קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה


אשכולות דומים

 1. גיוס כלל צהלי
  על ידי Gag בפורום צבא וגיוס
  תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 31-12-2011, 21:18
 2. תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 26-03-2009, 00:11
 3. תגובות: 11
  הודעה אחרונה: 19-12-2008, 13:07
 4. חדשות היום,כלל ספווילרים
  על ידי The Mad Hatter בפורום היאבקות/WWE
  תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 22-11-2005, 00:14
 5. תגובות: 18
  הודעה אחרונה: 07-10-2005, 00:43
נושא נעול
מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

טירונות כלל צהלי"ת.

 1. #1
  מנהל ראשי האוואטר של Old Lady
  שם פרטי
  Oshri
  תאריך הצטרפות
  12/2009
  גיל
  27
  הודעות
  13,851
  לייקים
  1115
  נקודות
  550
  משפט מחץ
  Sometimes you have to serve to lead
  מין: זכר

  ברירת מחדל טירונות כלל צהלי"ת.

  לאחר יום הגיוס אתם עולים על אוטובוס שבו מ"כ מסביר לכם בקצרה על הבט"ר (בסיס טירונים) שאליו אתם נוסעים ותוך כדי נסיעה אתם תמלאו כל מיני טפסים של ת"ש ושאלון רפואי.שאתם מגיעים לבט"ר תרדו בפלוגה שלכם ככל הנראה רב האוטובוס יהיה מחלקה אחת ויחלקו אותם לכיתות
  ההיררכיה בבסיס היא : כיתה שישנה באוהל אחת בה יש בערך 18 אנשים ועליה מפקד מ"כ שהוא רב"ט (2 פסים על הזרוע) 4 כיתות (ככה היה אצלי) הן מחלקה עליהם מפקד מ"מ(מפקד מחלקה) שהוא קצין בדרגת סג"ם-ארון אחת על הכתף ולכל מחלקה יש גם סמל מחלקה שהוא אחראי יותר על הצד הניהולי כמו ציוד וארגון אבל לא רק. פלוגה מורכת מ3 מחלקות עליה מפקד מ"פ בדרגת סרן-3 ארונות על הכתף לכל פלוגה יש גם ס.מ"פ שהוא סגן-2 ארונות ורס"פ ששהדרה שלו סמל/סמ"ר שהוא אחראי יותר על התחזוקה של הפלוגה סוג של רס"ר פלוגתי.

  חשוב לאמר שאת רב הפעילויות שלכם בטירונות אתם תעשו בצורה מחלקתית כמו אוכל מטווחים הרבה שיעורים מסדרים וכו', מעט דברים תעשו בצורה כיתתית ומעט מאוד מאוד בצורה פלוגתית.

  את ההגעה לבט"ר תתחילו בקליטה ראיונות אצל משקי"ת ת"ש, פגישה אצל רופא אם צריך(למי שיש פרופיל 64 ומטה חייב לראות רופא בתחילת הטירונות) יחלקו אותם לכיתות. אחרי שתאכלו כנראה יגיע כבר הערב ואיתו שעת ט"ש (טרום שינה) שעה שהיא זמן חופשי להתארגנות לפני שינה שכולל הכל שק"ם,טלפון,מקלחת,אוכל סיגריה וכו'.

  אז אחרי יום מפרך תעשו הכירות ראשונה עם המקלחת הצהלי"ת, המקלחת בנויה בתוך מבנה שבו יש 4 תאי שירותים ולידם 4 תאי מקלחת מופרדים ע"י קיר ומולם קיר עם ספסל ומתלה אם אתם מתביישים זה הזמן להתגבר על כך, אל תחלמו אפילו שאתם הולכים ללכת לישון בלי מקלחת כי אנשים שפוט לא יתקרב אליכם(במיוחד אם אתם בקיץ) פשוט תתקלחו לזריז לאף אחד לא אכפת איך את ניראים ערומים כולם מתים מעייפות ורק רוצים להתקלח זריז ולהספיק לעשות את כל מה שהם תכננו/ללכת לישון.

  הנה כמה דברים שכל חייל יעבור בטירונות:

  נשק - כולם תחתמו על נשק ארוך אליו אתם תהיו צמודים במשך 24 שעות ביממה אתם תישנו שהוא מתחת למזרן שלכם(את המיקום כל אחד קובע לפי הנוחות שלו) אתם תתקלחו והנשק יהיה מולכם, אתם תיהיו בשירותים והנשק יהיה איתכם, אתם תאכלו והנשק יהיה עליכם, הנשק לא זז מהגוף שלכם כל עוד אתם בבסיס וחבל שתתיפסו בלי נשק ותקבלו שעות ביציאה.

  מטווחים- את הנשק אתם לא תקבלו כדי להשוויץ בו הוא נועד למטרה כלשהי והיא הגנה, וכדי שתוכלו להגן על הבסיס ולבצע שמירות בבסיס אתם תבצעו מטווחים- ירי בנשק לעבר מטרות במרחק של 25-50 מטר וגם אם תהיו צלפים ותתנו למטרה 5 כדורים בראש או שתהיו ג'ובניקים לתפארת ולא תפגעו בכלל, אחרי ירי אתם כשירים לשמירה אותה תבצעו כחלק מהמטלות שלכם כטירונים.

  תורנויות - שמירה/מטבח חלק מייעודכם כטירונים הוא לטחון, הכוונה בלטחון זה לתורנויות: שמירה (יום ולילה) ומטבח כולל ניקיונות הגשה אוכל ופינוי.

  שיעורים- אתם בטירונות כדי לקבל את ההכשרה הראשונית שלכם כחיילים וחלק מזה הם שיעורים על נושאים שונים בצה"ל כמו תפעול נשק, פירוק והרכבת מכשיר קשר, ביצוע חוסמי עורקים עם תחבושות, שיעורים על מולדת תרבות על מורשת הקרב של העם. בשיעורים העצה הכי טובה לי אליכם היא לנסות לא להירדם, אתם תהיו עייפים אחרי 6 שעות שינה בלילה (ואין מצב שתצליחו לישון את כולן) וכל היום בפעילויות שוב חבל שתקבלו עונשים כמו פקלי"ם (שכיבות שמיכה/כפיפות בטן) או יותר גרוע שעות ביציאה.

  מעט שעות שינה -בצה"ל החובה לתת לחיילים 6 שעות שינה וזה מה שתקבלו אחרי פעילות מפרכת כל היום תצטרכו להתמודד עם שעות שינה מועטות בלבד על מיטה לא ידידותית במיוחד לגב עם נשק מתחתיכם ואנשים באוהל שמציקים לכם.

  א"ג בוקר- בטירונות תלמדו לעשות דברים בשעות לא סבירות וכך גם א"ג בוקר שהוא אימון גופני בבוקר ושאני אומר בוקר אני מתכוון ל 5 עד 5 וחצי אם התמזל מזלכם ומ"כ ריחם עליכם בקור מקפיא גם אם אתם באוגוסט

  זמן גלח"ץ + מדים - שאתם קמים יהיה לכם זמן מוקצב לעלות על מדי ב' וזמן גלח"ץ-גילוח צחצוח בו אתם צריכים להתגלח ולצחצח את הנעליים ולעשות התארגנות של בוקר כמו צחצוח שיניים שטיפת פנים וכו' עצה שלי:לקום כמה דקות מוקדם יותר ולעלות על ב' ככה יהיה לכם יותר זמן לגילוח ולצחצוח שיניים+נעליים ולא תהיו עם עוד עשרות אנשים על כמה כיורים בודדים


  מסדרי בוקר - כל כיתה מסדרת את האוהל שלה בסדר שיגדירו לכם בטירונות עם קיפול מיוחד של הסמיכת סקביאס המפורסמת וועוד כל מיני אלמנטים שתלמדו תנסו לסדר טוב ולהיות הכי טובים זה יכול לזכות אותם בפרס כמו פטור כיתתי חד פעמי משמירה שכל שאר המחלקה שומרת(ככה זה היה אצלי)

  פריסה- בין ארוחת בוקר לצהריים ובים ארוחת צהריים לערב תקבלו זמני פרסיה בני 10-15 דקות בהם תוכלו לאכול בפלוגה לחם עם שוקולד/ריבה ופירות שוב נצלו את זמן זה גם אם אתם לא אוכלים תשתו ותנוחו.

  שעות ביציאה- אין מה לעשות למרות שכולם מנסים להתחמק אך זה קורה לרב מקבלים שעות ביציאה, כשאתם טירונים ויוצאים הביתה בשישי בבוקר כל דקה בבית היא יקרה מפז תשדלו לא לעצבן את המכים/סמל שלכם וחטוף שעות ביציאה שהם בעצם שעות שבמקום שאתם יוצאים הביתה אתם נשארים בבסיס ויוצאים יותר מאוחר.

  והנה הטיפ הגדול: במיוחד בשבוע הראשון שאתם חדשים ולא יודעים מה קורה המכים מנסים להערים עליכם ולבדוק אם עשיתם משהו לא בסדר במהלך השבוע שעליו מגיעה שעה או יותר ביציאה ככה זה היה אצלנו, הביאו לנו פתקים ואמרו לנו לרשום דברים שעשינו השבוע שמבחינתנו לא היו בסדר וזה לא ישפיע עלינו בכל צורה, כמובן שרב במחלקה נפלה בפח ו95% נשארו לפחות שעה אחת ביציאה אם לא יותר(תקראו לנו טיפשים אבל ככה זה שאתה חייל חדש מפוחד ובעיקר מאוד מאוד צעיר!)

  אוכל - כחיילים אתם זכאים ל3 ארוחות ביום בוקר צהריים וערב כמובן תשדלו לנצל את הארוחות האלה(וההפסות שאחריהן) למלא מצברים לאכול טוב ולנוח אתם תוציאו הרבה מאוד אנרגיה במהלך היום אז תנצלו את דקות המנוחה הלא רבות שנותנים לכם.

  שדאות - טוב את זה לא כולם עוברים אני עברתי ואני יודע כאלה שלא עברו אצל הלוחמים זה שבוע שדאות אבל אתם 02 ממש לא קרביים אתם תעשו יום שדאות שהוא בעיקר שהייה בסביבה של טבע ותנאים של שדה ובו תאכלו מנות קרב תלמדו הסתערות עם נשק על "מחבל" ועל תפיסת מחסה מולו לא משהו רציני עוד חוויה קטנה לאוסף

  קרדיט לאתר אחר.
  נערך לאחרונה על ידי Old Lady; 24-12-2010 בשעה 23:40.

 2. קישורים ממומנים

 3. #2
  מורחקים
  תאריך הצטרפות
  09/2007
  הודעות
  2,098
  לייקים
  0
  נקודות
  288

  ברירת מחדל

  כמה מקלחות כמה כיתות בכל מחלקה וכמה פלוגות וכמובן הדרגה של המפקדים זה עניין שמשתנה בכל מקום ואפילו בכל פלוגה, לדוגמא מכית אחת אצלי הייתה סמל והמפ שלי היה סגן ולא סרן ואצלי בכל הבסיס היה 8 פלוגות שזה הרבה מעבר לממוצע
  כל המידע שאתה מביא זה על הטירונות שלך(אם בכלל התגייסת כבר חח)
  דבר שני לא בכל מקום טוחנים זה תלוי באיזה בסיס אתה נופל

  יש מקום לשיפור במדריך
  סך הכל כוונה טובה

  העיצה הכי חשובה לטירוני 02 כלל צה"לי
  שימו לב זה הכי חשוב, על היום הראשון שלכם הכי חשוב זה לעשות כמה שיותר בעיות תצרפו אליכם את כל המחלקה ותעשו טרור למכיות המסכנות שלכם שיבינו את מקומן, אל תהיו שוקיסטים כבר מהשניה הראשונה תנו למפקדת יחס של מי היא בכלל ושתחזור למקום הטבעי שלה(=מטבח), תעשו את זה והמשמעת אצלכם תהיה יותר קלה, זה ידוע שכלל שהחיילים יותר שקטים ומנומסים ככה המפקדים נותנים להם בראש ומקפידים איתם יותר על משמעת ולהפך ככל שהחיילים יותר בעייתים ככה המפקדים מתמקדמים בלהשיג שקט ולהוריד את הבעיות ופחות בדיגום עמידה בהקשב וכל החרא הזה.
  דרך אגב העיצה הזאת לא תקפה לחוות השומר, שמה זה כמו גטו, המכיות נאציות ויקפידו על כל דבר קטן בלי קשר לאם אתם בעייתיים או לא...
  נערך לאחרונה על ידי The Asoolin; 24-12-2010 בשעה 22:19.

 4. #3
  מנהל ראשי האוואטר של Old Lady
  שם פרטי
  Oshri
  תאריך הצטרפות
  12/2009
  גיל
  27
  הודעות
  13,851
  לייקים
  1115
  נקודות
  550
  משפט מחץ
  Sometimes you have to serve to lead
  מין: זכר

  ברירת מחדל

  תודה על עזרתך ותיקונך.

נושא נעול


הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך


כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 15:35.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,816,950 | הודעות: 7,514,494 | משתמשים: 315,625 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect