כמו שרובכם יודעים, גם לפייסבוק יש "צד אפל".
סיפורים על אונס,רצח,חטיפה וכו' שנגרמו בגלל הפייסבוק זה דברים יומיומיים שאנחנו שומעים.
וכמובן, שזה לא הכל. וירוסים ועוד דברים שעלולים לגרום נזק למחשב שלכם מסתובבים אי שם בפייסבוק.
אז כדי שזה לא יקרה גם לכם- הנה כמה עצות שיעזרו לכם להימנע מהמצב הלא נעים.

1. אף פעם, אבל אף פעם אל תתנו את הפייסבוק שלכם לאנשים שאתם לא מכירים. אף אחד לא יכול לדעת אם זה באמת ילדה בת 14 שבסך הכל רוצה להכיר חברים חדשים, או פדופיל סוטה שרק מחכה לרגע שיפגש איתנו.

2.אל תתנו את הסיסמא שלכם לאף אחד, גם לא לחבר הכי טוב. גם חברים טובים יכולים לפגוע בכם.

3. אף פעם, אבל אף פעם אל תאשרו אנשים שאתם לא מכירים. שוב, אתם לא באמת יכולים לדעת מי זה.

4.כאשר חבר שלוח לכם הודעה כמו "כנס אחי סרטון חזקקקקקקקקקקקק אחד המצחיקיםםם!" או "כנס אחי היא מזה כוסית רואים לה הכללל!"
ודברים בסגנון, דבר ראשון, אל תיכנסו לזה. תשאלו את החבר בטלפון, או פנים מול פנים אם זה באמת משהו שהוא שלח.
בהרבה מהמקרים, אותו חבר נכנס לקישור ששלח לכם, ומה שהוא לא ידע שזה בעצם וירוס, ולא באמת מה שחשב שזה. הוירוס שולח לכם הודעה אוטומטית, וגם מפרסם בשמכם סטטוסים, מה שגורם לעוד אנשים להיכנס, וזאת הדרך של הוירוס להתפשט ברחבי הרשת.

5. אף פעם אל תגלו למישהו שאתם לא מכירים את הפרטים שלכם, למשל- גיל, מקום מגורים, מקום לימוד ועוד.

6. כשאתם רואים שהחבר שלכם כותב משהו כמו "אני אדיוט" או "אני חמור ואני אוהב ללכת ערום ברחוב", ברוב המקרים זה לא באמת הוא. מומלץ להגיד לאותו חבר, כדי שידע שפרצו לו ושיסדר את זה. תזכרו- כמו שפרצו לחבר שלכם, באותה מידה יכולים לפרוץ לכם.

7. אם הטרידו אתכם, העליבו אתכם, איימו עליכם וכל דבר דומה, מייד ספרו להורים. נכון- יכול להיות שזה סתם מתיחה של חבר, אבל באותה מידה זה יכול להיות פדופיל, רוצח או כל דבר אחר.

בהצלחה בהמשך.