קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה


אשכולות דומים

 1. [שאלה] כמה זמן המחשב שלי יחזיק ? (כמה שנים?)
  על ידי AlonGT בפורום מפרטי מחשב
  תגובות: 10
  הודעה אחרונה: 13-12-2011, 20:32
 2. תגובות: 34
  הודעה אחרונה: 07-12-2010, 03:40
 3. כמה זמן הפורום קיים
  על ידי natiman2 בפורום דיבורים
  תגובות: 5
  הודעה אחרונה: 13-10-2006, 14:45
 4. תגובות: 3
  הודעה אחרונה: 07-09-2005, 01:09
 5. בעיה חמורה במחשב! הוא נתקע לגמרי אחרי כמה זמן
  על ידי nadavos בפורום תמיכה טכנית
  תגובות: 4
  הודעה אחרונה: 02-09-2005, 20:32
נושא נעול
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

כמה זמן קיים העולם? מליארדי שנים או רק 5768 כמו שכתוב בתורה?

 1. #1
  משתמש משקיע האוואטר של avior011
  שם פרטי
  אביאור
  תאריך הצטרפות
  10/2009
  גיל
  24
  הודעות
  2,176
  לייקים
  76
  נקודות
  136
  משפט מחץ
  1+1=11 ^*^
  מין: זכר

  ברירת מחדל כמה זמן קיים העולם? מליארדי שנים או רק 5768 כמו שכתוב בתורה?
  קיצור תולדות הזמן
  השבוע היית לי שיחה עם חבר ד"ר בפיסיקה חוזר בתשובה, ובשיחה איתו כאשר הגענו לעניין הזמנים בתורה הוא כעס ואמר תשמע אי אפשר להכחיש את המדע שהעולם קיים מיליארדי שנים!! וזו טעות מצד הרבנים לתקוף את הנקודה הזאת. והאמת שהנקודה הזו ונקודות נוספות בנקודות המפגש עם המדע גורמות ליהודים חילונים הרהורים לגבי אמיתות התורה ולכן השבוע הזה אני רוצה להעיף מבט על הנקודה הזאת. קודם כל אקדים ואומר כי: "אין מחלוקות בין התורה למדע"!! ואין רבנים שתוקפים את המדע!!
  נהפוך הוא כל גילוי של המדע היום, מאשר את נצחיות ואמיתות תורתנו נקודה!! לצערי קצרה היריעה להרחיב את הנושא ולכן אתמקד רק בחיסול ההיגיון המטעה של המדע בנקודת "המחלוקת" בין התורה למדע לגבי גיל העולם.
  חיסוּל ממוּקד של ההיגיוֹן!!
  וידוי: כך רצחתי אותו!! כבר כתבתי על כך שהמדע הפך להיות התורה החדשה בעולם, וכי אנשים כל הזמן מנפנפים במחקרים וברעיונות של הַ "מוּמחִים" וממש חיים על כך. קחו לדוגמא את המדע, המדבר על כך שהעולם קיים מיליארדי שנים. וכשמומחים גדולים שכאלו שאומרים את זה, מי אנחנו שנאמין לתורה שהעולם קיים רק 5767 שנים?
  ואיך המדע הגיע לכך שהעולם קיים כל כך הרבה שנים? ע"י מדידת פחמן 14. ומה זו המדידה שכולם מדברים עליה. וכשיש ויכוח עם התורה מיד כולם שולפים אותה? מהאנציקלופדיה = "פחמן 14 זה חומר רדיו אקטיבי והוא העיקרון שבבסיסו של התיארוך, באופן כללי, הוא מדידת כמויות חומר רדיואקטיבי כלשהובפריט שבודקים. ידוע כיום כי חומרים רדיואקטיביים שונים מתפרקים במהירויותמסויימות (ידועות) והופכים לאחרים. אם יודעים כמה חומר רדיואקטיבי מסוג מסויים היהקיים בפריט כלשהו בזמן שנוצר, עפ"י כמות החומר שעדיין נמצא בו כיום, ניתן להסיק אתגילו." כלומר אם לוקחים בננה ומודדים כמה חומר פחמן 14 יש בה ולאחר חודש בודקים שוב ואז לפי כמות ההתפרקות של פחמן 14 יודעים את גילה, פשוט נכון אמיתי ומדויק!!!!!!!! אבל זו בננה. אבל אם מוצאים עצמות אז איך יודעים בנות כמה הן? הולכים לבתי קברות מוצאים קבר הכי ישן שאפשר עם מצבה שכתוב עליה תאריך הפטירה לדוגמה לפני 450 שנה ואז מוציאים את הגופה שיודעים מתי מתה, מודדים את כמות פחמן ה 14 שבה ויודעים כי לאחר 450 שנה יש התפרקות של X פחמן 14. ועכשיו אם יש לנו נתונים (רק לצורך הדוגמא בלבד): אם במשך 450 שנה היה התפרקות של 1 יחידה של פחמן 14 לשנה אז רואים כי לאחר 450 שנה יש התפרקות של 450 יחידות פחמן 14. ועכשיו אם מוצאים עצמות עם התפרקות של 1000 יחידות אנו מבינים כי העצמות בנות 1000 שנה ואם מצאנו התפרקות של מיליארד יחידות אז אנו מסיקים כי העצמות או העצם המסוים הוא בן מיליארד שנה וכן הלאה. מצוין לא? המכשירים של המדע כל כך מדויקים כך שאין סיכוי של טעויות במדידת פחמן 14. בואו נעשה עוד ניסיון קטן שנניח שנערך לפני 1848
  המדענים אז לקחו כוס מים גדולה והתחילו לקרר אותה ואז גילו כי ב "0" מעלות המים קופאים והקרח נמצא לצורך הדוגמא בגובה של 100 ס"מ ואז בזמנם כשיכלו להגיע רק עד למינוס של 40 מעלות הם עשו טבלה כזו: (לדוגמא בלבד) במינוס 1 מעלה מתכווץ הקרח ב: 1 מ"מ וככה הם מדדו עד שהגיעו ל מינוס 40 מעלות. וראו כי

  הקרח התכווץ ב 40 מילימטר ועכשיו המדענים ערכו טבלה וקבעו כי על כל מינוס של 1 מעלה הקרח מתכווץ במילימטר אחד וקבעו כי במינוס 100 מעלות הקרח יתכווץ ב: עשרה ס"מ (100 מ"מ) ואילו במינוס 200 מעלות הקרח יתכווץ ב 20 ס"מ ואילו במינוס 300 מעלות הוא יתכווץ ב 30 ס"מ ואילו במינוס 400 מעלות הקרח בכוס שלנו תגיע לגובה של 60 ס"מ לאחר שהתכווץ ב 40 ס"מ!!! מדויק להפליא אבל,,,
  לא נכוןןןןןןןןןןןןןןן
  למה לא נכון? מה הבעיה? המדידות כל כך נכונות עשינו ניסיון. ומדדנו עם המכשירים הכי מדויקים!! ובכול זאת לא נכון? כן, זה לא נכון בגלל עובדה אחת קטנה שהם בזמנם לא ידעו. כי לא יכלו לדעת כי יש דבר כזה שנקרא "0" האפס המוחלט שהוא מינוס 273.15 מעלות שמתחת לזה אי אפשר לרדת כי אז האלקטרונים של החומר נצמדים לאטומים ואין אפשרות לרדת מטמפרטורה כזאת!!!! הנה לכם מחקר מדויק על פי כל הכללים מחקר הכי הגיוני בעולם אבל, הוא לא נכון ולכן גם המחקר על פחמן 14 לא יכול להיות נכון.
  כי קנה המידה שלנו הוא 450 שנה בלבד ומי יודע אם לאחר 1000 שנים שנה הפחמן 14 מתחיל להתפרק בקצב של מליון יחידות בשעה? או עשר מליון יחידות לשעה? כי כל המחקר מבוסס על טבלה הבנויה מיידע ברור לגבי תחילת התפרקות הפחמן 14 ביחס ל 450 שנה בלבד. ואם אין לנו בוודאות ידיעה מתי החומר התחיל להתפרק אז אנו לעולם לא נוכל לדעת את האמת!!!!!
  בואו נעשה עוד נסיון קצר: הקנגרו: אימהות הַקנגורו מַחזיקות בּאופֶן קבוּעַ את הגוּרים שלהן בּכּיס בבטנן. הכּיס הַזֶה הוּא בְּעֶצם מעין רֶחֶם חיצוני, שֶבּו מִתפּתֵחַ הגוּר החֵל מֵהיום ה- 33 לַהֵיריון. כּשֶהוּא בּסך הכּול בּגודל של כִּשמונֶה מ"מ (יותֵר קָטן מִמטבֵּעַ של שֶקֶל), ומשקלו גרם אֶחד יוצֵא הגור מֵרחם אִמו, כּאילוּ נולד, ובּתוך חָמֵש דקוֹת הוּא חַייב לעבור לַכּיס בּכוחות עצמו, בַּדֶרך שֶאמו מַתווה לו בּאמצעוּת ליקוּק.
  כשעשיו נעשה ניסיון קטן אותו גור קנגרו כשהוא נולד הוא שוקל גרם אחד בלבד נתאר לעצמנו סטודנט העורך מחקר על חיי הקנגרו מעת לידתו עד מותו בגיל 22 וכדי לחסוך זמן עבודה האמור להתפרס על כל התקופה הארוכה הסטודנט הסתפק בשנה אחת של מעקב אחר התפתחות הרך הנולד, והוא כבר עובר לחישובים מתמטיים הוא מוצא שבשנה הגור הכפיל את משקלו פי 5000 והוא שוקל עכשיו 5 ק"ג אם כן הרי שבעוד שנה הוא יכפיל את גודלו שוב פי 5000 פעם וכך יכפיל הסטודנט החכמולוג את התוצאה באלפים שוב ושוב עד אשר בסיכום עבודתו הוא יכתוב כך: לאחר מחקר מעמיק ומדויק בתכלית הדיוק הוכח כי קנגרו בן 22 שנים שוקל 2,384,185,791,015,625 טון!! טעותו של הסטודנט נעוצה כמובן בחוסר הבנה בסיסי שאין לערבב בין חישובי תקופת ההתפתחות לבין חישובי תקופת הנערות וההתבגרות, המסקנה היא שאי אפשר לנתח מצב על פי חלק מההתפתחות או תוך כדי ההתפתחות!! ואדרבה בעוד שמדובר בבריאת העולם.
  מהלך הזמן:
  אחד המימדים המדהימים בבריאה הינו הזמן, משום שעד לפני כ 100 שנה היה ברור לכול כי הזמן הינו מימד יציב ולא משתנה וזורם בקביעות וברציפות ללא שינויים, ולכן כאשר המדענים ראו בפחמן 14 או בכל בדיקה אחרת כי גיל העולם הינו כך וכך מיליארדי שנים אכן זה היווה סתירה למה שכתוב בתורתנו הקדושה!! שהעולם קיים רק 5768 שנים.
  את פריצת הדרך האדירה להבנת העניין עשה יהודי (איך לא) בשם אלברט איינשטיין בתורת היחסות הפרטית כאשר בשנת 1905 למניינם מצא כי e=mc2 כלומר האנרגיה שווה למסה כפול מהירות האור בריבוע.
  יש משמעות אדירה לגילוי הזה לגבי הבריאה בכללה שהחומר הוא בעצם אור ולהיפך אבל אני רוצה להתמקד שוב בעניין הזמן אינשטיין גילה כי הזמן אינו שווה בכול מצב!!!!!!! כלומר יש זמן יחסי!! ונתן לדוגמא את "אפקט התאומים": שאומר שאם נשלח אחד משני תינוקות תאומים בחללית הנעה במהירות האור, אזי כאשר תחזור החללית, לאחר שעברו על כדור הארץ שבעים שנה, התאום שהוטס ייהנה עדיין מקצבת ילדים, בעוד אחיו הארצי כבר זוכה בקצבת זקנה.
  אינשטיין גילה כי הזמן תלוי במהירות התנועה וכי אם אדם נע במהירות אזי הזמן אצלו נע לאט יותר והתיאוריה הזו נבדקה ונמצא נכונה ע"י האמריקאים על ידי כיול שני שעונים גרעיניים, כאשר אחד מהם הועלה למטוס בטיסה מהירה סביב כדור הארץ, בעוד האחר נשאר במנוחה. הפרש הזמנים במפגש המחודש היה זה המתחייב מתורת היחסות הפרטית. כלומר השעון שנע זז לאט יותר מהשעון שנשאר על הקרקע,
  אם כן מצאנו דבר מדהים הזמן הינו פונקציה של תנועת החומר כלומר ללא מציאות החומר הזמן לא קיים!!
  שהרי הזמן נמדד רק ביחס לשינוי שחל החומר: אדם שהיה בתחילת הרחוב כעת הוא באמצעו ועוד מעט יהיה בסופו, ואפילו באדם שעומד ללא ניע חלים שינויים ביולוגיים בגופו וזהו הגורם למושגי עבר הווה ועתיד. נמצא שהשינויים המתחוללים בעולם החומרי הם היוצרים את מושג הזמן, ולכן בעת הבריאה לא היה שום מושג לזמן כי הזמן לא היה קיים!!!! ולכן אין ביכולתנו למדוד את הבריאה על פי מושג הזמן שיש לנו היום!! ולכן כל אלו הנבוכים בשאלת הפער הגדול שבין עמדת התורה לבין עמדת המדע באשר לגיל העולם בעוד שעל פי התורה מקובל שחלפו 5768 שנים ואילו על פי המדע תהליך התהוות היקום החל לפני כ עשרים מיליארד שנים ופער כזה נראה כי לא ניתן לגשר עד שקמו כאלו וניסו ומנסים להטיל ספק בנכונות התורה, אבל רק אם היה להם סבלנות והיו מקדישים זמן ללמוד כראוי את עמדת תורת ישראל לא רק שהיו מקבלים תשובות לשאלתם אלא אמונתם אף הייתה מתחזקת ומתחשלת אלפני מונים בראותם את עומקו והוד יופיו של ספר הספרים התנ"ך
  קצת מהתורה על הבריאה והזמן
  בפרשת הבריאה נאמר בתורה: וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָאוֹר יוֹם ורבים מחכמי ישראל עמדו על פשר קריאה זו. האם הכוונה לשם בלבד? והלא פרשת ששת ימי הבריאה כוללת שמות עצם רבים, מבלי לפרט מתי ניתן להם שמם והיא עוסקת בתהליך הבריאה ולא במתן שמות. ובכלל מה המטרה במתן השם "יום" ל"אור"?
  אולם בתורת הקבלה קבלנו כי קריאה זו הינה הכנסת מימד חדש באור הראשוני ממנו החלה התהוות היקום. מימד זה נקרא זמן. הנה לשון המקובל הגדול הרמב"ן בביאורו לתורה ויקרא אלהים לאור יום - יאמר כי נברא הזמן ועוד כתב: כי משיצאו השמים והארץ מן האפס אל היש (המציאות) הנזכר בפסוק הראשון, נהיה זמן, כי אף על פי שזמנינו ( שתפיסת הזמן שלנו היום) ברגעים ושעות שהם באור ובחשך, (והלא ביום הראשון לא נבראו השמש והירח) משיהיה יש (מרגע התהוות של מציאות קיימת) ייתפש בו זמן. (ששייך בו זמן והוא מתחיל לזרום) אני חושב שאם איינשטיין היא רואה את מה שכותב הרמב"ן הוא היה נדהם איך הוא איינשטיין גילה את הזמן כמה מאות שנים אחרי הרמב"ן)
  והדברים מפורטים יותר במקורות שלנו והיריעה קצרה מלהכיל אבל מסקנה ברורה מהדברים היא כי גדולי ישראל הבחינו בעניין כי הזמן הוא דבר יחסי וכי יש מצב בו אין זמן!! ולכן הגילוי שיש לפתע מצב שבו הזמן לא זורם ממחיש לנו את העניין שבכלים שלנו ומתוך המקום בו אנו נמצאים אין סיכוי שנוכל להבין את הדברים וכדי להעמיד את המדע במקומו אמשיל לכם למה המדע והמדענים דומים, תחשבו על דגים בים, ויורד גשם על פני המים. הם אומנם את הטיפות של הגשם מרגישים, אבל כל מה שהם יעשו אין להם סיכוי להבין מהיכן הגשם יורד, איך הוא נוצר, וכולי. ואם כבר ידעו שזה מהעננים אז כיצד העננים נוצרו איך הם נעים איך המים הגיעו למעלה וכולי, וכן הלאה כך המדע: כמו דג מתחת למים שיכול לשער ולדמיין כל מה שהוא רוצה אבל מעבר לכך לא יכול לעשות כלום
  לואי הארבע עשרה (מלך צרפת)
  יש אנשים שאוהבים את סגנון העיצוב האירופי מתקופת לואי הארבע עשרה, ומן הסתם סלון מקורי מהתקופה הזו יכול לעלות מיליונים רבים והאדם שחושק בו לא יכול להרשות לעצמו, ומה הוא יכול לעשות אם נפשו חשקה בסלון מתקופת לואי הארבע עשרה? לצורך כך התפתחה תעשיית ריהוט בסגנון עתיק וכך אדם יכול לרכוש סלון כזה, והנה אתם מגיעים לאחד שרכש סלון כזה השבוע , אתם מתארחים אצלו ורואים את הסלון ומתפעלים ואוו איזה סלון עתיק? מהיכן השגת את זה? זה בטח עלה מיליונים לא? ואתם צוחקים ואמרים לו מה פתאום קניתי את זה השבוע!! והוא עונה על מה אתה מדבר הסלון נראה בן 600 שנים מה אתה עובד עלי? זה המשל מה הנמשל
  הקב"ה ברא את העולם לפני 5768 שנים אבל עיצב אותו שיראה בן עשרים מיליארד שנים מה הבעיה למי שברא את העולם לעשות כך?
  לכן יהודים יקרים כאשר אתם שומעים את המדע שאומר משהו שהוא לכאורה בסתירה למה שאומרת התורה תמיד אבל תמיד תבקשו לדעת מה אומרת תורתנו הקדושה כי בסופו של דבר היא הכול!! היא האמת המוחלטת!! ואותה נתן לנו מי שאמר והיה העולם!!


 2. קישורים ממומנים

 3. #2
  מנהל ראשי האוואטר של Old Lady
  שם פרטי
  Oshri
  תאריך הצטרפות
  12/2009
  גיל
  26
  הודעות
  13,851
  לייקים
  1114
  נקודות
  550
  משפט מחץ
  Sometimes you have to serve to lead
  מין: זכר

  ברירת מחדל

  אין קרדיט ואין תיוג.
  נעול!

נושא נעול


הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך


כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 21:56.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,553,980 | הודעות: 7,250,022 | משתמשים: 315,611 | המשתמש החדש ביותר: otuxi | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect