שהשימוש בדת הוא מתוך אינטרסים אישיים, אז אתה אומר שקבוצה ללא דת, ללא אמונה בשום כוח עליון מכל סוג שהוא הם אוטומטית מועדים לפשיעה ומלחמות?
    קראתי שבצרפת לדוגמא 32 אחוזים הם אתאיסטים,אבל מי עושה את המהומות? המיעוט האיסלאמי (למרות שזה לא בהכרח קשור לדת).
    שיעור האתאיסטים בשבדיה ודנמרק הוא מעל 80 אחוז, מעל 70 אחוז בנורבגיה ואני לא רואה אף אחת מהמדינות האלו שמשגרות טילים על אירופה.
    אני רק אומר שאם אנשים הם רשעים מטבעם,הם יעשו דברים רעים לא משנה אם הם דתיים או לא.

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    דוד
    לייקים
    0
    נקודות
    0
    משפט מחץ

אוקיי, נגיד שהשימוש בדת הוא מתוך אינטרסים אישיים, אז אתה אומר שקבוצה ללא דת, ללא אמונה בשום כוח עליון מכל סוג שהוא הם אוטומטית מועדים לפשיעה ומלחמות?
    קראתי שבצרפת לדוגמא 32 אחוזים הם אתאיסטים,אבל מי עושה את המהומות? המיעוט האיסלאמי (למרות שזה לא בהכרח קשור לדת).
    שיעור האתאיסטים בשבדיה ודנמרק הוא מעל 80 אחוז, מעל 70 אחוז בנורבגיה ואני לא רואה אף אחת מהמדינות האלו שמשגרות טילים על אירופה.
    אני רק אומר שאם אנשים הם רשעים מטבעם,הם יעשו דברים רעים לא משנה אם הם דתיים או לא.
    אוקיי, יש משהו במשפט האחרון שלך, באמת אנשים "רעים" בטבעם יעשו דברים דתיים, אבל אני אומר שמה שיש בדת זה אמונה בכוח עליון, שרואה כל דבר שאתה עושה, וכך, גם אם אתה רע או לא, אתה בעצם מקיים את החוקים מהפחד שאתה תהיה ניזוק מהפרתם. לעומת זאת, ללא כל כוח עליון, אתה הוא שקובע מה מוסרי בעיניך או לא, והדבר היחידי שמפריד בינך לבין הפשע הוא מנגנון הענישה, שצריך להיות מאוד אפקטיבי בשביל שיהיה סדר ללא דת. כל המדינות שציינת פה, נורוורגיה, שבדיה, ודנמרק, הן מדינות מפותחות שלא משתלם למישהו שמצליח בא לעורר אנרכיה, מה גם שכעת, כל אירופה שטופה באיזה ליברליזם חסר תקנה שממילא גורם להם להתנהג בחוסר ראציונליות, כמו למשל הסירוס העצמי שהם עושים לעצמם (מטאפורית), כך שהם לא מולידים יותר מילד למשפחה. התאבדות חברתית. זה איננו דבר ראציונלי. לכן, אם אתה אומר ש80% אתאיסטים ולא מעוררים אנרכיה, אני אנסה להסביר את זה ע"י החוסר ראצינליזציה שקיימת כעת באירופה בנוסף לספק שהרבה אנשים בוודאי מצויים בו: אני בטוח שלפחות 50% מהאתאיסטים לא בטוחים בעצמם, ולכן הם לא לוקחים סיכונים.
    לגבי השאלה הראשונה:1. כן, אנשים לא משנה עם דת או בלי, תמיד ימעדו לכדי מלחמה, משום שזה בטבע של כל היצורים החיים להלחם, וגם שלנו, לא משנה במסווה של מה אנו מנסים לכסות את המלחמות הללו. 2. אני לא אומר שכולם ישר ידרדרו לפשע, אבל אני חושב שיהיה אחוז פשיעה גדול יותר מאשר עם דת, והסיבה היחידה שיהיה אחוז פשיעה כזה או אחר תהיה מערכת האכיפה ואיכותה.
    אני חושב שהקיצור הכי אפקטיבי שאני יכול לעשות לטענתי היא לסכם במשפט: הדת היא כוח הרתעה נוסף שפועל על האנשים בכדי לקיים חוקים כלשהם.

משתמש מתחיל
    לייקים
    1
    נקודות
    0

אוקיי, יש משהו במשפט האחרון שלך, באמת אנשים "רעים" בטבעם יעשו דברים דתיים, אבל אני אומר שמה שיש בדת זה אמונה בכוח עליון, שרואה כל דבר שאתה עושה, וכך, גם אם אתה רע או לא, אתה בעצם מקיים את החוקים מהפחד שאתה תהיה ניזוק מהפרתם. לעומת זאת, ללא כל כוח עליון, אתה הוא שקובע מה מוסרי בעיניך או לא, והדבר היחידי שמפריד בינך לבין הפשע הוא מנגנון הענישה, שצריך להיות מאוד אפקטיבי בשביל שיהיה סדר ללא דת. כל המדינות שציינת פה, נורוורגיה, שבדיה, ודנמרק, הן מדינות מפותחות שלא משתלם למישהו שמצליח בא לעורר אנרכיה, מה גם שכעת, כל אירופה שטופה באיזה ליברליזם חסר תקנה שממילא גורם להם להתנהג בחוסר ראציונליות, כמו למשל הסירוס העצמי שהם עושים לעצמם (מטאפורית), כך שהם לא מולידים יותר מילד למשפחה. התאבדות חברתית. זה איננו דבר ראציונלי. לכן, אם אתה אומר ש80% אתאיסטים ולא מעוררים אנרכיה, אני אנסה להסביר את זה ע"י החוסר ראצינליזציה שקיימת כעת באירופה בנוסף לספק שהרבה אנשים בוודאי מצויים בו: אני בטוח שלפחות 50% מהאתאיסטים לא בטוחים בעצמם, ולכן הם לא לוקחים סיכונים.
    לגבי השאלה הראשונה:1. כן, אנשים לא משנה עם דת או בלי, תמיד ימעדו לכדי מלחמה, משום שזה בטבע של כל היצורים החיים להלחם, וגם שלנו, לא משנה במסווה של מה אנו מנסים לכסות את המלחמות הללו. 2. אני לא אומר שכולם ישר ידרדרו לפשע, אבל אני חושב שיהיה אחוז פשיעה גדול יותר מאשר עם דת, והסיבה היחידה שיהיה אחוז פשיעה כזה או אחר תהיה מערכת האכיפה ואיכותה.
    אני חושב שהקיצור הכי אפקטיבי שאני יכול לעשות לטענתי היא לסכם במשפט: הדת היא כוח הרתעה נוסף שפועל על האנשים בכדי לקיים חוקים כלשהם.
    תראה אי אפשר לומר שמנגנון ענישה הוא בהכרח אפקטיבי כי עובדה שהוא לא כזה. בנוגע לילד אחד למשפחה זה החלטה אישית לדעתי בכל משפחה, זו לא התאבדות חברתית בשום צורה ואולי זה המוסכמות החברתית באותה ארץ, אז אי אפשר לקבוע נושא כזה בקלות. איזה עוד אי-רציונליות קיימת באירופה? (שלדעתך קשורה באתאיזם).
    זה שאתה חושב ש50 אחוז מהאתאיסטים לא בטוחים בעצמם...על זה אפשר להתווכח, אבל ללכת למוסד תפילה כל יום בשביל "להטעין" את עצמך בכביכול מוסריות וחוקים למיניהם? כאילו באמת צריך לשמוע את הדיבר "לא תרצח" כל יום בחיים בשביל להבין שזה מעשה נתעב? (לא שזה מונע מאנשי דת להטיף לאלימות)
    הדת יכולה להיות כוח הרתעה מצויין, היא יכולה להיות גשר בין עמים,בין תרבויות,בין אנשים, אבל ברגע שהדת מטיפה למעשי אלימות (ולא רק אצל מוסלמים) ושחיתות (ראית מה קרה בבחירות בבית שמש, מעניין שכל הנאשמים בגנבת זהות הם בעלי מראה חרדי..),זה זמנה לעבור מן העולם ולהפסיק להטיף חוקי מוסר שהיא בעצמה לא עוקבת אחריהם.
    ויודע מה? אני לא אדבר בשם אף אחד אחר, אבל אני מעדיף לחיות עם קצת ספק, מאשר אמונה עיוורת.

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    נדב
    לייקים
    6
    נקודות
    0

אחים שלי הגדולים ממני ב20 שנה סיפרו שראו איך שמכנים את זה "רוחות רפאים"
    ויש המון סיפורים של אנשים נורמליים אבות ואמהות שראו רוחות רפאים
    זה אמור לחזק לכם את האמונה ואת הידיעה שיש משהו מעבר למה שאתם חושבים שהוא הכל (העולם הזה)
    נערך לאחרונה על ידי נדב 89; 03-11-2013 בשעה 22:01.

משתמש מתחיל
    לייקים
    1
    נקודות
    0

ציטוט נכתב במקור על ידי נדב 89 צפיה בהודעה
    אחים שלי הגדולים ממני ב20 שנה סיפרו שראו איך שמכנים את זה "רוחות רפאים"
    ויש המון סיפורים של אנשים נורמליים אבות ואמהות שראו רוחות רפאים
    זה אמור לחזק לכם את האמונה ואת הידיעה שיש משהו מעבר למה שאתם חושבים שהוא הכל (העולם הזה)
    תפריד בין אמונה וידיעה, הם ממש לא אותו הדבר...
    דבר שני, קשה לי אישית לקבל משהו כזה על סמך מילים וסיפורים של אנשים אחרים (אפילו אם הם קרובי משפחה)

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    נדב
    לייקים
    6
    נקודות
    0

תפריד בין אמונה וידיעה, הם ממש לא אותו הדבר...
    דבר שני, קשה לי אישית לקבל משהו כזה על סמך מילים וסיפורים של אנשים אחרים (אפילו אם הם קרובי משפחה)
    אז אתה מנסה לשקר על עצמך בכוח
    יש כאילו שפשוט לא רוצים אז כל ההוכחות שתביא להם זה לא יעזור כי פשוט הם לא רוצים
    נוח לך בעולם הגשמי הזה ואתה לא מסוגל לחשוב קדימה מעבר לעולם הזה
    נערך לאחרונה על ידי נדב 89; 04-11-2013 בשעה 10:57.

משתמש מתחיל
    לייקים
    1
    נקודות
    0

ציטוט נכתב במקור על ידי נדב 89 צפיה בהודעה
    אז אתה מנסה לשקר על עצמך ב"כוח"
    יש כאילו שפשוט לא רוצים אז כל ההוכחות שתביא להם זה לא יעזור כי פשוט הם לא רוצים
    נוח לך בעולם הגשמי הזה ואתה לא מסוגל לחשוב קדימה מעבר לעולם הזה
    למה שלא יהיה לי נוח בעולם הזה? אנחנו חיים עובדים ולומדים רק בשביל לשרוד עד מחר? אז מה הטעם? היינו באותה המידה להמשיך לחיות
    במערות. אני כבר חי בעולם, אני רוצה גם ליהנות ממה שהוא מציע.
    תאמין לי שאני רוצה לראות הוכחות, הייתי רוצה לדעת אם יש איזשהו סדר או תבנית מאחורי כל העולם הזה,אבל משהו רציני, לא סיפורים על רוחות.

ועם כל הכבוד נדב, אם אני "משקר" על עצמי בכוח, אתה מנסה "להאמין" בכוח.

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    נדב
    לייקים
    6
    נקודות
    0

למה לי להאמין לי בכוח אז אתה אומר שמיליארד אנשים שראו רוחות רפאים הם "טועים" ואתה "צודק"?
    בהחלט אתה צריך להינות ואני מבסוט שאתה נהינה בעולם אחי אבל אתה צריך להבין שיום יבוא וכל זה יסתיים כל מה שעשית בעולם הזה הולך לאלף עזעזל
    מצד שני באה התורה ואומרת לך שאם תילך בדרכה באמת ובתמים בלי לחקור וכל השטויות האילו
    אז כל מה שעשית בדרכה נישאר לנצח
    ופה בא אם מה שהתחלתי בקשר לרוחות רפאים הרי זה בא להראות לך שיש משהו רוחני בעולם
    נערך לאחרונה על ידי נדב 89; 04-11-2013 בשעה 11:08.

משתמש מתחיל
    לייקים
    1
    נקודות
    0

מאיפה המספר הזה מיליארד?
    אני בטוח שהם ראו מה שהם חושבים שהם ראו, ואני בטוח שהמקרים האלו הם חוויה עמוקה ואולי מטלטלת בשבילם,אבל אני לא חייב להאמין במשהו מסוים רק בגלל דעה של מישהו אחר. זה הכל.

עריכה:

אני מנסה לחיות את החיים שלי לפי חוקי מוסר וערכים אישיים שלי ולא הולך לרב בשביל שהוא יטיף לי, עם כל הכבוד לרב.
    חוצמזה רב הוא גם בשורה התחתונה בן אדם והוא חשוף לשחיתות וחוסר מוסר כמו כל אדם אחר (והיו מקרים).

"
    מצד שני באה התורה ואומרת לך שאם תילך בדרכה באמת ובתמים בלי לחקור וכל השטויות האילו "--באמת?!
    אתה אשכרה אומר לי ללכת בדרך של בורות ואמונה עיוורת? איך היה נראה העולם אם אף אחד לא היה מעז לחקור, לבדוק ,להתעניין?! באיזה מן עולם היינו חיים? אתה כרגע משתמש בסמארטפון? יפה, תגיד תודה לעשרות מהנדסים שהעזו לחקור ולדחוק את גבולות הידע האנושיים. אני מניח שאתה מגיב דרך מחשב, תגיד תודה לאלן טיורינג, גיי ואתאיסט שגם עזר לפצח את ההצפנה הגרמנית במלה"ע 2,הוא טבע את יסודות מדעי המחשב.

עשה לי טובה, אני לא מכחיש את הקונספט של כל החיים אחרי המוות, אבל סקרנות בסיסית זה הדבר היחיד שדוחף בני אדם קדימה, ולא הסתגרות באמונות מלפני אלפי שנים.

נערך לאחרונה על ידי SkyNet1; 04-11-2013 בשעה 14:07.

משתמש מתחיל
    שם פרטי
    נדב
    לייקים
    6
    נקודות
    0

1 למה אתה לא אומר תודה לבורא עולם שהביא אותך לעולם שהפקיד בגופך נשמת חיים?
    תשמע יש משהו הגיוני במה שאתה אומר שהבן אדם פיתח תרופות טכנולוגיה וכולי...
    אבל מה קשור לעולם שמעבר?מה קשור לדת?
    אתה בא פה ומבטל דבר(את הדת את האלוקות כל דבר שהוא רוחני) על סמך שהאדם ייצר ופיתח
    דרך אגב אני לא משתמש בסמארטפון
    קדימה?קדימה לאן?לירח?חחחח לכבוש את היקום?
    גם הרמב"ם היה רופא אל תבוא ותגיד שהדת רוצה שתהיה בור דווקא היהודים בכל מקום שהיו בכל ארץ הם תרמו במדע ובכל נושאי הפיתוח
    הכוונה להיות תמים היא ככה רשום בתורה ככה אני עושה אני עבד ה'
    והתורה שלנו היהדות זה לא משטר חומייני באיראן אין השוואה ואל תשווה
    יהדות זה דרך חיים יש הלכות שמצוות עלייך איך לנהוג בחיי היום יום בין אם זה עם חבריך וביין אם זה שאתה לבד בחדר

נערך לאחרונה על ידי נדב 89; 04-11-2013 בשעה 15:17.

+ תגובה לנושא

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך

כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 23:24.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,799,777 | הודעות: 7,497,267 | משתמשים: 315,626 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect