קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה


אשכולות דומים

 1. [מדריך] להפוך את האינטרנט שלך מהיר ב 20% שימושי מאוד.
  על ידי SlaydeR בפורום ארכיון מדריכים
  תגובות: 3
  הודעה אחרונה: 10-10-2007, 22:57
 2. [מדריך] למי ששכח את הסיסמא שלו בוינדוס - שימושי מאוד.
  על ידי SlaydeR בפורום ארכיון מדריכים
  תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 10-10-2007, 13:23
 3. [מדריך]פירמוט והתקנת Windows - מצורף תמונות
  על ידי The Mask בפורום ארכיון מדריכים
  תגובות: 65
  הודעה אחרונה: 17-02-2007, 13:41
 4. מדריך] פירמוט והתקנת Windows - מצורף תמונות
  על ידי Shoker בפורום ארכיון מדריכים
  תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 30-11-2006, 14:40
 5. [תמונות+מדריך הורדה]SilkRoad Online משחק רשת סוסי מאוד כנסו מהר!!
  על ידי AvivChoen בפורום משחקי פעולה וספורט כללי
  תגובות: 4
  הודעה אחרונה: 20-02-2006, 18:19
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

[מדריך] פירמוט והתקנת Windows - מצורף תמונות - שימושי מאוד

 1. #1

  ברירת מחדל [מדריך] פירמוט והתקנת Windows - מצורף תמונות - שימושי מאוד

  פירמוט והתקנת Windows - מצורף תמונות

  המחשב לא זז? ל-Word לוקח שעה לעלות? וירוס השתלט על דף הבית? תחסכו את כאב הלב והעצבים והתקינו את Windows מחדש. גבו את המסמכים, הדואר והשירים, פרמטו את כל המחשב והתקינו את Windows. זה כמו לידה מחדש.

  במדריך זה נסביר כיצד לפרמט (לאתחל) את הדיסק הקשיח ולהתקין עליו מערכת ההפעלה. נתמקד ב-Windows XP (ההוראות זהות לגירסת Home ו-Professional), אבל תהליך ההתקנה דומה בהתקנת מערכות Windows מוקדמות יותר. קחו בחשבון שיש לפנות זמן כדי לבצע את כל השלבים ולגבות את כל מה שחשוב לפני שמתחילים.

  אזהרה חשובה: העצות וההוראות המפורטות בהמשך מיועדות רק למשתמשים מנוסים. אם אתם חשים שאינכם בקיאים מספיק, העזרו בטכנאי מחשבים או אדם שהתנסה בעבר באתחול הדיסק הקשיח. ביצוע הפעולות המוצעות הוא באחריות המשתמשים בלבד.

  שלב א': גיבוי
  כדאי לגבות כל דבר חשוב. עדיף לגבות יותר מדי, ולא פחות מדי. גבו מסמכים, תמונות, קבצי וידאו, דואר, וגם רשימת חברים והיסטוריה מתוכנת מסרים מיידיים. כדאי לגבות את קובץ הרישום (Registry), ואת מנהלי ההתקן (דרייבר). זה יחסוך זמן ובעיות לאחר ההתקנה. את כל הגיבויים כדאי לצרוב על דיסק, או לשמור על המחשב, במחיצה שונה מזו שתותקן אליה מערכת ההפעלה.

  שלב ב': פירמוט
  הדרך הקלה והמומלצת היא לפרמט את הדיסק כחלק מההתקנה של Windows XP, אך יש עוד שתי אפשרויות, שאולי תזדקקו להן:
  1. פירמוט מחיצה שאינה מחיצת מערכת ההפעלה, ניתן לבצע מ-Windows, עם פקודת Format: קליק ימני על My Computer ובחירה ב-manage תפתח את Computer
  Management. בחרו ב-Disk Management ומימין תופיע רשימת המחיצות. קליק ימני עליה תפתח תפריט, מתוכו בוחרים ב-Format.
  2. כדי לפרמט בלי להתקין מערכת הפעלה, תזדקקו לדיסקט הפעלה, שיעבוד על דיסק FAT32. כדי לוודא, היכנסו ל-My Computer, סמנו את המחיצה הרצויה, ובידקו, בשורה File System שמתחת לכותרת Details. כדי ליצור אותו, הכניסו דיסקט לכונן ומתוך My Computer, הקליקו קליק ימני על כונן A ובחרו Format. בתפריט סמנו את Create an MS-DOS startup disk ולחצו Start. הפעילו את המחשב כשהדיסקט בפנים, והשתמשו בפקודת ה-Format.

  שלב ג': התקנת Windows
  בעיקרון, התקנת מערכת הפעלה דומה להתקנת כל תוכנה, וגם כאן יש אשף התקנה. למרות שמדובר בתהליך אינטואיטיבי, נעבור על השלבים העיקריים. שימו לב שקיימים שינויים קלים בין הגירסאות:
  1. אתחול - הכניסו את דיסק ההתקנה של מערכת ההפעלה לכונן התקליטורים והפעילו את המחשב. אם המחשב לא מצליח לעלות ממנו, סביר שסדר האתחול אינו סטנדרטי. כדי לשנות זאת גשו לתפריט Boot בביוס (תמונה 1), שכולל את הגדרות החומרה. כדי להגיע אליו, הקישו del מיד לאחר הפעלת המחשב (מידע נוסף בספר של לוח האם).  2. התחלת ההתקנה - יופיע מסך כחול, שיציע להתחיל בהתקנת מערכת ההפעלה (Set Up Windows XP), להריץ תוכנת שיקום (Recovery Console) או לבטל (תמונה 2). הקישו Enter ואשרו את הסכם השימוש בלחיצה על F8. אם מותקנת מערכת הפעלה, תוכנת ההתקנה תציע, במסך הבא, את Repair (שתחליף קבצי מערכת אבל לא תמחק את הקבצים) או המשך ההתקנה מחדש.  3. כוננים ומחיצות - המסך הבא יבקש לבחור על איזה כונן להתקין את מערכת ההפעלה (תמונה 4). שניתן לחלקו למחיצות (Partitions), לבחור מחיצה ל-XP ולבחור פירמוט עבור כל מחיצה (תמונה 5), בשיטת FAT (שתומכת דוס) או NTFS 0 (מתאימה למחיצות גדולות).  אם מתקינים על מערכת הפעלה קיימת או על דיסק מפורמט, יוצע לדלג הלאה ("Leave the current file system intact", תמונה 5). במקרה של התקנה ללא פירמוט, תדרשו לאשר מחיקת תיקיות שונות.  4. העתקת קבצים - לאחר הפירמוט, Windows תעתיק את קבצי המערכת לדיסק הקשיח. אחרי הפעלה מחדש, תקבלו שליטה על העכבר, ו-Windows תמשיך להעתיק קבצים. כעת ניתן לקרוא אודות יתרונות Windows ולבהות בשעון הערכת משך ההתקנה.  5. הגדרות שפה - במהלך העתקת הקבצים, ההתקנה תיעצר ותבקש להזין מידע לגבי השפה (תמונה 9). לחצו Customize כדי להגיע ל-"Regional and Language Options". בחרו בעברית כשפה ראשית (בלשונית Regional Options) ואפשרו תמיכה בשפות מימין לשמאל (בלשונית Languages, תמונה 10). ניתן לבחור באנגלית כשפה הראשית, ובתמיכה בעברית מהלשונית Advanced (תמונה 11).


  6. הגדרות משתמש - בשלב הבא, תתבקשו להזין שם, שם למחשב וסיסמת מנהל (Administrator), שמורשה לבצע כל שינוי במחשב (תמונה 13). כאן גם תתבקשו להקליד את הרשיון (תמונה 14), ותאריך, שעה ואיזור זמן.
  7. התקנת רשת - אחרי העתקה נוספת, תישאלו לגבי התקנת רשת. מי שלא יודע, או לא צריך, יכול לבחור ב-Typical Settings. אחר כך, אם המחשב ברשת, הקלידו את שמה. גם פה ניתן להשאיר את ברירת המחדל. בשלב זה המחשב יצא לעוד הפוגה, שבה יועתקו עוד קבצים.
  8. רישום - לאחר אתחול אוטומטי נוסף, המערכת תבחר מאפייני תצוגה, ואז תוכלו להירשם במיקרוסופט, להגדיר את מספר המשתמשים שיהיו למחשב ולתת להם שמות משתמש.
  9. לאחר ההתקנה - בכך הסתיימה ההתקנה. כעת תוכלו לסייר ב-Windows (תמונה 19) ולהתקין תוכנות ודרייברים. לפני שמתחברים לאינטרנט, כדאי להתקין תוכנת אנטי וירוס ו-Firewall, וברגע שמתחברים - לעדכן מיד את מערכת ההפעלה.  שלב ד': הערות חשובות

  1. עדכון פרטים - את רוב הפרטים שתתבקשו להזין במהלך ההתקנה תוכלו לשנות מאוחר יותר, כך שגם אם טעיתם או התחרטתם, תמיד תוכלו לעדכן.
  2. מנגנון ההרשמה - ב-Windows XP קיים מנגנון הרשמה, שיעניק לכם 30 יום להירשם. את ההרשמה ניתן לבצע באינטרנט - באופן כמעט אוטומטי - או בטלפון למיקרוסופט ישראל (התוכנה תספק קוד סודי ומספר טלפון).
  3. דרישות מינימום - למי שמשדרג ממערכת ישנה, כדאי לוודא שהמחשב מספיק חזק. דרישות המינימום של XP הן מעבד 300 מגהרץ ו-128 מגהבייט זיכרון, אבל הדרישות המומלצות כפולות: מעבד 600 מגהרץ ו-256 מגהבייט זיכרון.
  4. התקנה מ-Windows - הנחנו שההתקנה מתבצעת כאתחול, אבל ניתן להריץ את תוכנת ההתקנה גם מתוך Windows. אז, יעלה מסך שיבקש לבחור בין אפשרות Upgrade לאפשרות New Installation. הבחירה ב-Upgrade מיועדת למשדרגים, או למי שמבצע Repair ל-Windows XP קיימת.
  האפשרות השנייה, New Installation, תתקין הכל מחדש, מבלי לפרמט, אבל תמחק קבצים. אם תרצו להגדיר כונן ומחיצה, במסך Setup Options, בחרו ב-Advanced Options. בחלון שייפתח, סמנו I want to choose to install drive letter and partition during setup (תמונה 21).
  5. דיסק שדרוג - בעלי דיסק שידרוג של Windows XP, יתבקשו להכניס גם דיסק של מערכת ההפעלה הקודמת, זו ממנה משדרגים, כבר בתחילת ההתקנה. מלבד זה, התהליך דומה.
  6. דיסקט הפעלה - אם המחשב לא עולה מה-CD, ומחיצות המחשב מפורמטות ב-NTFS, הורידו תוכנה , שמייצרת דיסקטים שמורים למחשב להפעיל את תוכנת ההתקנה מכונן התקליטורים.


  בהצלחה, SlaydeR.
  מנהל פורום VIP-Games לשעבר
  מפקח קטגוריית משחקים לשעבר

 2. קישורים ממומנים

 3. #2

 4. #3
  משתמש מכור
  שם פרטי
  קובי
  תאריך הצטרפות
  09/2007
  הודעות
  1,665
  לייקים
  0
  נקודות
  5
  משפט מחץ
  הנשרים לא מתעסקים עם הזבובים מי שרוצה לדעת תמשמעות בפר
  מין: זכר

  ברירת מחדל

  תודה אחי חיפשתי!
  אל תפרסם יותר בחתימה.

+ תגובה לנושא


הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך


כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 02:03.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,539,704 | הודעות: 7,235,669 | משתמשים: 315,438 | המשתמש החדש ביותר: ohokiji | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect