קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה


אשכולות דומים

 1. מידע על פרוייקט חבצלות
  על ידי KoChiNi בפורום צבא וגיוס
  תגובות: 4
  הודעה אחרונה: 14-11-2012, 14:38
 2. [קונה] מידע על חוק עדכני בניו זילנד על אפקט החממה
  על ידי הקוסם האפל בפורום עשינו עסק - ארכיון
  תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 15-09-2005, 20:07
 3. תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 12-09-2005, 21:42
 4. תגובות: 3
  הודעה אחרונה: 06-09-2005, 15:18
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 1 מתוך 1

[מידע]היילינג

 1. #1
  משתמש משקיע האוואטר של Pentacles
  שם פרטי
  צח
  תאריך הצטרפות
  01/2009
  גיל
  28
  הודעות
  2,418
  לייקים
  1
  נקודות
  69
  משפט מחץ
  /m/(*_*)\m\
  מין: זכר

  ברירת מחדל [מידע]היילינג

  מהו הילינג?
  פירוש המלה "הילינג" הינו "ריפוי". הילינג הוא גם שם כללי לכל שיטות הריפוי המבוססות על עבודה אנרגטית. תחום זה הינו, ככל הנראה, התחום המיסטי ביותר מתוך מגוון התחומים כלולים בהגדרה "רפואה אלטרנטיבית".
  יש מגוון גדול של שיטות לעבודה אנרגטית, אולם הילר טוב איננו מהווה נציג של שיטה מסויימת, אלא הינו נציג בפני עצמו, המתווך באופן כלשהו בין המימד האנרגטי לבין המימד הפיסי. במלים אחרות, הילר טוב עובד בצורה אנרגטית ישירה, אולי תוך שימוש בשיטות שונות, אך מבלי להיות בפשטות המוציא לפועל של שיטה קבועה כזאת או אחרת.
  בהולכנו להילר, אנחנו עשויים להיתקל במגוון עצום של צורות עבודה. חלק מצורות העבודה של הילרים מסויימים עשויים להזכיר לנו טקסים אינדיאנים עתיקים, או רפואות אליל למיניהן. כל הילר מתעל אנרגיות בצורה שונה ועובד בדרכו היחודית. ההילר פועל בעולם מורכב מאוד, שהינו מורכב לא פחות מאשר העולם המוכר לנו ואולי אף יותר.
  שנים של לימוד נדרשים לנו כדי ללמוד להבין את העולם הסובב אותנו ולהסתדר בו. העולם שבו פועל ההילר - עולם האנרגיות - הינו עולם מסובך לא פחות מהעולם המוכר לנו, על כן אף הוא דורש שנים של הכשרה כדי להבינו ולהסתדר בו.
  עבור ההילר, דברים מופשטים כגון מחשבה, רגש ותחושה, אינם מופשטים כלל, אלא הינם עצמים אנרגטיים מוחשים שניתן לראותם, להשפיע עליהם ולעבוד איתם. עולמו של ההילר הינו עולם של אנרגיות, ישויות, אדוות של רגש, משבים של תחושה ויחידות מחשבה.
  האדם, בעולמו של ההילר, הינו יצור אנרגטי זוהר, בעל מורכבות גדולה מאוד. המודע והתת-מודע, מערכת האמונות, היכולות האישיות - כל אלה בעולמו של ההילר הינן ישויות ממשיות שניתן לראותן ולעבוד איתן.
  ידוע כי בתרבויות שונות (אלה של האינדיאנים, למשל) התפקיד של ההילר הינו תפקיד משמעותי ביותר, אשר חורג מתחום של ריפוי גרידא ומגיע לתחום של פיתוח יכולות, הדרכה, התפתחות אישית והגנה מעשית מסוגים שונים. עבור תרבויות אלה, ההילר לא היה מישהו שמגיעים אליו לצורך קבלת עיצה או ריפוי, אלא מישהו שאחראי על הקשר המעשי וההכרחי של קבוצת אנשים מסויימת, אל הכוחות הכמוסים בתוכם ומחוצה להם.
  קיימות שיטות ריפוי שונות המבוססות על עבודה אנרגטית, ביניהן "רייקי", "ביו אנרגיה", "הילינג" ורבות אחרות, אולם אנחנו נתייחס כאן להילינג השלם, שהינו בעצם שם נרדף ל"עבודת ריפוי אנרגטית". המלה "ריפוי" נתפסת כאן במובנה הרחב, כלומר, לא רק ריפוי ממחלות, אלא גם ריפוי התודעה.
  כאשר אנחנו נולדים, חושינו מותקפים, בפשטות, באוסף בל-ייאמן של נתונים. הסביבה שבה אנחנו נתונים הינה כאוטית ובלתי-מובנת. דרושות לנו מספר שנים כדי לארגן אוסף בל-ייאמן זה של נתונים כאוטיים ולהפכו, בהדרגה, לזרם מבוקר של מידע, המכונה "עולם".
  ה"עולם" שבו אנחנו חיים הינו תוצאה של שיטת פירוש וארגון הנתונים המתקבלים מהחושים. אין באמת חומרים מוצקים, שלושה מימדים, זמן, למעלה ולמטה, אני ואחרים וכל שאר התפיסות המוסכמות שאנחנו מבססים את חיינו על-פיהן.
  מה שיש באמת הוא בלתי-נתפס מבחינתנו, אך ניתן לפרשו בצורה מסויימת - ואת זאת אנחנו עושים.
  אנחנו מפרשים זאת כמערכת בעלת שלושה מימדים + מימד זמן, למשל.
  הפירוש שלנו איננו חייב להיות "נכון", אבל הוא חייב לעמוד בשלושה קריטריונים חשובים:
  1. הוא חייב להגן עלינו. כלומר, צריכה להיות זיקה בינו לבין המציאות, במידה המספיקה לצורך הישרדותנו.
  2. הוא חייב להיות גמיש ולאפשר לנו חופש בחירה.
  3. הפירוש הבסיסי חייב להיות מסונכרן לחלוטין עם הפירוש הבסיסי של הסובבים אותנו, אחרת נאבד קשר אחד עם השני.
  הילינג היא רכישה של מערכת פירוש נוספת. מערכת זו איננה יוצרת את חווית שלושת המימדים, זמן, עצמים מוצקים וכולי, אלא חוויה שונה לחלוטין, של עולם שהינו עולם-אנרגיות.
  עולם האנרגיות הזה ממשי בדיוק כמו עולם העצמים המוצקים - ואולי אף יותר!
  במלים אחרות, מאותו זרם כאוטי של נתונים בלתי-מובנים המקיף אותנו, המוח יכול ליצור "מבנה" הגיוני כזה או אחר. ה"מבנה" יכול להיות להראות לנו אנשים בעלי ידיים ורגליים - והוא יכול להראות לנו אנשים שהינם כדורי אנרגיה זוהרים. וניתן כמובן ליצור מבנים אחרים לגמרי. מבנה שלם ומגובש היכול לאפשר לנו לשרוד במציאות מכונה "עולם".
  תפקידו של הקוסם בעבר הרחוק, כפי שראו זאת אנשים, היה לתווך בין העולם הפיסי המוכר לבין עולם האנרגיות המסתורי. הקוסם עצמו ראה זאת בצורה שונה: תפקידו היה לאפשר לאנשים ליהנות מפירותיה של מערכת פירוש נוספת, אשר יש לה יתרונות משלה, במיוחד בתחומים של ריפוי. לעיתים הריפוי נגיש למערכת הפירוש השניה כלאחר יד, בעוד שמערכת הפירוש הראשונה מסוגלת רק להבחין ב"מחלה", בלי כל יכולת לטפל בה.
  לדוגמא, מערכת הפירוש הראשונה רואה כאב בטן. מערכת הפירוש השניה עשויה לראות זרימה אנרגטית לקויה, שבהינף יד אנרגטי קטן ניתן לרפאה.
  כאשר הסימפטום מופיע על פני השטח, אנחנו פונים אל ההילר - והוא משתמש במערכת הפירוש השניה שעומדת לרשותו, ב"עולם" האחר הזמין לו, כדי לבדוק את מצבנו מנקודת תפישה זו.
  סימפטום נובע מסימפטום הנובע מסימפטום הנובע מסימפטום וכך עד אינסוף. ככל שנעמיק יותר, כך נגלה שמה שנראה לנו כבעיה האמיתית איננו אלא סימפטום נוסף, עמוק יותר.
  לדוגמא: כואב לי הראש!
  יתכן שהראש כואב כי זהו סימפטום של צוואר מתוח.
  יתכן שהצוואר מתוח כי זהו סימפטום של העובדה שאינני נע נכון.
  יתכן שהעובדה שאינני נכון זה סימפטום של העובדה שאינני חש את גופי בבירור.
  וכן הלאה...
  דוגמא אחרת: נתקע לי קוץ ביד!
  יתכן שהקוץ התקוע ביד הוא סימפטום של חוסר הזהירות שלי.
  יתכן שחוסר הזהירות שלי הינו סימפטום של העובדה שאינני לוקח אחריות.
  יתכן שאי-לקיחת האחריות שלי היא סימפטום של העובדה שאני חש חסר יכולת.
  וכך הלאה...
  דוגמא נוספת: יש לי פריחה ברגל!
  יתכן שהפריחה ברגל היא סימפטום של העובדה שהחתול שלי נוהג להתחכך ברגלי ויש לי אלרגיה לפרוות.
  יתכן שהאלרגיה שיש לי לפרוות היא סימפטום לכך שהמערכת החיסונית שלי לא "רואה" טוב.
  וכך הלאה...
  כאשר אני כותב שהמצב "הצוואר שלי מתוח" הינו הסיבה ל"כואב לי הראש", זה יכול להיות נכון ברגע מסויים לאדם מסויים, אך במקרה אחר ייתכן ש"כואב לי הראש" נובע מסיבה אחרת לגמרי, כגון "מישהו הביא לי פטיש בראש".
  כך גם ביחס לשאר הסימפטומים המפורטים לעיל. לדוגמא, כתבתי ש"אני נע לא נכון" הוא הסיבה במקרה שלפנינו ל"הצוואר שלי מתוח", אבל יכולים להיות אלף מקרים אחרים, כגון "אני דואג יותר מדי".
  כל מקרה יש לבחון לגופו. לא מדובר פה באקסיומות, אלא בהתבוננות אמיתית על מקרה ספציפי. אם יש למישהו פריחה ברגל, יש לכך סיבה אמיתית. מהי? ואותה סיבה, גם לה יש סיבה. מהי? וכן הלאה...
  כאשר אנחנו כבני-אדם מטפלים בסיבה מסויימת, אך לא מטפלים בסיבה של אותה סיבה – הסיבה של אותה סיבה נשארת ואנחנו בהחלט יכולים לצפות לכך שהיא תמשיך להיות סיבה לדברים חדשים שינבעו ממנה.
  לא חייבים, כמובן, להסתפק בארבעה שלבים – אפשר לעשות כמה שלבים שרוצים. לכל דבר יש סיבה ומותר לנו לגלותה. זה מכונה "רמות טיפול" או "עומקי טיפול".
  הילר נוהג לטפל בכל רמה שרצונו להתמקד בה, בהתאם לצרכים העליונים של המטופל שלו.
  לדוגמא, אם כואב למטופל הראש, יכולות להיות לכך סיבות רבות. ביכולתו של ההילר לטפל בכאב הראש (להעיף אותו לעזאזל), ביכולתו לטפל בסיבה שגרמה לכאב הראש (לדוגמא, צוואר מתוח), ביכולתו לטפל בסיבה שגרמה לצוואר המתוח (לדוגמא, בכך שהמטופל איננו נע נכון) וכולי.
  בכל המקרים הללו התוצאה מבחינת המטופל תהא זהה: כאב הראש ייעלם.
  אחד מההבדלים הבולטים בין עבודתו של ההילר לבין עבודתם של מרפאים מסוגים אחרים, היא שההילר מודע מאוד לעומקי הבעיה והטיפול ומחליט בקפידה במה בעצם לטפל.
  הילרים רבים רואים את האנשים כאילו הם מוקפים הילות. הם רואים שההילה מורכבת מגופים במבנה דמוי בצל, גוף בתוך גוף, כאשר הגוף הפיסי הוא במרכז - הוא כביכול ב"לב" הבצל. זוהי ראיה שהינה מעין ראיית-כלאיים בין שני העולמות. הילרים הרואים בצורה ארנגטית שלמה, רואים לרוב באחת משתי צורות:
  1. כרגיל, הם רואים כמו כל האנשים, גוף פיסי.
  2. כשהם רוצים לראות את האנרגיה, הם עוברים למערכת הפירוש השניה ורואים גוף עגול או ביצתי זוהר.
  כאשר מנסים לתווך בין שתי מערכות הפירושים, אנחנו מוצאים את עצמנו בעיקר מדברים שטויות, מאחר ולא ניתן לגשר ביניהן בצורה מושלמת. לומר שההילה היא השדה האנרגטי העוטף אותנו, ושהיא מכילה אינפורמציה מאד חשובה ביחס למצבנו הפיזי, הנפשי, המנטלי והרוחני, זו אמירה נכונה אולי מבחינה חוויתית, אך אין לה שום קשר למציאות הפיסית התלת-מימדית. אין שום קשר בין השדה האלקטרומגנטי הממשי המקיף את גופנו, לבין ראיית ה"הילה". הילה זו איננה קיימת באמת. זהו פירוש של המוח.
  הראיה האנרגטית מראה שהאדם מורכב מאוסף של גופים אנרגטיים (גם הגוף הפיסי נראה, בראיה האנרגטית, כגוף אנרגטי מסוג מסויים). כל אחד מגופים אלה אחראי על תפקודים מסויימים ויש בו מרכזים מסויימים, כגון: מרכז הרצון, מרכז השכל, מרכז הרגש, מרכז הדיבור וכולי.
  הראיה האנרגטית מראה את הבעיה בגופים ומאפשרת לטפל בה באופן ישיר, באמצעות מתן הוראות אנרגטיות לאותם גופים.
  בראיה האנרגטית ניתן לראות שבכל גוף אנרגטי קיימת מערכת של מערבולות אנרגיה, מעין איברים אנרגטיים חשובים מאוד. איברים אלה אמורים לעבד אנרגיה. מהי אנרגיה זו? אין לה כל קיום בעולם התלת-מימדי, לא ניתן לקרוא אותה באמצעות מכשירים, זהו פירוש של המוח, בדיוק כמו שהגוף הפיסי איננו קיים, אלא מהווה פירוש של המוח לנתונים מסויימים המגיעים לחושים.
  המטרה של הטיפול בהילינג היא השגת איזון מלא בין כל הגופים. הריפוי הוא לא רק פיסי, אלא גם ריפוי של התודעה. רוב העבודה בהילינג היא עבודה על עצמנו - ורק חלק קטן ממנה עוסק בריפוי הזולת.
  כאשר הילר צועד ברחוב, הוא מצוייד בשתי מערכות הפירוש ויכול לעבור מאחת לשניה כרצונו.
  כאשר הוא רוצה לחצות את הכביש, הוא משתמש במערכת הפירוש הראשונה - ו"רואה" כביש ומכוניות (למרות שאין שם שום כביש ושום מכוניות, את מה שיש שם באמת אף אדם איננו יכול לתפוס).
  כאשר הוא רוצה לבדוק מה השתבש בחייו של המטופל שלו, הוא משתמש במערכת הפירוש השניה - ו"רואה" את הכדור האנרגטי המאיר שהינו, בעצם, המטופל שלו (למרות שאין שם שום כדור מאיר ושום אנרגיות. את מה שיש שם באמת אף אדם איננו יכול לתפוס).
  ההילינג איננו כלי טיפולי הקיים במנותק מהמטפל. ההילינג הינו דרך חיים, המתאפיינת בהתפתחות אישית אל "עולם" נוסף ובסיוע לכל הסובב אותנו. רוב ההכשרה של ההילר קשורה אליו עצמו, אל בריאותו ואל התפתחותו האישיות. רק ממקום של בריאות עמוקה משל עצמו, יכול ההילר לסייע לזולתו להגיע לריפוי. לפיכך נדרשים ההילרים לטפח את עצמם ללא הרף, על מנת שיוכלו לטפל בזולתם. ההילרים מצויים תמיד בתהליך מתמיד של לימוד והתפתחות ולעולם אינם מפסיקים ללמוד.

  קרדיט לבית הרוחות.
  נערך לאחרונה על ידי Pentacles; 27-02-2009 בשעה 20:57.

 2. קישורים ממומנים

+ תגובה לנושא


הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך


כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 22:46.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,880,800 | הודעות: 7,579,149 | משתמשים: 315,624 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect