צריבת קבצי Image ב-Nero

מהו קובץ Image?

קובץ זה הוא העתק מדוייק של דיסק. בד"כ הקובץ הוא גדול יותר מהתוכן של הדיסק המקורי.
קובץ של 747MB יתאים לדיסק של 74 דקות, וקובץ של 808MB יתאים לדיסק של 80 דקות וכו'.
מה היתרונות בקבצים אלו?
  1. כל סוגי הדיסקים יכולים להועבר לקבצי Image. דוגמאות: Audio, CD-ROM, CD-XA, PSX, PS2, DC, VCD, SVCD ועוד.
  2. כל המידע שנמצא בדיסק המקורי מועבר לדיסק המועתק, כולל הסקטור אתחול.
  3. במקרים מסויימים, קבצי Image אפילו יאפשרו לעקוף הגנות.
קצת על נירו

נירו או בשמה המלא Nero Burning ROM היא תוכנת צריבה בעלת יכולות מתקדמות (כמו OverBurning). התוכנה זמינה באתר החברה לניסיון של 30 יום. בעלי רישיון לתוכנה (בדרך מגיע בקניית צורב חדש) יכולים להרשום את הגרסה מהאתר ולהשתמש בה באופן חופשי. אתר החברה: http://www.nero.com
איזה סוגי Image יש?

התוכנה נירו מאפשרת צריבה של מספר קבצים כאלה כמו nrg, iso, bin, img. קבצי Image נוספים כמו img בצירוף ccd ו sub ניתנים לצריבה ע"י CloneCD.
NRG קובץ Image של נירו ISO קובץ Image כללי. International Organization for Standardization. קובץ זה ניתן לצריבה כיום ברוב (אם לא בכל) תוכנות הצריבה BIN קובץ זה ניתן לצריבה בנירו רק בעזרת קובץ cue נוסף. אם הקובץ חסר, תוכנה כמו WinISO תאפשר להפוך את הקובץ ל ISO IMG כמו BIN, נירו תאפשר צריבה של קובץ זה עם קובץ cue נוסף כיצד צורבים קובץ Image?

נעשה זאת ללא האשף
  1. פתח את נירו
  2. Recorder --> Burn Image
  3. בחר את הקובץ ולחץ Open
  4. החלון Burn Compilation יופיע, משם תוכל לבחור את מהירות הצריבה, מספר ההעתקים, שיטת כתיבה, והאם לסגור את הדיסק
Determine Maximum Speed אם האפשרות מסומנת, נירו יבדוק את מהירות הגישה לקבצים, ולפי זה יבחר את מהירות הכתיבה. אם מהירות הקריאה נמוכה ממהירות הצריבה ולצורב אין Buffer Underrun Protection, עלולות להווצר בעייות. Simulation אם האפשרות מסומנת, נירו יצור הדמייה בה כל השלבים, חוץ מהפעלת הלייזר, יופעלו. אין צורך בהדמייה בצורבים עם Buffer Underrun Protection. Write אם האפשרות מסומנת, נירו יצרוב את הדיסק. אם האפשרות לא מסומנת והאפשרות Simulation מסומנת, נירו יעשה הדמייה, אם שוב אפשרות לא מסומנת, החלון יסגר בלחיצה על OK. Write Speed מאפשר בחירה של המהירות בה הדיסק יצרב. ככל שהמהירות גבוהה יותר, כך הסיכוי לבעייות עם הדיסק. Write Method באפשרות Disk at Once, הדיסק נכתב במכה אחת - הלייזר לא נכבה באמצע. באפשרות Track at Once, הלייזר נכבה כל track.
תהנו

7AL