אז מה זה בעצם מיסטיקה?

המילה מיסטיקה משמשת לתיאור תורות מיסתורין שונות כמו אסטרולוגיה, טארוט, הילות ואפילו קבלה. המיסטיקה היא למעשה המדע של הלא נודע. מיסטיקה נגזרת מהמילה היוונית "מואו" אשר משמעותה הסתרה, או מהמילה "מיסטוקו" אשר משמעותה הכנסה בסוד המיסתורית, כלומר היא קשורה לדברים אשר צריך לדבר עליהם בסתר או בלחש והעוטפים את החושים. ההבנה כי יש מציאות אולטימטיבית, אמת רוחנית או אלוהים כולם קשורים במיסטיקה.
מדוע אנו צריכים מיסטיקה או אסטרולוגיה?

המיסטיקה מהווה מאז ומתמיד משענת לאדם. המיסטיקה היא מקור לתשובות, היא מתייחסת לאדם כאל רוחני ולא כאל ייצור חומרי ועוזרת לו להתחבר אל הנשמה שלו. בעולם של ימינו בו הכל ברור והמדע מוכיח הכל, מביאה המיסטיקה תקווה ואמונה. ההבנה כי מותר להטיל ספק ולשאול שאלות, אשר תשובתן לאו דווקא תמיד ברורה. דרך המדורים השונים באתרנו תוכלו ללמוד אודות עולם המיסטיקה והעולם הסובב את המיסטיקה. תוכלו ללמוד איך להגיע אל הלא נודע ולהתחבר אל האני ואל הנשמה שלכם.
הדרך המיסטית העולמית

הדרך המיסטית העולמית של הגעת היחיד אל מצב בו הוא שלם ומחובר לאבסולוטיות עוברת דרך חמישה שלבים.
  • מיסטיקה - השלב הראשון: ראשית יש הארה, אשר באה לידי ביטוי בהכרה שיש מציאות אבסולוטית ושמימית.
  • מיסטיקה - השלב השני: אחר כך מגיע הטיהור, בשלב זה מגיעים לתודעה אודות חוסר המושלמות והסופניות שלנו.
  • מיסטיקה - השלב השלישי: השלב השלישי הוא של אילומינציה, והוא מתבטא במודעות לכך שיש גן עדן חדש ועולם חדש.
מרבית המיסטיקנים מגיעים רק עד לשלב הזה כאשר המיסטיקנים הגדולים ממשיכים לשני השלבים האחרונים בעולם המיסטיקה.
  • מיסטיקה - השלב הרביעי: זה הוא הלילה השחור של הנשמה- שלב אותו ניסו בודדים, הוא אחד השלבים האחרונים של טיהור והוא מתבטא בבלבול, חוסר אונים, חוסר רצון וההרגשה כאילו הנוכחות האלוהית נעלמה. זה שלב של הכנעות למטרה הנעלמת של הרצון השמימי.
  • מיסטיקה - השלב האחרון: הוא של חיבור מוחלט בין היחיד למשא האהבה, למציאות היחידה לאלוהים. כאן העצמי מועלה לדרגה רוחנית עליונה והוא משוחרר למען המטרה השמימית.
אלא למעשה הם חמשת השלבים של המיסטיקה, חמשת השלבים אותם עובר המיסטיקן.