קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה

אשכולות דומים

1. דני דין - הסוד שלי ממך
    על ידי gilada7 בפורום מזרחית ודיכאון להורדה
    תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 20-07-2007, 13:16
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

הסוד לאושר

משתמש מכור האוואטר של Sapir.
    שם פרטי
    sapir
    לייקים
    1
    נקודות
    0

ברירת מחדל הסוד לאושר

הסוד לאושר

פסיכולוגים ומאמנים טוענים כי בעידן הפוסט מודרני חיי היום יום כה קדחתניים וכה עמוסים עד שנעשינו עיוורים... עיוורים למה שבאמת חשוב, למה שיפה, למה שראוי להכרה, ואפילו למה שגורם לנו אושר.

למעשה, הטענה, העומס היומיומי גורם לשחיקה של כושר ההבחנה שלנו בדקויות, ולעליה של סף הגירוי שלנו, עד כדי כך שאינני מסוגלים עוד ליהנות מן הדברים והרגעים הקטנים של החיים - יפי הנוף, הטבע, ההישגים הקטנים שלנו ושל אחרים, מוסיקה מענגת, סרט או ספר מרגש, אמנות שנוגעת בלב, רגע של תקשורת עמוקה, של חברות, נתינה, הכרת תודה, אהבה...

הבעיה היא שכאשר איננו מבחינים באותם דברים קטנים, אנו למעשה מאבדים את היכולת לחוות ריגושים ולחוות את מה שאנו מכנים "אושר"... הסיפור הבא שהתפרסם בוושינגטון פוסט לאחרונה מדגים את טענתו של רובינס...

על העיוורון...

אדם נעמד בתחנת הרכבת בוושינגטון הבירה, והחל לנגן בכינור; היה זה בוקר קר בינואר. הוא ניגן שש יצירות של באך במשך 45 דקות. במשך הזמן הזה, כיוון שהייתה זו שעת השיא, נאמד שאלפי אנשים חלפו בתחנה, רובם בדרכם לעבודה. שלוש דקות חלפו, ואדם בגיל העמידה הבחין במוזיקאי המנגן. הוא האט את הילוכו ונעצר לכמה שניות ואז מיהר לדרכו.

כמה דקות אחר-כך הכנר קיבל את הדולר הראשון שלו: אישה השליכה את הכסף לקופה מבלי לעצור, והמשיכה ללכת. כמה דקות אחר-כך מישהו נשען אל הקיר והאזין, אבל האיש הציץ בשעונו והחל לצעוד. ברור היה שהוא מאחר לעבודה. מי שהעניק את תשומת הלב הרבה ביותר, היה ילד בן שלוש. אימא משכה אותו משם, ממהרת, אבל הילד נעצר להביט בכנר.

לבסוף האם דחפה את הילד שהמשיך לצעוד כשראשו פונה אל הכנר. כך קרה עם עוד כמה ילדים. כל ההורים ללא יוצא מן הכלל אילצו אותם להמשיך לנוע. במשך 45 הדקות שבהן ניגן המוזיקאי, רק שישה אנשים עצרו לזמן מה. כעשרים אנשים נתנו לו כסף, אבל המשיכו לצעוד בקצב הרגיל. הוא צבר 32 דולרים. כאשר סיים לנגן והשתררה דממה, אף אחד לא שם לב. אף אחד לא מחא כפיים. לא ניתנה שום הכרה.
    אף אחד לא ידע, אבל הכנר היה ג'ושוע בל, אחד מגדולי המוזיקאים בעולם....

הוא ניגן כמה מהיצירות המסובכות ביותר שנכתבו אי פעם, בכינור ששוויו 3.5 מיליון דולרים. יומיים קודם שניגן בתחנת הרכבת, ג'ושוע בל ניגן בפני אולם מלא עד אפס מקום בבוסטון. כל כרטיס עלה כמאה דולרים בממוצע.

זה סיפור אמיתי. ג'ושוע בל ניגן כאלמוני בתחנת הרכבת, והדבר אורגן על-ידי עיתון הוושינגטון פוסט כחלק מניסוי חברתי בתפיסה, טעם ועדיפויות של בני האדם.

הניסוי בחן את השאלה הבאה: בסביבה רגילה, במקום לא צפוי ובשעה לא הולמת, האם נוכל לראות את היופי?
    האם אנחנו נעצר ליהנות ממנו ולהעריך אותו?
    זאת ועוד, האם נדע לזהות ולהכיר בכישרון כאשר הוא מופיע בפנינו בהקשר בלתי-צפוי?
    אחת המסקנות האפשריות מהניסוי הזה:

אם אין לנו זמן לעצור ולהאזין לאחד המוזיקאים הטובים ביותר בעולם, המנגן את המוזיקה הטובה ביותר שנכתבה אי פעם, כמה דברים אחרים יפים וחשובים בחיינו אנחנו מפספסים? ...
    בהצלחה !

קרדיט לאתר אחר!.
    וקרדיט לLike2play

2. קישורים ממומנים

משתמש מתקדם האוואטר של Crunch
    שם פרטי
    בר ♂
    לייקים
    20
    נקודות
    611
    משפט מחץ
    אין מפסידים, יש רק מנצחים ואת אלו שהם לא המנצחים.

תודה רבה על הפרסום! מעניק מחשבה רבה ומעיר את העיניים עד כמה שאפשר! שמח לשמוע על זה וקראתי כל פרט ופרט!

לחצו על המעטפה על מנת
    לחפור לי | לדבר איתי | עצות בכללי

ציטוט נכתב במקור על ידי Crunch צפיה בהודעה
    נכון! גם אני חולה לשמש הזאת על התחת!
    ספוילר:
    Fingerboarder לשעבר

משתמש מכור האוואטר של Sapir.
    שם פרטי
    sapir
    לייקים
    1
    נקודות
    0

ציטוט נכתב במקור על ידי Fingerboarder צפיה בהודעה
    תודה רבה על הפרסום! מעניק מחשבה רבה ומעיר את העיניים עד כמה שאפשר! שמח לשמוע על זה וקראתי כל פרט ופרט!
    תגיד יותר תודה רבה לLike2Play.
    הוא זה שהביא את המאמר, כל הכבוד!

משתמש מתקדם האוואטר של Crunch
    שם פרטי
    בר ♂
    לייקים
    20
    נקודות
    611
    משפט מחץ
    אין מפסידים, יש רק מנצחים ואת אלו שהם לא המנצחים.

תודה רבה גם לו\לה - אני מודה באמת מכל הלב על דבר שכזה שרק יכול לעזור.

לחצו על המעטפה על מנת
    לחפור לי | לדבר איתי | עצות בכללי

ציטוט נכתב במקור על ידי Crunch צפיה בהודעה
    נכון! גם אני חולה לשמש הזאת על התחת!
    ספוילר:
    Fingerboarder לשעבר

משתמש מכור האוואטר של -Flame-
    שם פרטי
    אדם
    לייקים
    290
    נקודות
    155
    משפט מחץ
    אני שונא אנשים מפגרים

זה קורה כאשר נעלמה הפליאה... הפלא בעולם נמוג... ואיתו האושר...
    מה שנשאר זה ההסבר מדעי, מכאן שאנשים רבים בעולם סבורים שהעולם מחולק ל2 קטגוריות, מה שגילינו, ומה שעדיין לא גילינו... ואז הפליאה, הופכת לבורות... (אנחנו לא יודעים למה זה קורה כי אנחנו טיפשים, לא כי זה מדהים שאנחנו בחיים לא נבין איך זה קורה)
    לדוגמה, אם אני יעמוד אל מול קשת בענן כיום, אני ידע בדיוק למה זה קורה, וזה יהפוך למובן מאיליו... לא יזיז לי, סתם חלקיקי אור שנשברים, אם בא לי אני יכין לעצמי קשת בבית...
    אבל אם אני יעמוד לפני 40 שנה מול קשת בענן, אני יסתכל על זה ולא יבין איך לעזאזל זה קורה?! זה מדהים!
    אותו דבר עם הכנר... כיום המוזיקה היא דבר נפוץ, שכיח, ברור שלא סמו לב לכנר, כל אחד סוחב איתו לפחות 50 שירים בפאלפון (לי יש 600 ) אז אם בנאדם יעמוד ויהיה בשוק מהצלילים... יחשב כאדיוט, לא?! כאילו אחי זה מוזיקה, אף-פעם לא שמעת מוזיקה? זה מובן מאיליו שיהיה מוזיקה בכל מקום...

קיצר הפליאה נעלמה מן העולם, והתחלפה במובן מאליו... הכול ברור, ומה שלא ברור, יהיה ברור עוד מעט... אין כזה דבר חוסר ידע, אנחנו נדע הכול, ואז נפסיק להתפלא מדברים מסויימים, כי הם יהיו מובנים מאיליהם (כמו קשת בענן, או מוח האדם, וכו')... תשובות שעדיין לא נענו, לא יסתכמו בפליאה, כמו ריעידות אדמה וכו', אלה בבורות (כשתהיה רעידת אדמה, אנחנו לא נתפלא מהעובדה שאנחנו בחיים לא נדע מתי זה פוגע בנו, אנחנו נחשיב עצמנו לבורים שלא חזינו זאת מראש [אולי רעידת אדמה זו לא דוגמא טובה, תחפשו דוגמה משלכם])... ואז האושר מן הדברים הפשוטים בחיים, שהם בעצם בסיס החיים יעלמו, ואיתם גם האושר עצמו...
    חינוך לכבוד, יציל את הדור החולף
    חינוך לעושר, יציל את הדור החדש
    חינוך לערכים, יציל את העולם מהדור החדש

"חינוך הוא נשק שהשפעתו תלויה במי שמחזיק אותו בידיו ובמי שהוא מכוון עליו" (סטאלין)

פעם הגעתי למסקנה שבנאדם מאושר זה בנאדם עם מטרה

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחח

משתמש כבוד האוואטר של Mr. Ingidao
    שם פרטי
    Dror
    לייקים
    119
    נקודות
    33,663
    פוסטים בבלוג
    2
    משפט מחץ
    אם אלף מילים לא יפיקו תקווה תראה מה שתיקה אחת שווה

אז יש לך כשל לוגי רציני אם אתה חושב ככה
    קרא ספרים של פאולו קואלו

+ תגובה לנושא

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך

כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 19:18.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,780,645 | הודעות: 7,478,115 | משתמשים: 315,626 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect