קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה


אשכולות דומים

 1. [מידע] מחזור הווסת..
  על ידי Sapir. בפורום מתבגרים ומתגברים
  תגובות: 7
  הודעה אחרונה: 05-06-2011, 22:23
 2. תגובות: 3
  הודעה אחרונה: 24-09-2005, 21:32
 3. ליגת האלופות:מחזור הפתיחה:בתים 1-4
  על ידי Gigi Buffon בפורום כדורגל
  תגובות: 19
  הודעה אחרונה: 21-09-2005, 14:55
 4. תגובות: 35
  הודעה אחרונה: 14-09-2005, 00:00
 5. [הימור]מכבי פ"ת-מ.ס. אשדוד,גביע הטוטו ליגת העל מחזור 4
  על ידי InSoMniac בפורום הימורים ו-Winner
  תגובות: 4
  הודעה אחרונה: 09-09-2005, 17:46
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

מחזור הווסת..

 1. #1
  משתמש מכור האוואטר של Sapir.
  שם פרטי
  sapir
  תאריך הצטרפות
  12/2010
  גיל
  26
  הודעות
  1,443
  לייקים
  1
  נקודות
  0
  מין: נקבה

  ברירת מחדל מחזור הווסת..

  מחזור הווסת  ווסת האישה מתחילה בתקופת הפוריות ומלווה את האישה עד תקופת המנופאוזה (בערך מגיל 12 עד 50). התהליך מתרחש במחזורים חודשיים (אלא אם כן האישה הרה). היום הראשון של הדימום נחשב לתחילתו של כל מחזור וסת ומסתיים בדיוק לפני תחילת הדימום הבא.
  אורכו של מחזור נורמאלי נע בין 21 יום ל- 40 יום.

  מחזור הווסת מתחלק לשלושה חלקים:
  שלב הזקיק: נמשך מהיום הראשון של הדימום ועד ליום הביוץ. בשלב זה מתפתחים הזקיקים בשחלות (הזקיקים מכילים את הביציות). שלב זה נוטה להיות קצר יותר בסוף שנות הפוריות (סמוך להפסקת הווסת). בתקופת הדימום חלק מרירית הרחם נושר (תגובה הורמונאלית) השכבה העליונה ושכבת הביניים של רפידת הרחם נושרות בשלב זה, ושכבת הבסיס התחתונה נשארת במקומה ומייצרת תאים חדשים לבניית השכבות שנשרו. שלב הדימום נמשך 5 ימים בממוצע.
  שלב הביוץ: השלב בו משתחררת הביצית. ישנם נשים שיחושו כאב עמום בצד אחד של הבטן התחתונה (אזור השחלות). שחרור הביצית מתרחש תמיד בשחלה אחת בלבד (מתרחש באופן אקראי).
  שלב לוטאלי: מופיע בעקבות הביוץ ונמשך עד שבועיים (אלא אם האישה התעברה) ומסתיים לפני שמתחיל מחזור ווסת חדש. בשלב זה הזקיק הבקוע נסגר ויוצר גופיף צהוב. הגופיף הצהוב מתנוון כעבור שבועיים ואז מתחיל מחזור ווסת חדש.
  במקרה של הפריה הגופיף מייצר הורמון HCG . הורמון זה שומר על קיום הגופיף הצהוב (המייצר פרוגסטרון), עד שהעובר גדל ומסוגל לייצר את ההורמונים בעצמו. (בדיקת הריון מתבססת על הורמון זה בשתן האישה.

  נתוני מחזור ווסת תקין לפי הרפואה הסינית:
  גיל קבלת ווסת ראשונה – 10 עד 13
  גיל הפסקת ווסת – מעל 50
  זמן מחזור ממוצע 28 ימים
  זמן דימום ממוצע 5 ימים
  צבע הדם ורוד / אדום, ללא קרישי דם
  מלבד ימי הדימום (בשלב הזקיק), לא מופיע דימום נוסף
  לפני, במהלך ובסוף הווסת לא מופיעים כאבים (בטן, גב, רגליים...)
  לפני, במהלך ובסוף הווסת לא מופיעים מצבי רוח (כעס, עצבנות,דיכאון ...)

  חוסר איזון במחזור ובווסת:
  מעטות הנשים שהמחזור או הווסת עובר עליהם בשלום, ללא כאבים, מצבי רוח ותופעות נוספות. מסיבה זו מקובל היום לחשוב שמחזור ווסת "נורמאלי" כרוך בסבל רב. כמובן שזוהי טעות חמורה בתפיסה הגורמת לשנים רבות של סבל לנערות צעירות ונשים רבות.
  הפתרון כמעט היחידי המקובל לטיפול בבעיות המחזור כיום הוא גלולות. הגלולות "מאזנות" את חוסר האיזון ההורמונאלי לתקופת לקיחתן, אך לאורך זמן לא פותרות אותו ואף מחמירות אותו. עדות לכך היא העובדה שבעת הפסקתן כל התופעות חוזרות ואף מחמירות. (מחקרים רבים מעידים על נזק רב של ההורמונים (דרך לקיחת הגלולות), הגורם לסרטנים ומחלות שונות). רוב הנשים מפסיקות את הגלולות כשהן רוצות להרות. לאחר שנים רבות של נטילת גלולות, המערכת ההורמונאלית עלולה להשתבש והדבר גורם פעמים רבות לקשיים רבים בניסיון להרות ולבעיות פריון שונות.


  הפרעות וסת:
  תסמונת טרום וסתית (PMS): מצב שבו מופעים מגוון תסמינים במשך שבוע עד שבועיים לפני ראשיתו של מחזור וסת חדש. התסמינים כוללים עצבנות, רגזנות, חוסר סבלנות, דיכאון קל, כאבי ראש, רגישות בשדיים, נפיחות בשדיים, כאבי גב, חוסר תאבון או רעב, נפיחות הבטן, חולשה, סחרחורות, גלי חום, בחילות והקאות, בלבול וקשיי ריכוז.

  וסת מכאיבה: כאב בטן הנובע מהתכווצויות יתר של הרחם בזמן הווסת. זוהי תופעה נפוצה ביותר ממחצית הנשים. עלולה להופיע כבר במחזור הראשון ועד המחזור האחרון בחיי האישה.
  ברוב במקרים זוהי וסת מכאיבה ראשונית, כלומר ללא ממצע רפואי, אך יש לשלול תופעות של וסת מכאיבה שניונית הכוללות רחם אחורי, אנדומטריוזיס, פיברואידים, אנדומיוזיס והידבקויות. התסמינים כוללים כאב בטן שעלול להתפשט לגב ולרגליים.
  לעיתים רבות סובלת האישה מבחילות, כאבי ראש, השתנה מוגברת ושלשולים ועצירות לסירוגין.

  אל וסת: היעדר מוחלט של הווסת החודשית, בין שהווסת אינה מתחילה כלל (אל וסת ראשונית) ובין שהיא נפסקת לפתע (אל וסת שניונית). כמובן שהיעדר ווסת הוא מצב נורמאלי בזמן הריון, הנקה, לפני ההתבגרות המינית ולאחר חדלון הווסת. הסיבות למצב זה הן רבות וביניהם- חוסר איזון בבלוטת המוח, בבלוטת התריס וביותרת הכליה, תפקוד לקוי של השחלות או אחד מאברי המין, עודף פעילות גופנית, ופגם מולד באברי המין.

  חדלון וסת מוקדם: זהו מצב שבו השחלות אינן מתפקדות והווסת מפסיקה להופיע לפני גיל 40 (לפי הרפואה הסינית לפני גיל 45 ואפילו 50). הגורמים לכך הם הפרעות תורשתיות (נוגדנים הורסים את השחלות) ועישון, אך לרוב לא נמצאים ממצאים ברורים לגורם התופעה, רק רמות נמוכות של אסטרוגן. אצל נשים הסובלות מחדלון וסת מוקדם מתגלים גם תסמינים כגון גלי חום, הפרעות במצב הרוח, הזעות לילה ובעיות שינה.

  מחזור מאחר / ארוך ( (oligomenorrhoea: זהו מצב שבו כל ימי המחזור מתעכבים ומתארכים מעל 35 או 40 יום. כמובן שיש לשלול במקרה זה הריון וחדלון ווסת נורמאלי.

  מחזור מקדים / קצר (polymenorrhoea) : זהו מצב שבו המחזור קצר ביותר והווסת מגיעה כל פחות מ 20 יום.

  דימום מועט (hypomenorrhea) : זהו בעצם מצב של חוסר איזון שנשים לא סובלות ממנו ולרוב אפילו מרוצות ממצבן. מצב שבו ימי הדימום הווסתי קצרים והדימום מועט. מצב זה לא גורם לסבל ולירידה באיכות החיים אך הוא מעיד בהחלט על חוסר איזון שעלול להתבטא בעתיד בדרכים אחרות. לכן תופעה זו מצריכה טיפול לא פחות מהאחרות.

  דימום ארוך (menorrhagia (: זהו מצב שבו ימי הדימום הווסתי מתמשכים למעלה מ 5 ימים, או שכמות הדם מאוד גדולה. במצב זה יש לשלול שרירנים (מיומה) או ציסטות באברי המין.


  דימום בין ווסתי (metrorrhagia) : מצב שבו יש דימומים ספונטאניים שלא בזמן הווסת, אלה בתקופת המחזור עצמו. למצב זה אינן מתלוות תופעות נוספות, אך הדימום עלול להיות רב, להתמשך כמעט כל המחזור בהפסקות קלות, דבר שעלול להוביל לעייפות,חוסר דם ואנמיה. הדימומים יכולים להיות קלים בלבד או כבדים ומתמשכים.

  Menometorrhagia:שילוב של מספר תסמינים ותופעות חוסר איזון- מחזור לא סדיר+ דימום כבד+ דימום בין ווסתי וכו'. במצב זה חשוב לשלול המצאות מיומה (שרירנים), טרומבוציטופניה ובעיה בהיפופיזה.

  Post menopausal bleeding : כאשר מתחיל לפתע דימום בשלב בו האישה כבר נכנסה לשלב המנופאוזה (חדלון ווסת). בחלק מהמקרים זהו מצב של חוסר איזון הורמונאלי חולף ופתיר בקלות, אך לעיתים רבות התופעה מתחילה בעקבות מיומה (שרירנים), או סרטן הרחם.  לסיכום:
  מחזור הווסת הפריון האישה הוא תהליך טבעי שמגיע בזמנים קבועים ולו נתונים אשר משתנים מאישה לאישה. כאבים, דימום ממושך, תופעות קדם ווסתיות ואיכות זרע נמוכה הפכו לתסמינים רפואיים "נורמאליים".
  תופעות אלו ואחרות יכולות להשתפר באופן משמעותי ואף להעלם.


  קרדיט לאתר אחר.


 2. קישורים ממומנים

 3. #2
  צוות סיפורי זימה
  משתמשת כבוד
  האוואטר של _AnGi_
  שם פרטי
  אנג'י
  תאריך הצטרפות
  10/2010
  הודעות
  1,442
  לייקים
  122
  נקודות
  2,322
  משפט מחץ
  שכבתי לי במיטתי הסתכלתי לשמיים ואמרתי לעצמי "לעזאזל איפה התקרה שלי?" :)
  מין: נקבה

  ברירת מחדל

  ספיר תודה!!!


+ תגובה לנושא


הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך


כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 13:52.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,867,365 | הודעות: 7,565,665 | משתמשים: 315,624 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect