קהילות פורומים, הורדות, יעוץ ותמיכה


אשכולות דומים

 1. [פריקה] זה הסיפור שלי... בן 23 (sory אבל יצא לי קצת ארוך)
  על ידי משתמש אנונימי בפורום מתבגרים ומתגברים
  תגובות: 10
  הודעה אחרונה: 20-05-2010, 15:43
 2. תגובות: 29
  הודעה אחרונה: 11-05-2010, 22:57
 3. תגובות: 6
  הודעה אחרונה: 19-03-2010, 15:24
 4. תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 18-03-2010, 15:06
 5. {סרטון} סרטון קצת ארוך אבל מצחיק{כדורגל}
  על ידי AmIr4EvEr בפורום הומור וצחוקים
  תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 01-05-2007, 16:15
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 1 מתוך 1

[מאמר] לא רק רופא וחולה (קצת ארוך על התפתחות מינית של תינוקות)

 1. #1
  משתמש כבוד האוואטר של CompleX
  תאריך הצטרפות
  11/2004
  גיל
  31
  הודעות
  4,298
  לייקים
  1
  נקודות
  210

  ברירת מחדל [מאמר] לא רק רופא וחולה (קצת ארוך על התפתחות מינית של תינוקות)

  התנהגות מינית היא חלק מההתפתחות הטבעית של הפעוט, אבל גילוי שלה עדיין משאיר את רוב ההורים מבוהלים ונבוכים


  באחד מאתרי האינטרנט העוסקים בין השאר בגידול ילדים באופן טבעי,


  התנהל דיון שהחל מאם שחלקה עם חברי הפורום את הסיפור הבא: "אמא של ילד מהגן של הילדה שלי, בת ה-5, סיפרה לי שהיא מצאה אותה ואותו בביתם בתנוחות אינטימיות. כדי שתבינו באיזו אינטימיות מדובר, הנה התיאור: היא יושבת מעל הפה שלו עירומה...היא שוכבת עירומה פסוקת איברים והוא...אותו הדבר". לאחר מכן, התפתח בין משתתפי הפורום דיון ארוך בנושא, תוך ויכוחים וסערת רגשות גדולה, כפי שקורה רק בדיונים הנוגעים בנורמות תרבותיות כה רגישות. הדיעות היו חלוקות: אחדים כתבו, כי יש לקבל את מיניותם של הילדים. אחרים האמינו, שמשהו לא תקין אצל הילדים האלו (ואולי הם עברו התעללות מינית וכדומה).

  האם מיניות של ילדים היא חלק טבעי מהחיים? כמובן שכן. אבל השאלה היא היכן עובר הגבול והאם מיניות "טבעית" בעולם שבו לא ניתן להתעלם מההשפעה של המדיה, היא עדיין משהו שניתן להתייחס אליו ב"טבעיות" או שיש צורך בטיפול שונה בביטויים של אותה מיניות אצל ילדים, על מנת שלא יינזקו או יזיקו לאחרים.

  אז עד איזה גיל עלינו לרחוץ את הילדים בעצמנו ומה עושים כשמגלים שהילד מאונן? מסתבר, שכל מה שקשור לתחום האפור של מין ומשחקי מין ושל מגע וטיפול באיברי מין (כביטוי טבעי או כהתנהגות חברתית) מעורר מבוכה ותהייה, זאת בעוד שהורים יכולים לבלות שעות ארוכות בשיחות על עגלה וחיתולים.


  נורמה, פונקציונליות והתפתחות
  משחקי ילדים הם בעלי זיקה ברורה לעולם המבוגרים, הן על ידי חיקוי והן על ידי הכנה של הילד דרך משחק לתפקידיו כבוגר (בובות, מכוניות, מטבח, כלי עבודה וכו'). מיניות והתקשרות מופיעות בשנה השניה לחיים כמערכות המארגנות מרכיבים משמעותיים של התנהגות הפעוט ומוסיפות מימדים חדשים להתפתחות של תחושת האני. התפתחות זו גורמת לפעוט להבין יותר את המשמעות שלו כאדם מול העולם, מה שגורם גם לתוקפנות וגם לתחושות המיניות להופיע.

  ילדים מדברים בחופשיות ולעתים בעקביות על נושאים הנוגעים למיניות. הם מבקשים להביט ולגעת באיברי המין של ההורה, מבקשים מההורה לגעת באיברי המין שלהם ומדברים על התחושות שאיברי המין מעוררים בהם. הורים נוטים להגיב להתנהגות המינית של ילדיהם בבהלה, מה שעשוי לגרום לילד לקשר בין כעס לבין עוררות מינית. זאת למרות שעבור הילד ההתנהגות הזו היא טבעית ותואמת את התפתחותו ה"נורמלית".

  עם זאת, אסור להתעלם מהבהלה התוקפת כל הורה הצופה בהתנהגות מינית שנראית לו "חורגת מהרגיל" אצל בנו או בתו הקטנים, בשל החשש שאולי הילד עבר התעללות מינית ולכן הוא מתנהג כך. אין ספק שאחד מאותות האזהרה, שמעידים שילד עבר תקיפה מינית היא התנהגות מינית או ידע מיני שאינם תואמים את גילו.
  הילד, מיניותו וזהותו כבן או בת
  הזיהוי של הילד את עצמו כשייך למגדר מסויים, הוא נרכש עם הזמן. כך שאדם אינו נולד "גבר", אלא הופך להיות "גבר". התנהגות מינית (ואף התעללות מינית) בגיל הרך היא המפתח להבנת התחושה המגדרית של הילד. פיתוח הזהות המגדרית הנורמלית בילדות, כולל בתוכו פיצול וארגון מחדש של כל חווית הזהות, עד למיצוב הסופי כ"גבר" או כ"אישה".
  את ההתפתחות המינית/פסיכולוגית של הילד ניתן לחלק לשלושה חלקים:

  - תפישתו המוקדמת של הילד לגבי השתייכותו לאחת משתי הקבוצות בחברה - נשים או גברים. בגילאים 4-3 כ- 80% מהילדים כבר מזהים עצמם כשיכים לאחד משני המינים.

  - התנהגות מינית: זכרית ונקבית. מדובר בבחירת צעצועים ובתפקידים במשחקי חברה. התנהגויות אלו נצפות כבר בגיל שנה וחצי, אך ברורות סביב גילאי 4-3.

  - האוריינטציה המינית: התנהגויות אלו נצפות כבר בילדות, אך מקבלות אישור בגיל ההתבגרות המוקדם, בגילאים 17-14.

  בכל אחד מהשלבים ניתן לזהות נקודות מפתח, שבהן ההתנהגות המינית (חריגה או נורמטיבית) עשויה בהחלט להשפיע על עיצוב הזהות ולכן כל פגיעה בהתנהגות הזו (לטוב ולרע) עשויה אף היא להיות בעלת השפעה.


  מין, זהות ותקשורת


  מחקרים שנערכו לגבי השפעת הטלוויזיה והתקשורת על הזהות המינית של הילד מראים, כי החשיבות בחשיפה לתכנים מסויימים תלויה מאוד בגיל ובשלב ההתפתחות הקוגניטיבית שבו הוא מצוי. בגיל שבו ילד מתחיל לזהות את עצמו כשייך לאחד המגדרים, הוא מתחיל גם להבין את ההתנהגויות הסובבות אותו ולהבין שמצפים ממנו להתנהגות מסויימת התלויה במינו.

  לדברי דור הררי, פסיכולוג חינוכי המתמחה בילדים ונוער, "ילדים הם יצורים מיניים מרגע היוולדם. מיניות היא פונקציה אנושית בסיסית, שמתפתחת, פושטת ולובשת צורה בהתאם לגיל, שלב התפתחותי וההשפעות הסביבתיות (חינוך, תרבות וחברה). יש לראות את הילד- התינוק הרך כיצור מיני לכל דבר. הבעיה מתחילה כשההורים מתחילים לעסוק בזה, בעיקר בגלל שעיסוק במין הוא עניין מסובך עד בלתי אפשרי עבורם על רקע בורות, דעות קדומות ופחדים".

  "אם כך, הרי שהגישה של הורים לילדיהם צריכה להיות טבעית, אך מותאמת לכל העקרונות החינוכיים הרלבנטיים להקשר ההתפתחותי - כמו בכל עניין אחר. למשל, שאלות של גבולות, שליטה עצמית וערכים הומניסטים בסיסיים, רלבנטיות גם כאן. יש להבין שהתינוק עובר שלבים שקשורים להתפתחותו הכוללת. מכלול המסרים שהוא חשוף אליהם ומועברים לו במודע או שלא במודע בעניין זה, בכוחם להשפיע ולעצב גישתו למין כמו בכל תחום אחר".

  "ילדים מגלים את מיניותם כמו בכל תחום אחר ותפקיד ההורה המחנך לתווך. הגישה צריכה להיות מושתתת על כך, שמין הוא דבר חיובי, טבעי, מכובד ומרכזי. הוא קשור לרבייה, אבל גם להנאה והגדרה עצמית. מיניות קשורה לגישה הכללית של האדם לעצמו ולסביבתו. מין בונה תחושת ערך ודימוי עצמי. יש לזכור: דברים רבים שלכאורה אינם קשורים למין משפיעים על גישת היחיד למיניותו. העיקרון הבסיסי הוא להעביר מסרים נחושים ועקביים בכל תחומי החינוך וגם במין. חשוב להבין שמה שנחשב מיני עבורנו, אינו בהכרח נתפש כך אצל ילדינו


  מאת: מערכת Walla.
  נערך לאחרונה על ידי CompleX; 25-08-2007 בשעה 16:36.

 2. קישורים ממומנים

+ תגובה לנושא


הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך


כל הזמנים הם לפי GMT +3. השעה כרגע היא 09:03.
מופעל על ידי vBulletin™ © גרסה 4.1, 2011 vBulletin Solutions, Inc. כל הזכויות שמורות.
פעילות הגולשים
אומנות וגרפיקה
מוזיקה
ספורט
סדרות טלוויזיה
סרטים וקולנוע
קנייה ומכירה
רשתות חברתיות
הבורר 3
פורומי פנאי ובידור
סרטים
סדרות
משחקים
דיבורים
אקטואליה
בעלי חיים
בדיחות והומור
משחקי ספורט
הבורר
מחשבים וטכנולוגיה
תמיכה טכנית
חומרה ומודינג
תוכנות להורדה
סלולארי וגאדג'טים
רקעים למחשב
ציוד הקפי למחשב
אבטחת מידע
תכנות ובניית אתרים
כסף ברשת
אייפון
בריאות ואורח חיים
כושר ופיתוח גוף
דיאטה
צבא וגיוס
יעוץ מיני
מה שבלב
אומנות הפיתוי
יהדות
מיסטיקה ורוחניות
אתאיזם ודתות

נושאים: 1,756,201 | הודעות: 7,453,598 | משתמשים: 315,626 | המשתמש החדש ביותר: upizijoj | עיצוב גרפי: סטודיו עודד בביוף | קידוד: rellect